Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ktm990 η bmw 1150 adventure?

KTM - HUSABERG - HQV - BMW - GASGAS - VOR - Exotics - κλπ κλπ κλπ!

ktm990 η bmw 1150 adventure?

Δημοσίευσηαπό batman » 17 Νοέμ 2007, 12:40

batman returns...γειάάάάάάάά σας....λοιπόοον...απο που να αρχίσω και να τελειώσω?Πριν κανα μηνα και κάτι,πήγα στα βαρδούσια στη γραμμένη οξειά,απο χώμα ξεκινόντας λίγο έξω απο θήβα...παρέα με το ψηλό,φίλο στις εξορμήσεις και όχι μόνο,αυτός με το 950,εγώ με το 640.Η εκδρομή τέλεια,τα μέρη απίστευτα,τα σουβλάκια και λουκάνικα που ψήσαμε το βράδυ στη φωτιά έξω απο τη σκηνη, τα καλύτερα που έχω φάει κλπ κλπ κλπ...Στο θέμα μας...τη δεύτερη μέρα,οδήγησα λίγο το 950 στο χώμα αλλά και άσφαλτο και κει αρχίσαν όλα.Κατάλαβα πλέον ότι το 640 το καημένο,πάει μεν παντού και πάντα,αλλά το να γράφω πλέον 700-800 χλμ σε 1,5-2 μέρες,μικτά άσφαλτο χώμα,σαν να αρχίζει να με κουράζει.Κυρίω;ς η ασφαλτος φυσικά,όπου σου κόβονται λίγο τα κωλομέρια ο σβέρκος και τα χέρια και η πλάτηγια να κρατήσεις μόνιμα μια σταθερή ταχύτητα ταξιδιού αξιοπρεπή ωστε να γυρίσεις μια νορμάλ ώρα σπίτι σου να στεγνώσεις και να ζεσταθεις..Αποφάσισα λοιπόν να αναβαθμιστω,αφού φαίνετι κιόλας οτι το χώμα σε μακρινα βουνά θα το συναντώ και θα με συναντα πάντα...Και το πρώτο που θα θυσιαστεί είναι το κόκκινο τιγράκι μου που υπεραγαπώ μεν, αλλα.......
Και το ερώτημά μου...Να θυσιαστεί μόνο του στο βωμό ενός bmw gs 1150 adventure,όπου παρέα με το 640 θα αλωνίσω όλη την ελλάδα,κοντά και μακριά ενναλάξ,η να πάνε και τα δυο στο βωμό ενός 950 η 990?Βασικό πρόβλημα όπως καταλαβαινετε είναι τα χρήματα.
Θα ήθελα γνώμες και απόψεις,απο όποιον θέλει.επίσης έχω και την εντυπωση ότι το 1150 θα ήθελε λίγα αλογάκια ακόμη.ΑΝ γνωρίζετε κάτι σχετικό,θα χαρώ να μάθω.Επιπλέον,να πούμε οτι τέτοια εντουροταξίδια σκοπευω να κάνω πάλι δικάβαλος με πραγματα αρκετά,όταν κάτσει πάλι(πάλι με χρόνια και καιρούς πάλι δικιά μας θα είναι)..... :roll: Με τα 1200 δεν είμαι σίγουρος αν θα ήθελα να εμπλακώ για΄τέτοια χρήση,και για λόγους κόστους αλλά και για το ότι νομίζω πως όλα τουτα τα ηλεκτρικά ίσως πάθουν κανα πλάτσ σε λάσπη η χιόνι και θα φύγει απο κει το μηχάνημα το πιο κοντινό καλοκαίρι που θα στεγνώσουν τα χώματα και θα λιώσουν τα χιόνια..και λέω να το αποφύγω,.....
Περιμένω γνώμες,ευχαριστώ..
Άβαταρ μέλους
batman
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 29 Μάιος 2007, 11:45
Τοποθεσία: athina chalandri

Επιστροφή στο Ευρωπαϊκά!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες