Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

φλάντζα ROCSTA/ μαστόρια

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

φλάντζα ROCSTA/ μαστόρια

Δημοσίευσηαπό stonekgraff » 29 Δεκ 2014, 22:26

Καλησπέρα σας
ειμαι νέος στο forum και ελπίζω να τα λέμε συχνά εδώ.
ειμαι πρόσφατα νεος ιδιοκτήτης ενος ASIA ROCSTA.
δεν το γνωρίζω καλα και δεν ξέρω πολλά για το ιστορικό του, ο ιδιοκτήτης μου είπε απλά οτι το φρόντιζε,,
αυτο που αντιμετωπίζω ειναι οτι χάνει νερά απο το ψυγείο, δλδ κάθε δυο μέρες συμπληρώνω και πάντα ειναι αδειο.
απο οτι είδα κάτω απο την μηχανή;; πρέπει να το χάνει, το κόβω για φλάντζα κεφαλής.
απλα ετσι πως βλέπω την μηχανή η φλάντζα μου φαίνεται φρεσκοπερασμένη. και την εντύπωση για φλάντζα κεφαλής μου το έδωσε οτι στο καπάκι του λαδιού εχει νερά δλδ ασπρα. και οταν δεν εχει νερο φυσικά ανεβάζει θερμοκρασίες.

φοβάμαι μην εχω πρόβλημα με το καρτερ με τα νερα που ανεβάζει.

το ερώτημα μου ειναι αν γνωρίζετε κάποιο καλο μαστορα στην θεσσαλονικη για ROCSTA
και αν ξέρει κανείς αν αυτα τα αμάξια βγάζουν τέτοια προβλήματα.
και αν ειναι κ κάποιος εδω ιδιοκτήτης να μου έλεγε τη να προσέξω και τπτ ιδιαιτερότητες

Φιλικά.
stonekgraff
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 29 Δεκ 2014, 19:54

Re: φλάντζα ROCSTA/ μαστόρια

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 30 Δεκ 2014, 01:46

Το μονο που ξερω ειναι οτι φοραει μοτερ της MAZDA θα μπορουσες να ρωτησεις καποιο συνεργειο που ασχολειται με MAZDA.
Αν και δεν βλεπω να εχεις καποιος ιδιαιτεροτητες μπορεις να πας σε οποιοδηποτε συνεργειο και να παρεις μια τιμη.

Βεβαια το αυτοκινητο απο την στιγμη που εχει νερα μεσα στο μοτερ πρεπει να ακινητοποιηθει διοτι καταπωνεις τα μηχανικα
του μερη με την σαπουνιλα που εχει μεσα.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες