Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελπίζω να βάλουμε λίγο μυαλό επιτέλους

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Re: Ελπίζω να βάλουμε λίγο μυαλό επιτέλους

Δημοσίευσηαπό blackchris » 17 Φεβ 2005, 10:20

Metalaxe έγραψε:
Dr.Format έγραψε:Αυτοί που έπρεπε να πάρουν το μήνυμα το πήραν 8)

Το ελπίζω φίλε μου :wink: :wink:

Υ.Γ. και για να καταθέσω κι εγώ το άλλοθί μου, τάϊζα τις πάπιες στον Εθνικό Κήπο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Και εγώ ήμουν Πειραιά είχε έρθει καράβι απο Ουκρανία με φρέσκο πράμα :oops: :oops: :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: Ελπίζω να βάλουμε λίγο μυαλό επιτέλους

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Φεβ 2005, 10:24

blackchris έγραψε:Και εγώ ήμουν Πειραιά είχε έρθει καράβι απο Ουκρανία με φρέσκο πράμα :oops: :oops: :oops: :oops:

:blob: :blob: :blob: :boobs: :boobs: :boobs: :boobs:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: Ελπίζω να βάλουμε λίγο μυαλό επιτέλους

Δημοσίευσηαπό blackchris » 17 Φεβ 2005, 10:31

Metalaxe έγραψε:
blackchris έγραψε:Και εγώ ήμουν Πειραιά είχε έρθει καράβι απο Ουκρανία με φρέσκο πράμα :oops: :oops: :oops: :oops:

:blob: :blob: :blob: :boobs: :boobs: :boobs: :boobs:


Για πέρνα απο το μαγαζί εσύ μικρέ και ατίθασε :wink:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Re: Ελπίζω να βάλουμε λίγο μυαλό επιτέλους

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Φεβ 2005, 11:07

blackchris έγραψε:Για πέρνα απο το μαγαζί εσύ μικρέ και ατίθασε :wink:

Έρχομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 17 Φεβ 2005, 15:13

Pedia?.. orea... ta pola logia ine ftoxia ( den apefthinome se kanenan aplos ekfrazo mia apopsi )..
Se ena proigoumeno post otan ego anaferthika stous nomous ke ton KOK, kapi grapsan me poli anesi..
"Kenourios prepi na ine o italos ke den kseri pos ine ta pragamata edo.. ".. ,
Afti kirii ine i adimetopisi... ke na mou epitrepsete , ke epanalanvano telios kaloproereta, ena apo ta megalitera provlimata-elatomata tou ellina ine oti oli ftene ektos apo ton idio.......

(P.S. ime kata to imisi italos ke kata to alo imisi ime elinaras... ) ke i kali siberifora den exi patrida
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Re: Ελπίζω να βάλουμε λίγο μυαλό επιτέλους

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 17 Φεβ 2005, 15:18

Dr.Format έγραψε:
Θα πρέπει λοιπόν να δημοσιοποιούνται τα ονόματα ή οι φάτσες τους, ώστε να απολαμβάνουν την γενική κατακραυγή και απομόνωση, μπας και ταρακουνηθούν.

Φίλοι μου,

εγώ διαφωνώ κάθετα με την δημοσιοποίηση των ονομάτων τους. α) γιατί έτσι γινόμαστε καρφιά και αστυφύλακες :) , β) γιατί έτσι δεν θα τους βοηθήσουμε να καταλάβουν το σφάλμα τους αλλά απλά να πεισμώσουν :evil: και γ) γιατί έτσι χαλάμε το καλό κλίμα μεταξύ μας :(

Αυτοί που έπρεπε να πάρουν το μήνυμα το πήραν 8)


(Egiglopedikes gnosis)

Aftos ine enas apo tous agrafous ke vasikous kanones stin notia italia ..COSA NOSTRA.

(Poli kseroun kanis den milai.. ke i mafia vasilevi.. )
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 17 Φεβ 2005, 15:29

Ας μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, δεν βλάπτει νομίζω,

πολλές από τις απαντήσεις μας είναι επιεικώς άσχετες :evil:

Η σιωπή πολλές φορές είναι χρυσός κι όταν το δάκτυλο δείχνει το "πρόβλημα" παρακαλώ να μην κοιτάτε το δάκτυλο.

Ειλικρινά ευχαριστώ για την συμμετοχή σας.
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 17 Φεβ 2005, 15:40

File Dr.Format, efxome na min to pires prosopika, ithala aplos na po oti, xoris na eksereso ton eafto mou, kapia pragmata ine kathikon mas na katagelonde eponimos ke afto gia na prostateftoun afti pou sevonde to perivalon ke tous alous .
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 17 Φεβ 2005, 15:51

coupe333 έγραψε:File Dr.Format, efxome na min to pires prosopika, ithala aplos na po oti, xoris na eksereso ton eafto mou, kapia pragmata ine kathikon mas na katagelonde eponimos ke afto gia na prostateftoun afti pou sevonde to perivalon ke tous alous .

Φίλε μου coupe333 (Damiano αν δεν απατώμαι ?),

δεν το πήρα προσωπικά από την δική σου τοποθέτηση :P Ομως σκέψου να ξεκινούσα το post με την εξής μορφή:

Την περασμένη Κυριακή οι κύριοι coupe333, Dr.Format ... έκαναν ... ... αυτά που έκαναν.

Πως θα αντιδρούσες άραγε βλέποντας έτσι το όνομά σου :roll: :?:

Πάντως μυαλό δεν θα έβαζες :x
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 747 » 17 Φεβ 2005, 16:01

Διαφωνώ Γιάννη.
Τέτοιοι τύποι είναι τουλάχιστον αναίσθητοι και θρασύδειλοι. Όταν ένας τέτοιος τύπος κάνει την πατατιά του και διαπιστώσει οτι δεν έχει συνέπειες (κράξιμο για παράδειγμα), οι περισσότερες πιθανότητες δεν είναι στο να βάλει μυαλό, αλλά να κρυφοχαίρεται κιόλας που δεν τον γνωρίζουν και μπορεί να συνεχίζει ατάραχος.
Έγραψες οτι όταν τους έκαναν παρατήρηση, το έπαιζαν "δεν ξέραμε" και τέτοια. Και φυσικά μόλις απομακρύνθηκαν, θα ξεκαρδίστηκαν στο γέλιο που κατάφεραν να κοροιδέψουν τους επικριτές τους. Μη μου πεις οτι δεν μπορεί να έγινε έτσι........σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο έτσι γίνεται και το ξέρουμε.......
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 17 Φεβ 2005, 16:11

Dr.Format έγραψε:
coupe333 έγραψε:File Dr.Format, efxome na min to pires prosopika, ithala aplos na po oti, xoris na eksereso ton eafto mou, kapia pragmata ine kathikon mas na katagelonde eponimos ke afto gia na prostateftoun afti pou sevonde to perivalon ke tous alous .

Φίλε μου coupe333 (Damiano αν δεν απατώμαι ?),

δεν το πήρα προσωπικά από την δική σου τοποθέτηση :P Ομως σκέψου να ξεκινούσα το post με την εξής μορφή:

Την περασμένη Κυριακή οι κύριοι coupe333, Dr.Format ... έκαναν ... ... αυτά που έκαναν.

Πως θα αντιδρούσες άραγε βλέποντας έτσι το όνομά σου :roll: :?:

Πάντως μυαλό δεν θα έβαζες :x



Konda epeses.. O Damiano ine o sinodigos..ego ime o Raffaello..

Ine ondos lepto ena tetio zitima... alla apo tin ali ama ixame kani mia tetia mal@kia giati peri aftou prokete, e as kseftilizomastan dimosios.. ti na po...
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 17 Φεβ 2005, 16:13

P.S. Ke min ksexname oti sta dikastiria den katadikazese mono ean ixes tin prothesi... alla ke apo amelia...
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό alp » 17 Φεβ 2005, 17:43

Σόρρυ αν φανώ επιεικής, αλλά ....

νομίζω πως λάθη γίνονται.

Μπορεί τα παιδιά στην έντασή τους να παράλειψαν τις όποιες απαγορεύσεις,
μπορεί να το είδαν και ως κατόρθωμα ("σκατόμπατσοι εμείς δε μασάμε από μπάρες, πόρτες κλπ και τέτοια...γαλλικά)

μέχρι εδώ (και με βαριά καρδιά) δικαιολογώ το...λάθος

Όμως πέρα από το τυπικό και νομικό κομμάτι του θέματος, πιστεύω πως το χειρότερο ήταν όταν δεν σεβάστηκαν τους περιπατητές, ποδηλάτες και όλους όσους έκαναν τη βόλτα τους στο ίδιο μέρος.
Ακόμη χειρότερα, φανταστείτε να γινόταν κανένα ατύχημα (να βρισκόντουσαν π.χ. με ένα ποδήλατο στο καπώ ή κάτι παρόμοιο).

Τι εννοώ... άντε και κάνανε την ταρζανιά και μπήκαν κάπου που (για τους όποιους λόγους) δεν έπρεπε να μπουν.
Από τη στιγμή όμως που είδαν πως κυκλοφορούσαν ποδηλάτες - πεζοί - παιδάκια και δε ξέρω τι άλλο, έπρεπε να φύγουν με 5 χαω από εκεί που μπήκαν...
Αν δεν είναι σε θέση να κρίνουν πως έτσι έπρεπε να πράξουν, κανένα κράξιμο δεν θα τους διορθώσει.

Πιο οικοδομητικό ίσως να ήταν αν τους δίναμε να καταλάβουν πόσο μεγάλη μ@λ@κι@ έκαναν και τι αντίκτυπο θα είχε σε όλους μας και σε αυτούς τους ίδιους εάν είχαμε κινήματα τύπου greenlaning usage στην όμορφη και ελεύθερη χώρα μας...

Και επειδή μπορεί να σας φάνηκα πολύ επιεικής, θα ήθελα να προσθέσω πως είμαι υπέρ της απαγόρευσης των 4Χ4 σε ορισμένα σημεία, των μοτο σε άλλα κ.ο.κ.

άντε και καλά μυαλά... :D
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 17 Φεβ 2005, 19:07

teroulas έγραψε:
tazmania έγραψε:Εσύ δεν ήσουν σίγουρα, αφού ο terroulas δεν φτάνει εκεί :twisted: :twisted:


Ούτε κι εσύ. Το μαχητικό σου είναι πάλι στο γιατρό ! Τι προτότυπο :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Εγώ το έχω κόψει το off-road. Χαλάει την τσέπη μου :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 17 Φεβ 2005, 21:42

alp έγραψε:Σόρρυ αν φανώ επιεικής, αλλά ....

νομίζω πως λάθη γίνονται.

Μπορεί τα παιδιά στην έντασή τους να παράλειψαν τις όποιες απαγορεύσεις,
μπορεί να το είδαν και ως κατόρθωμα ("σκατόμπατσοι εμείς δε μασάμε από μπάρες, πόρτες κλπ και τέτοια...γαλλικά)

μέχρι εδώ (και με βαριά καρδιά) δικαιολογώ το...λάθος


Όμως πέρα από το τυπικό και νομικό κομμάτι του θέματος, πιστεύω πως το χειρότερο ήταν όταν δεν σεβάστηκαν τους περιπατητές, ποδηλάτες και όλους όσους έκαναν τη βόλτα τους στο ίδιο μέρος.
Ακόμη χειρότερα, φανταστείτε να γινόταν κανένα ατύχημα (να βρισκόντουσαν π.χ. με ένα ποδήλατο στο καπώ ή κάτι παρόμοιο).

Τι εννοώ... άντε και κάνανε την ταρζανιά και μπήκαν κάπου που (για τους όποιους λόγους) δεν έπρεπε να μπουν.
Από τη στιγμή όμως που είδαν πως κυκλοφορούσαν ποδηλάτες - πεζοί - παιδάκια και δε ξέρω τι άλλο, έπρεπε να φύγουν με 5 χαω από εκεί που μπήκαν...
Αν δεν είναι σε θέση να κρίνουν πως έτσι έπρεπε να πράξουν, κανένα κράξιμο δεν θα τους διορθώσει.

Πιο οικοδομητικό ίσως να ήταν αν τους δίναμε να καταλάβουν πόσο μεγάλη μ@λ@κι@ έκαναν και τι αντίκτυπο θα είχε σε όλους μας και σε αυτούς τους ίδιους εάν είχαμε κινήματα τύπου greenlaning usage στην όμορφη και ελεύθερη χώρα μας...

Και επειδή μπορεί να σας φάνηκα πολύ επιεικής, θα ήθελα να προσθέσω πως είμαι υπέρ της απαγόρευσης των 4Χ4 σε ορισμένα σημεία, των μοτο σε άλλα κ.ο.κ.

άντε και καλά μυαλά...
:D

Μεγάλε!!!! Τον Μάη του '68 στο Παρίσι τάμαθες αυτά; :?: :?: :?: :D :D :D :D :D :D
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες