Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GRAND VITARA 2006

Δημοσίευσηαπό vasilis » 08 Μαρ 2006, 16:16

perroloco έγραψε:TLG πριν πουλήσεις το παλιό, ανταλάζεις μήπως το μπροστινό διαφορικό του 2,5 σου με αυτό του δικού μου? Καλύπτω κάποια διαφορά καθώς και το συνεργείο για τη μεταμόσχευση.


Φίλε perroloco, αν κάνετε αυτή την "μεταμόσχευση", αυτός που θα πάρει το 2500άρι με το αλουμινένιο σου μόλις το βγάλει λιγο "δυνατά" εκτός θα το "παιρνει" στο χέρι!!! .....και αυτό θα γίνεται συνέχεια μέχρι να ανακαλύψει τι πάει λάθος!!!
Έχει δύναμη το άτιμο!!
Φαντάζεσαι?? :D :D

Φιλικά vasilis.
SJ 413 LWB "Agriκολας"
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 08 Μαρ 2006, 16:42

Δυστυχώς ρε παιδιά δεν το φέρνει η αντιπροσωπεία με mp3 & WMA στην Ελλαδα αλλά μόνο στο εξωτερικό και λέγεται ''XM Ready'' της Clarion
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 08 Μαρ 2006, 19:20

Aκριβως την ιδια σχεδιαση εχει εξωτερικα και αυτο που βαζουν εδω , αλλα δεν εχει mp3/wma κ ολα τα καλουδια !!! ....Μαλον μονο Αμερική με τον V6 :-( κινητηρα και το 6ταχυτο αυτοματο κιβωτιο !!!! Δινουν και subwoofer μαζι !!!!

Ααα...και μην ξεχασω τα 7 (!!!!) χρονια εγγυηση ...
Τελευταία επεξεργασία από TLG και 08 Μαρ 2006, 19:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό TLG » 08 Μαρ 2006, 19:25

vasilis έγραψε:Αν βρώ κάτι πάντως, θα το αναφέρω!
Με την υγειά σου :) :wink: !!



AAAαααχχχχ! Ατιμη κενονοια .... :drunk:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό TLG » 08 Μαρ 2006, 19:33

Nομιζω οτι ξεχασα να αναφερω οτι πριν παρω την αποφαση μου για το νεο GV ήμουν αναποφασιστος μεταξυ αυτου ή ενος μ.τ.χ Cherokee μοντελου τελη 2004-2005...
Ο καιρος θα δειξει εαν εκανα το "σωστο" ....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό perroloco » 08 Μαρ 2006, 20:20

vasilis έγραψε: Φίλε perroloco, αν κάνετε αυτή την "μεταμόσχευση", αυτός που θα πάρει το 2500άρι με το αλουμινένιο σου μόλις το βγάλει λιγο "δυνατά" εκτός θα το "παιρνει" στο χέρι!!! .....και αυτό θα γίνεται συνέχεια μέχρι να ανακαλύψει τι πάει λάθος!!!
Έχει δύναμη το άτιμο!!
Φαντάζεσαι?? :D :D

Φιλικά vasilis.


Με την προϋπόθεση ότι δεν θα το πούλαγε σε γνωστό του αλλά σε μάντρα ή σε καμιά κυρία για τα ψώνια της, θα έκανα και δώρο την ποδιά μου στο 2,5 για κάλυψη/απόκρυψη και σιγά μην έπαιρνε πρέφα κανείς :wink: :D :D :D :D
Η εγγύηση άραγε καλύπτει διαφορικά?
Άβαταρ μέλους
perroloco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005, 12:52

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 08 Μαρ 2006, 20:35

perroloco έγραψε:
vasilis έγραψε: Φίλε perroloco, αν κάνετε αυτή την "μεταμόσχευση", αυτός που θα πάρει το 2500άρι με το αλουμινένιο σου μόλις το βγάλει λιγο "δυνατά" εκτός θα το "παιρνει" στο χέρι!!! .....και αυτό θα γίνεται συνέχεια μέχρι να ανακαλύψει τι πάει λάθος!!!
Έχει δύναμη το άτιμο!!
Φαντάζεσαι?? :D :D

Φιλικά vasilis.


Με την προϋπόθεση ότι δεν θα το πούλαγε σε γνωστό του αλλά σε μάντρα ή σε καμιά κυρία για τα ψώνια της, θα έκανα και δώρο την ποδιά μου στο 2,5 για κάλυψη/απόκρυψη και σιγά μην έπαιρνε πρέφα κανείς :wink: :D :D :D :D
Η εγγύηση άραγε καλύπτει διαφορικά?

Με αφήνει άναυδο το υψηλότατο αίσθημα ευσυνειδησίας προς τους.... γνωστούς.... :cry: :cry: :cry: :cry:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό perroloco » 08 Μαρ 2006, 20:44

τα :D :D :D δηλώνουν την διάθεση στην οποία εντάσεται το μύνημα.
Αν είχα βάλει :twisted: :twisted: :twisted: , τώρα θα με έκανες να βάλω :oops:
Άβαταρ μέλους
perroloco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005, 12:52

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 08 Μαρ 2006, 20:58

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό vasilis » 09 Μαρ 2006, 19:29

............συνέχεια απο προηγούμενο topic..........

KSLAG έγραψε:Καλώς σας βρήκα !!!!!!!!!!!
Νέο μέλος στο Forum και νέος γενικά στην αναζήτηση μέσω Internet για συζητήσεις και γνώμες πάνω στα θέματα 4Χ4.
Για να έχετε μια ιδέα για μένα, είμαι κάτοχος από το 2002 ενός GV 1.6 SPORT, το χρησιμοποιώ κατά 60% σε άσφαλτο (το χαίρομαι σε ορεινούς δρόμους στεγνό ή βρεγμένο) και 40% σε χώμα(όπου και όταν έχω την ευκαιρία, λόγω περιορισμένου χρόνου)..........
Αλλά μην σας πολυκουράζω με τα δικά μου, θα τα λεμε εν καιρώ.......
Το ερώτημα τώρα.........
Διάβασα πολλά για το νέο GV και αποφάσισα κάποια στιγμή να το αποκτήσω (το 2.0 μάλον με αυτόματο). Σκέφτομαι όμως άν θα βγεί κάτι μεγαλύτερο (πχ 2.7) να περιμένω. Υπάρχει καμμιά τέτοια πληροφορία:
Προς το παρόν σας χαιρετώ......................



TLG έγραψε:Kατ'αρχην καλως ορισες ... Very Happy
Οτι θα ερθει καποια στιγμη και στην χωρα μας ο 2.7 κινητηρας πιστευω οτι ειναι παραπανω απο σιγουρο ...απλα οχι τουλαχιστον φετος....
Πιστευω οτι αυτο ειναι και το μεγαλυτερο μειον του νεου GV ...αν εβγαινε με τον κινητηρα των 2.7 lt με τα 185 αλογα θα γινοταν ακομη μεγαλυτερος χαμος....

Υπαρχει ομως παντα και η εκδοση με τον diesel Wink



Dimis4x4 έγραψε:TLG έχω μια απορία εσύ που είχες το προηγούμενο Grand Vitara με τον κινητήρα τον 2.5 τώρα δεν σου κακοφαίνεται που θα πέσεις στον αργό δίλιτρο ???? (Βέβαια θα το συνειδητοποιήσεις καλύτερα, αφού το παραλάβεις μετά από μερικές βδομάδες)
Θέλω τότε να μου πεις την γνώμη σου στην οδήγηση σε επαρχιακό δρόμο (όσο αφορά τον κινητήρα και οχι την οδηγικη συμπεριφορά, αφού είμαι σιγουρος οτι θα είναι καλύτερο το καινουργιο, αλλά και εκτός δρόμου σε δυσκολα κομμάτια που χρειαζεται παραπανω ροπή...)
Αναμένω με αγωνία στο μέλλον εκτεταμένη αναφορά σου (αφου θα είσαι από τους λίγους κατόχους και των δύο GV για μεγάλο διάστημα και όχι για μερικές βόλτες από αλλους φιλους).
SJ 413 LWB "Agriκολας"
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό TLG » 09 Μαρ 2006, 21:12

Dimis4x4 έγραψε:TLG έχω μια απορία εσύ που είχες το προηγούμενο Grand Vitara με τον κινητήρα τον 2.5 τώρα δεν σου κακοφαίνεται που θα πέσεις στον αργό δίλιτρο ???? (Βέβαια θα το συνειδητοποιήσεις καλύτερα, αφού το παραλάβεις μετά από μερικές βδομάδες)
Θέλω τότε να μου πεις την γνώμη σου στην οδήγηση σε επαρχιακό δρόμο (όσο αφορά τον κινητήρα και οχι την οδηγικη συμπεριφορά, αφού είμαι σιγουρος οτι θα είναι καλύτερο το καινουργιο, αλλά και εκτός δρόμου σε δυσκολα κομμάτια που χρειαζεται παραπανω ροπή...)
Αναμένω με αγωνία στο μέλλον εκτεταμένη αναφορά σου (αφου θα είσαι από τους λίγους κατόχους και των δύο GV για μεγάλο διάστημα και όχι για μερικές βόλτες από αλλους φιλους).


Η αληθεια ειναι οτι αυτο το θεμα - του κινητηρα - με προβληματισε ιδιαιτερα ....και αν υπηρχε ο 2.7 ΔΕΝ θα το σκεφτομουν καθολου για το διλιτρο ...
Απ'οτι ειδα -οπως προανεφερα- στο ασφαλτινο test drive που εκανα με το νεο GV ο διλιτρος κινητηρας ειναι ποιο θορυβωδης με τραχυ ηχο (ενω ο v6 εκανε σαν ραπτομηχανη :wink: ) και επρεπε να πατας ποιο αποφασιστηκα το γκαζι ...
Σιγουρα σε καποιο ταξιδι σε εθνικη/επαρχιακη οδο ,αν εξαιρεσεις τον θορυβο θα κινεισαι ποιο ανετα και με μεγαλυτερη μ.ω.τ λογω της ΠΟΛΥ καλυτερης οδικης συμπεριφορας συμπεριφορας ...
Το θεμα ειναι τι θα γινεται οταν π.χ θελεις να κανεις καποιο προσπερασμα (π.χ εθνικη Κορινθου -Πατρων)... :roll: ...Εδω σηκωνω τα χερια ψηλα ....
Ας μας πουν την τι κανουν οι 2λιτροι GVκηδες με το προηγουμενο μοντελο .....ή αυτοι που εχουν ηδη το νεο ....
Ενας αλλος λογος που τελικα πηρα την αποφαση για τον 2λιτρο ειναι οτι τωρα τελευταια ολο και ακουγονται κατι φημες για αυξημενα ασφαλιστρα , τελη κ.λ.π στα μεγαλα κυβικα και ΔΕΝ ειναι καιρος για ανοιγματα :oops:

Αλλα οπως και να το κανουμε ο V6 ειναι V6 ...αλλος ήχος ....αλλη ροπη σε χαμηλοτερες στροφες ..και φυσικα και 45 αλογα παραπανω !!!

Τελος αν ειχε esp/tcs και με τον diesel μαλλον αυτον θα επερνα .... :!:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 09 Μαρ 2006, 22:47

Συμφωνω Απολυτως.... Μεχρι που σκεφτομουν να παρω το diesel (το οποιο έχουν ηδη φερει και με esp/tcs) και να κυκλοφορω παρανομα (?!?!) στην Αθηνα...
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 09 Μαρ 2006, 23:00

ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΜΕ ESP/TCS ??????? Mε βλεπω αυριο να αλλαζω την παραγγελια μου !!!!!!
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό JIMST » 09 Μαρ 2006, 23:04

typod έγραψε:Καλοτάξιδα σε όλους.Αν έχετε απορίες για το αυτόματο ρωτάτε.Το 6δισκο δεν παίζει mp3.Περιμένω εντυπώσεις απο το esp.Τι δώρο σας έκαναν απο την αντ/πεία??


ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ. ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ COBRA .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ....
Άβαταρ μέλους
JIMST
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 11:03
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό JIMST » 09 Μαρ 2006, 23:08

JATH έγραψε:ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΣΕΚΑΡΑΤΕ ΤΙΜΕΣ ΜΕ ΤΗΝ AUTO PROFIT KAI ΑΝ ΝΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΣΕΚΑΡΙΣΑ ΤΙΜΕΣ . ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ .
Άβαταρ μέλους
JIMST
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 11:03
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 6 επισκέπτες