Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διαδρομή Ναυπακτία

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Καλλίδρομο 6/5

Δημοσίευσηαπό iatros » 04 Αύγ 2007, 20:57

Αγαπητέ Δημήτρη καλησπέρα.
Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για τις φωτογραφίες οι οποίες ομολογουμένως είναι απίθανες.
Όπως σου είπα θα πάω διακοπές στην Άνω Χώρα στην ορεινή Ναυπακτία και θα ήθελα επιγραμματικά αν έχετε κάποια διαδρομή off road για ημερήσια εξόρμηση με κέντρο την Άνω Χώρα.
Επίσης βλέποντας την ανταπόκριση από το Transilvanian, ομολογουμένως σε ζηλεύω πολύ. Ελπίζω κάποια φορά να είμαι και εγώ εκεί ως αγωνιζόμενος.
Σ΄ευχαριστώ και πάλι και καλό υπόλοιπο καλοκαίρι.


ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 06 Αύγ 2007, 07:35

Ιατρέ μου καλημέρα, οι φωτό είναι απίθανες γιατί είσαι στις περισσότερες, αυτό εννοείς μάλλον :lol: , τα εύσημα πηγαίνουν στον Γιώργο (cuspid) μιας και αυτός ήταν ο φωτογράφος της εκδρομής. Τώρα για το Τ.Α.Τ. να ζηλεύεις τον Σπύρο γιατί αυτός ήταν εκεί. Εγώ ετοίμαζα ένα ταξίδι σε Σλοβενία και Κροατία.
Καλό καλοκαίρι και σε σένα.
Υ.Γ. Διαδρομές ε; χμμμ...έχεις π.μ.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Απάντηση.

Δημοσίευσηαπό iatros » 22 Αύγ 2007, 22:12

Αγαπητέ φίλε Δημήτρη, μόλις της Κυριακή το απόγευμα επέστρεψα από την ορεινή Ναυπακτία - Άνω Χώρα.
Από τις Διαδρομές που μου είχες πει, έκανα μερικές (προς Πενταγιού) αλλά και αυτοσχεδίασα πηγαίνοντας από Άνω Χώρα στο Καρπενήσι και μόνο από χωματόδρομο έως την Δομνίστα. Πραγματικά αξέχαστη και ανεπανάληπτη διαδρομή (ας είναι καλά το Navigation - Navimate 720).
Και πάλι σ΄ευχαριστώ πολύ.
Αυτό που διαπίστωσα είναι οι ατέλειωτοι χωματόδρομοι που έχουν γίνει στην περιοχή και απ΄ ότι έμαθα από υλοτόμους.
Εύχομαι και περιμένω να αρχίσουν οι εκδρομές να τα πούμε και από κοντά.


ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Απάντηση.

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 23 Αύγ 2007, 06:44

Kαλώς μας ήρθες...δεν πιστεύω να ΕΤΡΕΧΕΣ στους χωματόδρομους ε? φωτό δεν έχει?μήπως συναντήθηκες με ένα γκρουπ από freelander? η σκόνη σου δεν έχει κάτσει ακόμη...

Υ.Γ. έχουμε μάτια παντού :thumbleft:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό pantg » 23 Αύγ 2007, 09:02

Γιατρέ μου σε ωραίες διαδρομές πήγες !!!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Επιστροφή από εκδρομή..

Δημοσίευσηαπό iatros » 25 Αύγ 2007, 00:10

Δημήτρη μου, η σκόνη πράγματι ήταν μπόλικη και μόλις προχθές την έβγαλα με ένα καλό πλύσιμο, όσο για το τρέξιμο, όπου μπορούσα πήγαινα λίγο ποιό γρήγορα αλλά μην ξεχνάς ότι είχα και τα 4(τέσσερα) παιδιά μαζί μου και όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα να πάω αρκετά γρήγορα. Τα freelander δεν τα συνάντησα εκτός και άν με είδαν σε φάση που οδηγούσα γρήγορα!!(ούπς με πιάσατε).

Παντελή μου όντως οι διαδρομές, το τοπίο και η ομορφιά της φύσης ήταν πολύ ωραία. Μακάρι να μπορούσα να μείνω και άλλο, πάντως η μπροστινή ποδιά χρειάστηκε και έκανη καλή δουλειά σε ένα-δυό περιπτώσεις.


ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες