Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

"Κλειστά" forum

Πείτε μας τις καλύτερες προτάσεις σας για το πώς μπορούμε να συνεχίσουμε να βελτιώνουμε το Off-Road.gr.
Επίσης εδώ είναι το κατάλληλο σημείο για τις δοκιμές σας!

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 12 Οκτ 2004, 11:43

superspy έγραψε:Τι ακριβώς εννοείς;

Εννοώ ότι θα αρχίσουν αντιπάθειες και προτροπές του τύπου: εσύ κι οι φίλοι σου να πάτε να παίξετε στο δικό σας ... :shock:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό georgek » 12 Οκτ 2004, 14:47

Πριν από δύο μήνες είχα δημιουργήσει θεματική ενότητα στο 4Χ4 FORUM όπου αναρωτιόμουν γιατί να υπάρχουν τόσα forums. Δεν πρόλαβα να τελειώσω το γράψιμο άνοιξε ένα ακόμη (offroad club).
Σαν ρομαντικός λάτρης της φύσης, και της τετρακίνησης που μου εξασφαλίζει την πρόσβαση σε αυτή θεώρησα ότι οι 500 άνθρωποι που είμαστε θα μπορύσαμε να έχουμε ένα και μόνο χώρο συνάντησης.

Τότε φίλε DR Format είχες γράψει

" Υπάρχουν πολύ περισσότερα από τα 3 forums που αναφέρθηκαν. Το θέμα είναι αν έχουν λόγο ύπαρξης κι αν θα επιβιώσουν. "

Δεν περίμενες ότι μέσα από αυτή την επιβίωση θα δημιουργούντουσαν ημέτεροι? Ότι κάποιοι θα στεναχωριόντουσαν?

Φίλε ΙΚΕ θα σου θυμίσω ότι στο forum του Jimnyclub (του οποίου είσαι μέλος του Δ.Σ) εκτός από τα τεχνικά θέματα που είναι κλειδωμένα δεν μπορεις να δεις χωρίς login ούτε τις θεματικές ενότητες που αφορούν τις εκδρομές. Φοβάσαι μήπως σου κλέψουν τις ιδέες? Ή θέλεις να ξέρεις ποιος είδε για τις εκδρομές σου? Θα σου θυμίσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν προσφέρει πολλά στο θέμα των εκδρομών (πχ Dr Format) χωρίς να κρύβουν κάτι για τους εκλεκτούς.

Τέλος θέλω να καταθέσω τη δική μου περίπτωση σε σχέση με το συγκεκριμένο forum. Βρήκα το συγκεκριμένο forum ψάχνοντας για αναρτήσεις για το ΚΙΑ μου. To link με έβγαλε στη θεματική ενότητα για το ΚΙΑ Sportage. Μετά ψάχνοντας είδα τα ποστ και είδα τη δραστηριόποίηση του forum. Σαν Αθηναίος που πρόσφατα είχα μετακομίσει στις Σέρρες (όπου ακόμη και σήμερα δέχομαι τρομερό πόλεμο από τους ντόπιους), μέσα από το forum γνώρισα την παρέα της Β. Ελλάδας όπου ταιράξαμε και περνάμε πολύ καλά.
Σε πληροφορώ λοιπόν ότι τίποτα από αυτά δεν θα είχε συμβεί αν το forum μου είχε ζητήσει να κάνω login μόνο για να δω.

Θέλω να συμπληρώσω ότι είμαι μέλος στο 4Χ4wire το οποίο σε αφήνει να δεις αλλά όχι να γράψεις χωρίς να κάνεις login.

Συμπέρασμα: Ναι στα ανοιχτά forum


Login μόνο για να γράψεις
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό IKE » 12 Οκτ 2004, 23:38

Φίλε ΙΚΕ θα σου θυμίσω ότι στο forum του Jimnyclub (του οποίου είσαι μέλος του Δ.Σ) εκτός από τα τεχνικά θέματα που είναι κλειδωμένα δεν μπορεις να δεις χωρίς login ούτε τις θεματικές ενότητες που αφορούν τις εκδρομές. Φοβάσαι μήπως σου κλέψουν τις ιδέες? Ή θέλεις να ξέρεις ποιος είδε για τις εκδρομές σου? Θα σου θυμίσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν προσφέρει πολλά στο θέμα των εκδρομών (πχ Dr Format) χωρίς να κρύβουν κάτι για τους εκλεκτούς.


Να σου πώ την αλήθεια δεν θυμόμουνα αν χρειάζεσαι στο φόρουμ του jimnyclub login για να δεις τις ενότητες, εγω προσωπικά δεν συμφωνώ μια ούτως ή άλλως ελεύθερη ενότητα να απαιτεί login. Το φόρουμ δεν είναι δικό μου αλλα στην ανανέωση που θα κάνουμε σε λίγο καιρό σε φόρουμ και σελίδα θα κοιτάξω να αλλάξει αυτό (όχι η ιδιοκτησία του φόρουμ !).

Οσο για το ύφος του αν θα μου κλέψουν τις ιδέες κλπ αλλα και γενικότερα όσοι με κατηγορούν εμένα προσωπικά (!) για "ανελεύθερη" συμπεριφορά στο διαδίκτυο θα ήθελα να αναρωτηθούν αν με ξέρουν ποιός είμαι και τί έχω προσφέρει "ελευθερα" στο διαδύκτυο και μετά να με κρίνουν.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό georgek » 13 Οκτ 2004, 08:22

IKE έγραψε:Να σου πώ την αλήθεια δεν θυμόμουνα αν χρειάζεσαι στο φόρουμ του jimnyclub login για να δεις τις ενότητες, εγω προσωπικά δεν συμφωνώ μια ούτως ή άλλως ελεύθερη ενότητα να απαιτεί login. Το φόρουμ δεν είναι δικό μου αλλα στην ανανέωση που θα κάνουμε σε λίγο καιρό σε φόρουμ και σελίδα θα κοιτάξω να αλλάξει αυτό (όχι η ιδιοκτησία του φόρουμ !).

Οσο για το ύφος του αν θα μου κλέψουν τις ιδέες κλπ αλλα και γενικότερα όσοι με κατηγορούν εμένα προσωπικά (!) για "ανελεύθερη" συμπεριφορά στο διαδίκτυο θα ήθελα να αναρωτηθούν αν με ξέρουν ποιός είμαι και τί έχω προσφέρει "ελευθερα" στο διαδύκτυο και μετά να με κρίνουν.


Εγώ αναφέρομαι στο θέμα των εκδρομών. Τη στιγμή που είσαι μέλος του ΔΣ του jimnyclub δεν είναι δικαιολογία ότι δεν θυμάσαι. Ειδικά όταν μιλάμε μέσα σε μια θεματική ενότητα για τα 'κλειστά' forum.

Όσο για το τι έχεις προσφέρει 'ελεύθερα' δεν έχω άποψη και δεν έχω αναφερθεί σε αυτό.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 13 Οκτ 2004, 09:20

georgek έγραψε:...Θα σου θυμίσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν προσφέρει πολλά στο θέμα των εκδρομών (πχ Dr Format) χωρίς να κρύβουν κάτι για τους εκλεκτούς...

Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, :P παρόλο που δεν έτυχε ακόμα να γνωριστούμε :wink:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 13 Οκτ 2004, 10:20

Εγώ αναφέρομαι στο θέμα των εκδρομών. Τη στιγμή που είσαι μέλος του ΔΣ του jimnyclub δεν είναι δικαιολογία ότι δεν θυμάσαι. Ειδικά όταν μιλάμε μέσα σε μια θεματική ενότητα για τα 'κλειστά' forum.


Δεν σου αρκεί η γνώμη που κατέθεσα πιο πάνω, πρέπει να δικαιολογηθώ και να απολογηθώ που χρειάζεται το φόρουμ login? Δεν είμαι ο master & commander του jimnyclub.Είπα πως κατα τη γνώμη μου αυτό είναι λάθος, αν συμφωνήσουν και οι υπόλοιποι θα το αλλάξουμε, δεν είμαστε αλλάνθαστοι.



Όσο για το τι έχεις προσφέρει 'ελεύθερα' δεν έχω άποψη και δεν έχω αναφερθεί σε αυτό.


Ωραία, τότε θα σε παρακαλούσα οι αναφορές επι προσωπικού να λείπουν.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό xtrail » 13 Οκτ 2004, 13:27

Πιστευω πως η συζήτηση αν γίνεται για το συγκεκριμένο σύλλογο δεν θα βγάλει πουθενά, αφού και για την δημιουργία του είχαν παρατεθεί πλήθος απόψεων, πολλές από τις οποίες προέτρεπαν ή προέβλεπαν πως δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης κι όμως ο σύλλογος δημιουργήθηκε. Το ίδιο ειναι νομίζω και με το φόρουμ. Από την στιγμή που αποφασίστηκε αυτό είναι και δεν χρειάζεται να απολογείται κανενα μέλος (αυτό που μου φάνηκε πάντως από την συζήτηση στην εκεί κουβέντα, δεν έγινε με διαδικασίες που πιθανόν προβλέπονται από το καταστατικό και εκεί το πρόβλημα είναι πραγματικά μεγάλο). Άλλωστε πρέπει να λέμε την γνώμη μας για την κάθε απόφαση που παίρνει ο κάθε σύλλογος? Αν δεν συμφωνούν τα μέλη, θα αντιδράσουν. Τελικά ο χρόνος θα δείξει και για την συγκεκριμένη περίπτωση.
Αν η συζήτηση γίνεται ωστε να αποτραπούν οι μελλοντικές απόπειρες σε άλλα φορουμ, τότε μπορεί να φανεί η πραγματική εικόνα του τι θέλει ένας χρήστης από αυτά. Κι αυτό νομίζω πως θα οφελήσει και όποιον θέλει να ακούει την άποψη της κοινής γνώμης.
Τέλος, υπάρχουν πολλές σελίδες χρηστών που προσφέρουν πραγματική πληροφόρηση δωρεάν και δυστυχώς χάνονται κάτω από το βάρος "εμπορικών" sites (πχ Dr. Format και Friar-το οποίο εγινε φόρουμ από site με πληροφορίες περί 4χ4)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 13 Οκτ 2004, 22:43

Dr.Format έγραψε:
georgek έγραψε:...Θα σου θυμίσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν προσφέρει πολλά στο θέμα των εκδρομών (πχ Dr Format) χωρίς να κρύβουν κάτι για τους εκλεκτούς...

Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, :P παρόλο που δεν έτυχε ακόμα να γνωριστούμε :wink:


Τιιιιιι ??? Εγώ δηλαδή που σε ξέρω δεν θα τυχω προνομιακής μεταχείρησης ? Τσαμπα παν οι κόποι μου ?


Για να ανοίξει αμεσα κλειστή ενότητα στο site σου με θέμα "Οι εκλεκτοί φίλοι του Dr Format". :twisted: :twisted: :twisted:

Και να μην έχει login και μ.λ.κ.ες. Επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας που θα συνοδευεται με αποδεικτικά φιλίας (πχ τουλάχιστον 50 ποστ με θέμα η αυτόυ αγιοτης ο Dr Format). :shock: :shock: :shock: :shock:

Αντε γιατί το διαλύσαμε , όλοι ισα και ομοιοι. :evil: :evil: :evil:
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό IKE » 13 Οκτ 2004, 23:19

Νομίζω δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος για να συζητηθούν θέματα για το jimny club, όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά ας ρωτήσει ότι θέλει στο φόρουμ μας ή ας έρθει να μας γνωρίσει απο κοντά.

Επίσης ανακρίβειες και ακούσιες (ελπίζω) κατηγορίες που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα θα ήθελα να μην λέγονται.

Αναφέρομαι σε αυτό:

(αυτό που μου φάνηκε πάντως από την συζήτηση στην εκεί κουβέντα, δεν έγινε με διαδικασίες που πιθανόν προβλέπονται από το καταστατικό και εκεί το πρόβλημα είναι πραγματικά μεγάλο).


Το παραπάνω προφανώς δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα, ΟΥΔΕΠΟΤΕ εχουμε πάρει απόφαση που έρχεται σε αντίθεση με το καταστατικό.Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσαν να εξυπηρετούν τέτοιες εσφαλμένες εντυπώσεις, φαντάζομαι ο xtrail το έγραψε απο αφηρημάδα και μόνο.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 14 Οκτ 2004, 09:14

xtrail έγραψε:...Αν η συζήτηση γίνεται ωστε να αποτραπούν οι μελλοντικές απόπειρες σε άλλα φορουμ, τότε μπορεί να φανεί η πραγματική εικόνα του τι θέλει ένας χρήστης από αυτά. Κι αυτό νομίζω πως θα οφελήσει και όποιον θέλει να ακούει την άποψη της κοινής γνώμης...
Πράγματι η συζήτηση πρέπει να γίνεται για την βελτίωση του χώρου του 4x4 κι όχι για άλλους σκοπούς. :P

xtrail έγραψε:...Τέλος, υπάρχουν πολλές σελίδες χρηστών που προσφέρουν πραγματική πληροφόρηση δωρεάν και δυστυχώς χάνονται κάτω από το βάρος "εμπορικών" sites (πχ Dr. Format και Friar-το οποίο εγινε φόρουμ από site με πληροφορίες περί 4χ4)
Εδώ χαίρομαι που ακούω κι άλλη μια φωνή προς τον οικοδεσπότη μας Friar, για να ξαναζωντανέψει το αρχικό του site :P (κάτι που του το είχα ζητήσει προ καιρού).


giagoulas έγραψε:Τιιιιιι ??? Εγώ δηλαδή που σε ξέρω δεν θα τυχω προνομιακής μεταχείρησης ? Τσαμπα παν οι κόποι μου ?

Για να ανοίξει αμεσα κλειστή ενότητα στο site σου με θέμα "Οι εκλεκτοί φίλοι του Dr Format". Και να μην έχει login και μ.λ.κ.ες. Επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας που θα συνοδευεται με αποδεικτικά φιλίας (πχ τουλάχιστον 50 ποστ με θέμα η αυτόυ αγιοτης ο Dr Format).

Αντε γιατί το διαλύσαμε , όλοι ισα και ομοιοι.

:lol: :lol: :lol:
Εσύ να τα αφήσεις αυτά και να οργανώσεις καμμιά σοβαρή εκδρομή :!: :D (αυτό είναι το μόνο αποδεικτικό φιλίας :twisted: )
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 16 Οκτ 2004, 23:47

Θέλετε δηλαδή να πείτε οτι κάποιος μας
Εικόνα
???????????
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό cliff » 21 Οκτ 2004, 18:45

blackchris έγραψε:Θέλετε δηλαδή να πείτε οτι κάποιος μας
Εικόνα
???????????


:twisted:
cliff
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 18 Ιουν 2003, 19:44

Δημοσίευσηαπό tedos » 30 Οκτ 2004, 07:17

Dr.Format έγραψε:Αγαπητοί συνforumίτες,

δυστυχώς το κακό μαντάτο του εξωπετάγματος χρηστών άλλων forum (forae) θα έχει κακές συνέπειες και στα υπόλοιπα ανοικτά :?

Ποια πιστεύετε ότι θα είναι η αντιμετώπιση των "παραμενόντων" από τους "εξωπεταγμένους" στα άλλα "ελεύθερα" forum. Νομίζετε ότι θα είναι όπως πριν :roll: Πιστεύετε ότι δεν υπάρχουν πικραμένοι :?:

Δεν παριστάνω την Κασσάνδρα, όμως επειδή η επικοινωνία μας δεν περιορίζεται στο διαδίκτυο, κι έχω δυστυχώς ακούσει πολλά από αρκετούς, πιστεύω ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά :(


Δικαιωνεσαι Γιαννη δυστυχως Δικαιωνεσαι :( :( :( Και προγραφες ξεκινησαν και απιθανα κλειδωματα βλεπουμε και προσωπικα μηνυματα να δημοσιευονται κατα το δοκουν...... :( :( Κριμα.....μετα το Stratego Team ειναι φαινεται η σειρα των ιδρυτικων μελων του BRAT να παρουν μια γευση δημοκρατιας..... :( :( :(
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό discoman » 30 Οκτ 2004, 07:32

Μην προβληματιζεστε το αυτοματο εξωπεταγμα καραδοκει :razz: ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΞΕΠΕΤΑΧΤΗΣ :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό tedos » 30 Οκτ 2004, 07:37

Φιλε συνφορουμιστα Discoman το θεμα ειναι ιδιαιτερα σοβαρο. Δυστυχως δεν προσφερεται για πλακα.....μιλαμε για ανθρωπους που εχουν στηριξει τα ανοιχτα Forum και στους οποιους τωρα φερονται με τροπο αχαρακτηριστο..... :evil: :evil: :evil: :evil:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις, παράπονα και πεδίο δοκιμών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης