Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Λάστιχα 205/70/15

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Λάστιχα 205/70/15

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 15 Δεκ 2008, 16:01

Ψάχνω λαστιχάκια για το Τέρη μου.
Μέχρι στιγμής έχω βρεί cooper στο Κοκκολάκη με 85 ευρά.
Εχετε καμμια άλλη άκρη μπας και μας μείνει κανα ψιλό ?
Μεχρι στιγμής φοράει Brigdestone Dueller HT και ήταν μια χαρά στη χρήση που του κάνω (80-20).
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Λάστιχα 205/70/15

Δημοσίευσηαπό teroulas » 15 Δεκ 2008, 18:43

Νομιζω ειναι ωραια τιμουλα. Κι εγω cooper φοραω το προηγουμενο discovever AT γιατι τώρα έχει βγάλει το ATR. Ευχαριστημένος είμαι για το τεριος αλλά στην επόμενη αλλαγή θα βάλω μάλλον geolandar
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό dpal » 23 Σεπ 2009, 10:47

Παιδιά, εγώ αγόρασα BRIDGESTONE 205/70R15 και καλά καλύτερα από τα μανίσια, κόστος 490 ευρώ με ΦΠΑ από κατάστημα της Θεσσαλονικης και μετά από λίγο το ένα έσκασε και παραλίγο να τρακάρω κιόλας. Και έσκασε στην Ε.Ο. μετά το τούνελ της Κατερίνης με 110 χλμ α.ώ όχι στα κατσαβραχα. Ούτε η διαμαρτυρία μου στα κεντρικά της bridgestone, ούτε στην αντιπροσωπεία που τα πούλησε, ούτε η καταγγελία στη Γ.Γ. Καταναλωτη είχαν αποτέλεσμα. Και φυσικά η εγγύησή (40.000 χλμ) τους αποδείχθηκε στην πράξη ΑΠΑΤΗ. Το σύστημά τους είναι ότι στέλνουν το ελαστικό και καλά για τεχνικό έλεγχο και αποφαίνονται οι ίδιοι αν ήταν ελαττωματικό ή αν έφταιγε ο αγοραστής που το οδηγούσε.
Κάθε λεπτομέρεια για ονόματα, ημερομηνίες και έγγραφα διαθέσιμη προς ενημέρωσή σας. Θα ξαναπληρώσω για καινούριο λάστιχο, αλλά πρώτα θα προστατέψω τους νέους αγοραστές
ΥΓ. Συνάδελφος με Τέριος και εγώ.
Άβαταρ μέλους
dpal
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 23 Σεπ 2009, 10:40
Τοποθεσία: Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 23 Σεπ 2009, 12:16

Εβαλα τελικά και εγώ bridgestone με 250 ευρά (μέσω φίλου) καινουρια. Ανθυμάμαι καλά 684 είναι.
Στο στεγνό και ξερό και χιόνι είναι τρένο. Στα υπόλοιπα κάνω τη πάπια...
Το κοπάνησα σε ένα πεζοδρόμιο με καμμια 30αριά χλμ και εκεί που λέω δεν θα έχει μείνει κολυμπιθρόξυλο από ζάντα τελικά έκανε μόνο ένα μικρό σκίσιμο στο πλάι. Μετά από 20.000 χλμ είναι ΟΚ.

Επίσης ο πωλητής μου είπε ότι και να γίνει μου το αλλάζουν άμεσα χωρίς επιβάρυνση.
Δεν χρειάστηκε ακόμα αλλά θα δείξει.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 24 Σεπ 2009, 07:54

dpal έγραψε:Παιδιά, εγώ αγόρασα BRIDGESTONE 205/70R15 και καλά καλύτερα από τα μανίσια, κόστος 490 ευρώ με ΦΠΑ από κατάστημα της Θεσσαλονικης και μετά από λίγο το ένα έσκασε και παραλίγο να τρακάρω κιόλας. Και έσκασε στην Ε.Ο. μετά το τούνελ της Κατερίνης με 110 χλμ α.ώ όχι στα κατσαβραχα. Ούτε η διαμαρτυρία μου στα κεντρικά της bridgestone, ούτε στην αντιπροσωπεία που τα πούλησε, ούτε η καταγγελία στη Γ.Γ. Καταναλωτη είχαν αποτέλεσμα. Και φυσικά η εγγύησή (40.000 χλμ) τους αποδείχθηκε στην πράξη ΑΠΑΤΗ. Το σύστημά τους είναι ότι στέλνουν το ελαστικό και καλά για τεχνικό έλεγχο και αποφαίνονται οι ίδιοι αν ήταν ελαττωματικό ή αν έφταιγε ο αγοραστής που το οδηγούσε.
Κάθε λεπτομέρεια για ονόματα, ημερομηνίες και έγγραφα διαθέσιμη προς ενημέρωσή σας. Θα ξαναπληρώσω για καινούριο λάστιχο, αλλά πρώτα θα προστατέψω τους νέους αγοραστές
ΥΓ. Συνάδελφος με Τέριος και εγώ.


Πολύ ωραία !!! :alright: Δηλαδή κάτι σαν αυτοκάθαρση κάνουν......
Μονά - ζυγά δικά τους....
Τώρα το σκάσιμο που ήταν : στο πλάϊ ή στο πέλμα ;
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Σεπ 2009, 08:38

dpal έγραψε:Παιδιά, εγώ αγόρασα BRIDGESTONE 205/70R15 και καλά καλύτερα από τα μανίσια, κόστος 490 ευρώ με ΦΠΑ από κατάστημα της Θεσσαλονικης και μετά από λίγο το ένα έσκασε και παραλίγο να τρακάρω κιόλας. Και έσκασε στην Ε.Ο. μετά το τούνελ της Κατερίνης με 110 χλμ α.ώ όχι στα κατσαβραχα. Ούτε η διαμαρτυρία μου στα κεντρικά της bridgestone, ούτε στην αντιπροσωπεία που τα πούλησε, ούτε η καταγγελία στη Γ.Γ. Καταναλωτη είχαν αποτέλεσμα. Και φυσικά η εγγύησή (40.000 χλμ) τους αποδείχθηκε στην πράξη ΑΠΑΤΗ. Το σύστημά τους είναι ότι στέλνουν το ελαστικό και καλά για τεχνικό έλεγχο και αποφαίνονται οι ίδιοι αν ήταν ελαττωματικό ή αν έφταιγε ο αγοραστής που το οδηγούσε.
Κάθε λεπτομέρεια για ονόματα, ημερομηνίες και έγγραφα διαθέσιμη προς ενημέρωσή σας. Θα ξαναπληρώσω για καινούριο λάστιχο, αλλά πρώτα θα προστατέψω τους νέους αγοραστές
ΥΓ. Συνάδελφος με Τέριος και εγώ.

Κατι τετοιο συνεβη κι'σεμενα με General,διαλυθηκε στην Αττικη οδο,το πηγα στον εμπορο που μου το ειχε βαλει,το εστειλε Θεσ/νικη που ειναι ο εισαγωγεας και απεφανθησαν οτι διαλυθηκε γιατι ειχε λιγο αερα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 24 Σεπ 2009, 12:24

Φοραω τα Bridgestone Dueler A/T. 265/70/16

2η φορα που σκιστηκε λαστιχο...... το δεξιο μπροστινο, στο μαγουλο, αρκετα μεγαλο σχισημο χωρις να έχω ανέβει/χτυπήσει πεζοδρόμιο...... σε μια διαδρομη ρουτινας και στο σημειο που το καταλαβα γιατι αμεσως βαρυνε το τιμονι δεν υπηρχε λακουβα ή καποιο αιχμηρο αντικειμενο.......

πηγα στον λαστιχα και μου λεει ουτε κουβεντα για επιδιορθωση του, αλλαγη με καινουργιο και μαλιστα παραγγελια γιατι δεν υπηρχε διαθεσημο! Κοστος 170€.....
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Σεπ 2009, 13:13

Εσύ να προσέχεις τα παλούκια που πατάς πάνω στα πεζοδρόμια και μετά δεν θα έχεις πρόβλημα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Σεπ 2009, 16:44

xtrail έγραψε:Εσύ να προσέχεις τα παλούκια που πατάς πάνω στα πεζοδρόμια και μετά δεν θα έχεις πρόβλημα.


Και τι παλουκια τοσααααα μετα συγχωρησεως.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 26 Σεπ 2009, 09:28

Εγώ δεν καταλαβενω για ποια παλουκια λετε...... μονο εσεις οι πονηροι τα κατεχετε που ποιος ξερει τι κανετε με αυτα τα παλουκια! :P
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 68 επισκέπτες