Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

μπροστινο διαφορικο

μπροστινο διαφορικο

Δημοσίευσηαπό sadman » 13 Οκτ 2006, 06:56

παιδια καλημερα.sadman απο κοζανη.προβλημα με το μπροστινο διαφορικο.μετα απο αρκετη χρηση δεν μπλοκαρει σωστα και πεταει την τετρακινηση εξω.στην αρχη υπεθεσα οτι το μοτερ πιεσης αερα εχει προβλημα.αλλα τελικα οχι.μετε ανοιξαμε με τον μηχανικο μου το διαφορικο.και ειδαμε οτι οι τσιμουχες μεσα δεν το σφραγιζαν καλα ετσι ωστε να πηγαινει ολη η πιεση του αερα εκει που επρεπε.εχει τυχει σε κανεναν απο εσας κατι τετοιο?υποψην οτι το σετ τσιμουχες ειναι αρκετα ακριβο και δεν ξερει η αντιπροσωπεια στην κοζανη ποτε θα τις εχει.εντομεταξυ βρηκα κομπλε διαφορικο απο 2003 σε πολυ καλη τιμη.τελικα αξιζει να αλλαξω τισ τσιμουχες και να περιμενω η να αλλαξω ολο το διαφορικο?βοηθειστε παιδια....
Άβαταρ μέλους
sadman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 18 Ιουν 2006, 02:26
Τοποθεσία: κοζανη

μπροστινο διαφορικο

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 13 Οκτ 2006, 13:13

Πρωτον τη αμαξι εχεις φιλε μου? Ο μηχανικος σου ειπε αν υπαρχη καποιο αλλο προβλημα μεσα στο διαφορικο εκτος απο τις τσιμουχες(για ρωτα τον)? Κ αν υπαρχη προβλημα μεσα στο διαφορικο κ τα λεφτα για φτιαξιμο ειναι τα ιδια οσο να παρης ενα αλλο τοτε παιρνεις το διαφορικο αλλα που ξερεις την ιστορια του διαφορικου που θα παρης τι εχει τραβηξη?
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

μπροστινο διαφορικο

Δημοσίευσηαπό sadman » 13 Οκτ 2006, 13:50

φιλε μου καλησπερα.το αμαξι ειναι GV2000CC κοντο.εχει ερθει απο γερμανια.τελικα το προβλημα λυθηκε.και ξερεις που ηταν η βλαβη?στις τσιμουχες αλλα και στο διπλο πηνιο στο κεντρο του διαφορικου.ο μηχανικος μου μου ειπε οτι συμφερει περισσοτερο ενα αλλο διαφορικο παρα να φτιαξουμε το ιδιο. και αυτο γιατι δεν ξεραμε τι προκαλεσε αυτες τις βλαβες. και για καλη μου τυχη ενας φιλος με ανταλλακτικα εδω στην κοζανη κατεβασε απο εξωτερικο τρια GV για κοψιμο απο τα οποια το ενα ηταν 2000cc.και μου εδωσε κομπλε το διαφορικο 450 ευρω.πιστευω πολυ καλη τιμη.μετρησαμε και τις σπλινες κορωνας πηνιου και ηταν ιδιες.8-39.ετσι λοιπον το περεσαμε επανω και το αμαξι παει παρα πολυ καλα.επιτελους ειμαι ετοιμος και παλι να παρω παλι τα βουνα.σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.να σαι καλα
Άβαταρ μέλους
sadman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 18 Ιουν 2006, 02:26
Τοποθεσία: κοζανη

μπροστινο διαφορικο

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 13 Οκτ 2006, 14:16

Παλι καλα που βρηκες τα σωστα ατομα ΚΑΛΗ ΛΑΣΠΟΥΡΙΑ
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες