Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Pindos Trophy 2015

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Pindos Trophy 2015

Δημοσίευσηαπό superspy » 01 Μάιος 2015, 01:19

Εικόνα


Κατηγορίες
Pro Single
Expert Teams
Adventure
ATV

6 days trophy in a Mythical place, a lot of navigation, hotel and food all in one!


6 ημέρες στο μαγικό μέρος, γεμάτες πλοήγηση, περιπέτεια και κέφι!

Σύντομα περισσότερα στο

http://www.pindos-trophy.com
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Pindos Trophy 2015

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Ιούλ 2015, 16:47

Adventure Class Πίνδος 2015 - 25/28/30 Οκτωβρίου

Διασκέδαση εκτός δρόμου!

Κατά τη διάρκεια του Αυγούστου θα σχεδιαστούν οι νέες διαδρομές για τα οχήματα της Adventure.

Στην κατηγορία αυτή μπορούν να συμμετέχουν τετρακίνητα με ελάχιστες βελτιώσεις / τροποποιήσεις στο πνεύμα Adventure 4X4. Δεν επιτρέπεται η συμμετοχή αγωνιστικών / πρωτότυπων.



Εικόνα



Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ δεν είναι καθοριστικός παράγοντας στην κατηγορία Adventure, δεν θα υπάρχουν extreme σημεία, οι διαδρομές θα ακολουθούν ξεχασμένα δρομάκια και εγκαταλελειμμένους δρόμους, αλλά πάντα θα είναι από διαδρομές που είναι κατάλληλες για το είδος των οχημάτων.

Καθώς τα οχήματα της adventure δεν έχουν αγωνιστικές προδιαγραφές ασφαλείας, τα οχήματα θα ακολουθούν απλές διαδρομές και καθημερινά υπάρχει μια έως δύο διαδρομές ακριβείας (regularity).

Οι διαδρομές της adventure έχουν μήκος από 100-200 χιλιόμετρα ανά ημέρα και προσφέρουν στους συμμετέχοντες την ευκαιρία να περάσουν από εκπληκτικά φυσικά τοπία, ξεχασμένα γεφύρια και εγκαταλελειμμένα χωρία όχι μόνο της περιοχής των Μετεώρων αλλά όλης της Βορειοδυτικής Πίνδου.


Εικόνα



Οι διαδρομές είναι έτσι σχεδιασμένες ώστε μετά το μεσημέρι να συναντούν κάποιο χωριό ώστε οι συμμετέχοντες να έχουν τη δυνατότητα μιας σύντομης στάσης.

Η κατηγορία της Adventure είναι για όλους όσους θέλουν να συμμετέχουν στο Trophy αλλά με ένα πιο χαλαρό - μη αγωνιστικό- διασκεδαστικό ρυθμό χωρίς το άγχος της ταχύτητας και των ζημιών.


Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Pindos Trophy 2015

Δημοσίευσηαπό superspy » 18 Αύγ 2015, 20:55

Για τα Ελληνικά πληρώματα υπάρχει πρόβλεψη ώστε να συμμετέχουν με μειωμένο κόστος από Κυριακή 25 Οκτωβρίου έως και τις 28 Οκτωβρίου (αργία).
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Pindos Trophy 2015

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Οκτ 2015, 07:08

Το πέρασμα στο Βενέτικο

Εικόνα



Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες