Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γνώμες για kawasaki KLR 650

Honda - Yamaha - Suzuki - Kawasaki

Γνώμες για kawasaki KLR 650

Δημοσίευσηαπό panopapa » 24 Οκτ 2007, 14:15

Παιδιά γειά σας. Θα ήθελα την γνώμη σας-ιδίως των κατόχων τέτοιας μοτοσικλέτας-για την Kawasaki KLR 650 που η ΤΕΟΜΟΤΟ την δίνει σε προσφορά στην τιμή των 5.000 ευρώ. Τί λέει από ποιότητα, αξιοπιστία, κόστος ανταλλακτικών, σέρβις κλπ? Αξίζει?
Άβαταρ μέλους
panopapa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 08:56

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ KAWASAKI KLR 650

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 24 Οκτ 2007, 21:03

Απο αξιοπιστια και κοστος ανταλλακτικων ναι, απο ποιοτητα και σχεδιασμο οχι.
Αν θες να το πουλησεις σε 2-3 χρονια αστο καλιτερα, απαξιωνεται γρηγορα.
Για after market προιοντα μονο απο ΗΠΑ αφου μονο εδω τα παιρνουν οι βλαμμενοι γιατι τους ενδιαφερει η αξιοπιστια (βασικα να μην βαζουν το χερι στην τσεπη ουτε για να παρουν λαδια τους ενδιαφερει) αλλα τα πλαστικα του .... Κοιτα για ΧR μεταχειρισμενο σε αυτα τα λεφτα.
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ KAWASAKI KLR 650

Δημοσίευσηαπό klri » 25 Οκτ 2007, 00:45

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΧΩ ΤΟ ΚLR 650 ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2004. ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 16000 ΚΜ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΧΩΜΑ. ΜΟΝΟ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ 3000 ΚΜ ΚΑΙ ΡΗΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΗΔΩΝ ΚΑΘΕ 6000 ΚΜ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣ ΑΞΙΟΠΗΣΤΙΑΣ.ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΝΟΡΜΑΛ ΟΝ-OFF. ΤΟ ΜΟΝO ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ. ΚΟΣΤΟΣ 750Ε ΓΙΑ WP. AΠΟ SERVICE ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.
Άβαταρ μέλους
klri
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 22:50

Δημοσίευσηαπό panopapa » 25 Οκτ 2007, 11:00

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας ήταν διαφωτιστικές. Σίγουρα με ενδιαφέρει όπως και όλους μας νομίζω η αξιοπιστία αλλά και το κόστος συντήρησης μίας μοτοσικλέτας και είναι από τα βασικά κριτήρια για την αγορά της. Με 5.000 ευρώ που την προσφέρει η αντιπροσωπεία είναι ενδιαφέρουσα πρόταση όταν με τα ίδια χρήματα μπορείς να αγοράσεις το πολύ ένα 250άρι. Εγώ την θέλω για να πηγαίνω στην δουλειά μου μέσα στην Αθήνα και να μπορώ να κυκλοφορώ και σε κανένα δρόμο ταχείας κυκλοφορίας (Συγγρού, Κατεχάκη, Παραλιακή) όπου όταν οδηγείς παπί ή μοτοσικλέτα μικρού κυβισμού νομίζεις ότι θα περάσουν από επάνω σου έτσι που τρέχουν. Πιστεύω ότι για την δουλειά αυτή κάνει. Καλά χιλιόμετρα σε όλους!!!
Άβαταρ μέλους
panopapa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 08:56

Δημοσίευσηαπό axelkal » 25 Οκτ 2007, 12:44

Xωρίς να διαφωνώ σε τίποτα απ΄αυτά που έγραψαν ο leips & o klri ,
θα ήθελα να προσθέσω πως η αγορά του συγκεκριμένου , είναι &
λίγο σα γάμος . Δύσκολα θα το ξεφορτωθείς αν θελήσεις να το δώσεις ,
& αν το καταφέρεις , θα χάσεις πολλά λεφτά .
Με αυτά τα χρήματα ή & με λιγότερα , μπορείς να βρείς το ίδιο
αξιόπιστα & πολύ πιο εμπορικά μηχανάκια , σε μεταχειρισμένα .
π.χ Transalp 650 ή XT660 .
Για ξανασκέψου το !!!!
"IN MUD WE TRUST"

"TEAM 100+"
Άβαταρ μέλους
axelkal
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 08:04
Τοποθεσία: kantza-pallini

Δημοσίευσηαπό panopapa » 29 Οκτ 2007, 12:28

Φίλε axelkal ίσως να έχεις κάποιο δίκιο αλλά από την άλλη μεριά όταν αγοράζεις μεταχειρισμένο και μάλιστα on-off είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι γιατί δεν γνωρίζεις τί χρήση του έχει γίνει από τον προηγούμενο κάτοχο. Εν πάσει περιπτώσει δεν προτίθεμαι να αλλάξω σύντομα μηχανή αλλά σκοπεύω να την κρατήσω αρκετά χρόνια οπότε ούτως ή άλλως θα πέσει η αξία της σημαντικά. Με ενδιαφέρει εξάλλου να μην κάνω πλούσιους του ιδιοκτήτες συνεργείων και από ότι φαίνεται το klr είναι πολύ αξιόπιστο όπως άλλωστε όλα τα ιαπωνικά και συγχρόνως έχει και συμφέρουσα τιμή. Ευχαριστώ για την γνώμη σου.
Άβαταρ μέλους
panopapa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 08:56

Δημοσίευσηαπό MOROS » 02 Μαρ 2008, 02:05

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ KLR 650 ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 30000ΧΛΜ.Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ ΤΟ KLR ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΤΕΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΛΩ ΝΑ ΑΝΑΙΡΕΣΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ, ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ AXELKAL ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΤ ΚΑΙ TRANSALP ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΣΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟ KLR ΞΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ. ΤΟ ΧΤ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΓΚΑΖΙΑ ΚΑΙ ΤΟ TRANSALP ΣΕ ΧΕΙΡΙΣΜΟ -ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΧΩΜΑ. ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ KLR ΘΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟ ΣΕ ΜΑΚΡΙΝΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΕΙΤΕ ΟFF , EITE ON ROAD.
Άβαταρ μέλους
MOROS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 09 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: πουθενα

Δημοσίευσηαπό panopapa » 31 Μαρ 2008, 11:07

Φίλε ΜOROS,
Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου. Σε πληροφορώ ότι ήδη αγόρασα το συγκεκριμένο μηχανάκι. Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα εκτός (δρόμου και πόλης). Αυτό που άκουσα από κάποιο παλαιότερο κάτοχο είναι ότι αυτός ο κινητήρας καίει λάδι. Εγώ έχω κάνει μέχρι στιγμής 3.300 χιλιόμετρα και τέτοιο πρόβλημα δεν έχω διαπιστώσει. Εσύ όπως είπες έχεις κάνεις 30.000 χλμ. οπότε θα μπορείς να μου δώσεις απάντηση στο παραπάνω ερώτημα. Η ίδια ερώτηση ισχύει και για κάθε άλλο αναγνώστη που θέλει να με διαφωτίσει επί του θέματος.
Άβαταρ μέλους
panopapa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 08:56


Επιστροφή στο Ιάπωνες!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες