Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΓΙΑ ΧΡΗΣΤΕΣ NEW GRAND VITARA ΜΟΝΟ

Δημοσίευσηαπό typod » 25 Φεβ 2006, 07:31

vasilis έγραψε:Δεν ξέρω αν έχεις το καινούργιο GV ή το προηγούμενο, πάντως εγώ που έβαλα αυτές τις "κάθετες" που δίνει η suzuki είναι σχετικά μάπα και εξέχουν.... και γενικά ούτε και μένα μου αρέσουν και θα τις αλλάξω κάποια στιγμή!
Δεν έχω όμως το καινούργιο GV αλλά το παλιό και έχω δεί κάτι πολύ ωραίες αλλά δεν θυμάμαι τι ράτσα είναι. :?
Το καινούργιο έχω Βασίλη αλλά δεν έχει σημασία προσαρμόζονται διάφορες.Το θέμα είναι να βρείς την πηγή .Εγω στις διαφορες γνωστές εταιρίες που ρώτησα τίποτα.Ολα τα καλά και περίεργα τα βρίσκουν άλλοι μεσω internet ξέρεις κατι??
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό vasilis » 25 Φεβ 2006, 07:47

Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το θέμα για να σε βοηθήσω να ψάξεις μέσω internet ή να ρωτήσεις καπου.
SJ 413 LWB "Agriκολας"
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 11 Νοέμ 2006, 03:48

meco έγραψε:
Dervis έγραψε:Πριν το παρω ρωτησα και εγω και μου ειπαν οτι δεν μπανει ηλιοροφη γιατι εχει μικρο μηκος οροφης και δεν χωραει(δεν το βγαζει το εργοστασιο)...

Μπορεί να έχει να κάνει και με την ακαμψία του πλαισίου.
Το νεο GV έχει πλαίσιο σαν επιβατικο αυτοκίνητο και όχι σασί τύπου σκάλας.
Επειδή ένα τέτοιο πλαίσιο σε ένα αυτοκίνητο, που προορίζεται για χρήση σε χωματόδρομους, ή ακόμα και εκτός δρόμου, δέχεται μεγάλες καταπονήσεις, πιθανόν ακόμα και στην οροφή να υπάρχουν δομικά στοιχεία του πλαισίου, τα οποία να συμβάλουν στη στιβαρότητά του. Αυτό το στοιχείο μπορεί να διέρχεται από το μέσο της οροφής, οπότε και η τοποθέτηση ηλιοροφής να είναι αδύνατη... :wink:

Μπορεί να μην σου απάντησε κανείς αλλά κάποτε θε πρέπει να ενημερωθείς, στο νέο GV το πλαίσιο είναι τύπου σκάλας αλλά όχι αυτοφερόμενο όσο για την ακαμψία είναι διπλάσια από το προηγούμενο. Καλά να τα λέμε αλλά να γνωρίζουμε κιόλας
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 11 Νοέμ 2006, 03:57

Δεν ξέρω για τις μπαγαζιέρες θόρυβο κατανάλωση κτλ.( και με ενδιαφέρει πολύ) αλλά για τις κάθετες μπάρες εγώ στο προηγούμενο GV 2.0 είχα βάλει τις οβάλ της Thule και ήταν σαν να μην τις είχα και βγαίνουν σε 10 δευτερόλεπτα.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΓΙΑ ΧΡΗΣΤΕΣ NEW GRAND VITARA ΜΟΝΟ

Δημοσίευσηαπό PKKGV2006 » 11 Νοέμ 2006, 11:37

Καλημέρα σε όλους
Έβαλα τις μπάρες απο την SUZUKI και είναι τέλειες (185€).
Ερώτηση προς όλους:
Χθές συνάντησα τυχαία κάτοχο gv μοντέλο 9/2006 το "πλούσιο" με διπλή εξάτμιση πίσω.Τον ρώτησα στο δρόμο εν κινήσει και μου είπε πως όλα τα "πλούσια' βγαίνουν έτσι.Να καταλάβετε νόμισα πως είχε έρθει το V6.
Ξέρετε τίποτα γι αυτό και μπορεί να μπεί εκ των υστέρων?
Ήταν όμορφο αλλά δεν πρόλαβα να δώ περισσότερα.
Καλές βόλτες
Φιλικά PKKGV2006
Αλλά αγορασμένο το 2005.

ΥΓ. Φίλε Χρήστο δεν σε ξέχασα
Θα μιλήσουμε για την βόλτα στην Αρκαδία εντός της εβδομάδας και ελπίζω να κανουμε κάτι.
Άβαταρ μέλους
PKKGV2006
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 06 Μάιος 2006, 12:02

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 11 Νοέμ 2006, 14:04

Διπλές εξατμίσεις??????
Ούτε το V6 δεν έχει διπλές εξατμίσεις,τουλάχιστον ότι φότο έχω δει από το ιντερνέτι!!
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 13 Νοέμ 2006, 22:57

Ρώτησες που έβαλε την διπλή εξατμιση και αν ηταν μαμάς??
Επιπλέον όταν λες πλουσιο τι εννοείς??? Τι παραπανω έχει απο τα υπόλοιπα....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 15 Νοέμ 2006, 02:35

Αδέλφια Grand Vitara men η άποψη μου για την τοποθέτηση αλυσίδας (μπρρρρρ....μακριά) είναι η εξής: επιλογή 4H τοποθέτηση στους πίσω τροχούς, με επιλογή κλειδώματος κεντρικού διαφορικού εμπρός πίσω. Επίσης δεν ξέρω αν το γνωρίζατε (έγινε αναφορά με απορία κάπου αλλού εδώ μέσα) υπάρχει το σύστημα lsd στο κεντρικό κλειδωμένο διαφορικό αλλά μόνο στο 5d, επίσης άλλη απορία που διάβασα για το καβούκι αν είναι αλουμινένιο ή από χάλυβα στο νέο GV καταρχήν δεν προεξέχει όπως στο παλιό αλλά είναι μέσα στα σπλάχνα και έιναι εξωτερικά από αλουμήνιο και εσωτερικά από ότι ανθεκτικτότερο υλικό υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 15 Νοέμ 2006, 02:43

Τώρα μου έρχονται και γράφω, προσοχή στις διαστάσεις ελαστικών που επιλέγεται διότι υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλαμα στο ABS και αυτό γιατί το σύστημα συγκρίνει τις ταχύτητες των τροχών με υπολογιστεί αν λοιπόν αλλάξουν άρδειν οι διαστάσεις σε σχέσης με τα μανίσια τα αποτελέσματα μας αφήνουν μεταξεταστέους και το abs γίνεται Ε......ΜΠΕΣ.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 15 Νοέμ 2006, 02:54

ΑΑΑΑΑ Ξέχασα να σας πω σήμερα περέλαβα το νέο μου αυτοκίνητο. Αν σκεφτεί κανείς ότι είναι το 5ο SUZUKI μου και με θάμπωσε πάλι τότε δύο είναι οι περιπτώσεις ή είμαι σφόδρα κολλημένος (13 χρόνια ίδια εταιρεία) ή είναι πάλι φοβερό. Πάντως το περνάω XRAY (100 χλμ. 1η μέρα) και αποτελέσματα θα ανακοινώσω προσεχώς. ΑΑΑΑΑΑΑ ξέχασα έχει και το διαστημόπλοιο μέσα θα το ανοίξω μετά 1000 χλμ να δω τι παίζει. Ξέρω ότι οι δικές μου ώρες που γράφω είναι πολύ δύσκολες για να έχω άμεσα απαντήσεις αλλά τι να κάνω αυτές μπορώ ο καθένας όπως μπορεί παιδιά, αρκεί να γράφουμε, πάντως έχω παράπονο εμένα κανείς δεν με παίζει.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 15 Νοέμ 2006, 08:15

SilverArrow έγραψε:ΑΑΑΑΑ Ξέχασα να σας πω σήμερα περέλαβα το νέο μου αυτοκίνητο. Αν σκεφτεί κανείς ότι είναι το 5ο SUZUKI μου και με θάμπωσε πάλι τότε δύο είναι οι περιπτώσεις ή είμαι σφόδρα κολλημένος (13 χρόνια ίδια εταιρεία) ή είναι πάλι φοβερό. Πάντως το περνάω XRAY (100 χλμ. 1η μέρα) και αποτελέσματα θα ανακοινώσω προσεχώς. ΑΑΑΑΑΑΑ ξέχασα έχει και το διαστημόπλοιο μέσα θα το ανοίξω μετά 1000 χλμ να δω τι παίζει. Ξέρω ότι οι δικές μου ώρες που γράφω είναι πολύ δύσκολες για να έχω άμεσα απαντήσεις αλλά τι να κάνω αυτές μπορώ ο καθένας όπως μπορεί παιδιά, αρκεί να γράφουμε, πάντως έχω παράπονο εμένα κανείς δεν με παίζει.


Φίλε μου Καλορίζικο , Καλοτάξιδο , και να είσαι καλά να το χαρείς !!!!

Όσο για το ότι δεν σε "παίζει κανένας" , δεν ισχύει . Απλά ο καθένας γράφει ή απαντάει όποτε μπορεί , ή όποτε τον ενδιαφέρει το θέμα . Η ουσία είναι ότι σίγουρα όλοι βλέπουν .
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό antasp » 15 Νοέμ 2006, 12:11

SilverArrow έγραψε:ΑΑΑΑΑ Ξέχασα να σας πω σήμερα περέλαβα το νέο μου αυτοκίνητο. Αν σκεφτεί κανείς ότι είναι το 5ο SUZUKI μου και με θάμπωσε πάλι τότε δύο είναι οι περιπτώσεις ή είμαι σφόδρα κολλημένος (13 χρόνια ίδια εταιρεία) ή είναι πάλι φοβερό. Πάντως το περνάω XRAY (100 χλμ. 1η μέρα) και αποτελέσματα θα ανακοινώσω προσεχώς. ΑΑΑΑΑΑΑ ξέχασα έχει και το διαστημόπλοιο μέσα θα το ανοίξω μετά 1000 χλμ να δω τι παίζει. Ξέρω ότι οι δικές μου ώρες που γράφω είναι πολύ δύσκολες για να έχω άμεσα απαντήσεις αλλά τι να κάνω αυτές μπορώ ο καθένας όπως μπορεί παιδιά, αρκεί να γράφουμε, πάντως έχω παράπονο εμένα κανείς δεν με παίζει.


καλορίζικο και καλοτάξιδο και μακάρι να σε αφήσει τόσο ικανοποιημένο ώστε να πας και για 6ο SUZUKI...
αλήθεια γιατί θα ανοίξεις το διαστημόπλοιο μετά από 1000 χλμ?
Άβαταρ μέλους
antasp
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Μάιος 2006, 15:14
Τοποθεσία: Agia Paraskevi - Athens

Δημοσίευσηαπό typod » 15 Νοέμ 2006, 18:00

SilverArrow έγραψε:ΑΑΑΑΑ Ξέχασα να σας πω σήμερα περέλαβα το νέο μου αυτοκίνητο. Αν σκεφτεί κανείς ότι είναι το 5ο SUZUKI μου και με θάμπωσε πάλι τότε δύο είναι οι περιπτώσεις ή είμαι σφόδρα κολλημένος (13 χρόνια ίδια εταιρεία) ή είναι πάλι φοβερό. Πάντως το περνάω XRAY (100 χλμ. 1η μέρα) και αποτελέσματα θα ανακοινώσω προσεχώς. ΑΑΑΑΑΑΑ ξέχασα έχει και το διαστημόπλοιο μέσα θα το ανοίξω μετά 1000 χλμ να δω τι παίζει. Ξέρω ότι οι δικές μου ώρες που γράφω είναι πολύ δύσκολες για να έχω άμεσα απαντήσεις αλλά τι να κάνω αυτές μπορώ ο καθένας όπως μπορεί παιδιά, αρκεί να γράφουμε, πάντως έχω παράπονο εμένα κανείς δεν με παίζει.
:occasion1: :occasion1: :occasion2: ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΙΣΤΑ
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό TLG » 15 Νοέμ 2006, 23:20

Aντε βρε .....ΚΑΛΟΤΑΑΑΞΙΔΟΟΟΟ και απο εμενα .... :D :D
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 16 Νοέμ 2006, 01:50

Ορίστε μόλις έκλαψα λίγο μαζεύτηκε κόσμος και κοσμάκης.
Πέραν της πλάκας παιδιά ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σε εσάς το καλύτερο, βασικά υγεία να έχουμε (κοινότυπο).
Εντάξει το διαστημόπλοιο το άνοιξα ήδα λίγη τηλεόραση πιάνει τζάμι μέσα στην πόλη, λίγο ραδιόφωνο και τέλος.
Απλά επειδή είμαι σχιζοφρενής στα πρώτα χλμ. δεν χρησιμοποιώ ράδιο ή οτιδήποτε άλλο.
Ακού μυρίζω (φοβερή μυρωδιά καινουργίλας) γενικά παρακολουθώ το αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες