Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ GV 1.6 SPORT (2002)

ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ GV 1.6 SPORT (2002)

Δημοσίευσηαπό KSLAG » 09 Μαρ 2006, 09:57

Καλώς σας βρήκα !!!!!!!!!!!
Νέο μέλος στο Forum και νέος γενικά στην αναζήτηση μέσω Internet για συζητήσεις και γνώμες πάνω στα θέματα 4Χ4.
Για να έχετε μια ιδέα για μένα, είμαι κάτοχος από το 2002 ενός GV 1.6 SPORT, το χρησιμοποιώ κατά 60% σε άσφαλτο (το χαίρομαι σε ορεινούς δρόμους στεγνό ή βρεγμένο) και 40% σε χώμα(όπου και όταν έχω την ευκαιρία, λόγω περιορισμένου χρόνου)..........
Αλλά μην σας πολυκουράζω με τα δικά μου, θα τα λεμε εν καιρώ.......
Το ερώτημα τώρα.........
Διάβασα πολλά για το νέο GV και αποφάσισα κάποια στιγμή να το αποκτήσω (το 2.0 μάλον με αυτόματο). Σκέφτομαι όμως άν θα βγεί κάτι μεγαλύτερο (πχ 2.7) να περιμένω. Υπάρχει καμμιά τέτοια πληροφορία:
Προς το παρόν σας χαιρετώ............................
KSLAG
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Μαρ 2006, 09:12

Δημοσίευσηαπό TLG » 09 Μαρ 2006, 14:52

Kατ'αρχην καλως ορισες ... :D
Οτι θα ερθει καποια στιγμη και στην χωρα μας ο 2.7 κινητηρας πιστευω οτι ειναι παραπανω απο σιγουρο ...απλα οχι τουλαχιστον φετος....
Πιστευω οτι αυτο ειναι και το μεγαλυτερο μειον του νεου GV ...αν εβγαινε με τον κινητηρα των 2.7 lt με τα 185 αλογα θα γινοταν ακομη μεγαλυτερος χαμος....

Υπαρχει ομως παντα και η εκδοση με τον diesel :wink:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 09 Μαρ 2006, 16:29

TLG έχω μια απορία εσύ που είχες το προηγούμενο Grand Vitara με τον κινητήρα τον 2.5 τώρα δεν σου κακοφαίνεται που θα πέσεις στον αργό δίλιτρο ???? (Βέβαια θα το συνειδητοποιήσεις καλύτερα, αφού το παραλάβεις μετά από μερικές βδομάδες)
Θέλω τότε να μου πεις την γνώμη σου στην οδήγηση σε επαρχιακό δρόμο (όσο αφορά τον κινητήρα και οχι την οδηγικη συμπεριφορά, αφού είμαι σιγουρος οτι θα είναι καλύτερο το καινουργιο, αλλά και εκτός δρόμου σε δυσκολα κομμάτια που χρειαζεται παραπανω ροπή...)
Αναμένω με αγωνία στο μέλλον εκτεταμένη αναφορά σου (αφου θα είσαι από τους λίγους κατόχους και των δύο GV για μεγάλο διάστημα και όχι για μερικές βόλτες από αλλους φιλους)
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vasilis » 09 Μαρ 2006, 16:30

Το topic αυτό θα κλειδωθεί και η κουβέντα συνεχιζεται στο υπάρχον http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... t-255.html
Συγνώμη για αυτό, αλλά πιστέυω οτι θα είναι καλύτερα για όλους μας να βρίσκουμε/διαβάζουμε τα θέματα πιο έυκολα και συγκεντρωμένα.

Φιλικά vasilis.
SJ 413 LWB "Agriκολας"
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες