Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αξεσουάρ για το νέο Grand Vitara

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 29 Οκτ 2006, 13:35

Κλάψ..... :cry: :x Κλάψ...... :cry: :( και πάλι Κλάψ.... :cry:

Το θέλω και το θέλω ΤΩΡΑ...... :!: :!: :!:

Αλλά 3000€ που να τα βρω :oops:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 30 Οκτ 2006, 08:40

mirmidonas έγραψε:ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΛΑΨΤΕ !!!!

Συγκεκριμένα, το σύστημα περιλαμβάνει κεντρική οθόνη αφής 7 ιντσών, DVD player, ράδιο - cd MP3, δορυφορικό σύστημα πλοήγησης, δέκτη τηλεόρασης, GPS, Trip Computer, σύνδεση με i-Pod και ασύρματη τηλεφωνική επικοινωνία Bluetooth. Σημαντικό επίσης χαρακτηριστικό αποτελεί η διατήρηση της δυνατότητας χειρισμού του συστήματος, μέσω των διακοπτών στο τιμόνι.


Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρία μου ανέφεραν ότι περνιέται και στα δικά μας , τώρα για τιμή ? δεν γνώριζε και με παρέπεμψε στους κατατόπους αντιπροσώπους , ελπίζω η τιμή να είναι προσιτή και να μπορέσουμε να τα βάλουμε.
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 30 Οκτ 2006, 11:21

typod έγραψε:
grandjohn έγραψε:
typod έγραψε:Αντε με γειές.Εγω φεύγω τώρα για να τα βάλω.Καλά μας ταξίδια.


Ευχαριστω , καλά ταξίδια να εχουμε οπως τα είπες.
Αν πας εκει που λέγαμε να τα βάλεις , πες του απο το Γιάννη με το GV που εβαλε τα cooper χτες το πρωί...

Αντε αναμένω εντυπώσεις..
Φίλε Γιάννη οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι ακριβώς ίδιες με τις δικές σου.Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.Νομίζω ότι κάναμε πολύ καλή αγορά.Σήμερα δυστηχώς δουλεύω.Αύριο πάω λίμνη Τσιβλού.Θα σου πώ εντυπώσεις απο λίγο εκτός δρόμου την Δευτέρα.Χαιρετίσματα απο τον Γιάννη,εκεί πήγα.ΑΡΙΣΤΟΣ.Δεν ξέρω αν σου είπε,ότι σε λίγο καιρό φέρνει ποδιές για τα δικά μας.


Typod πως πήγες Τσιβλού; , πως σου φανήκανε στο ταξίδι; , καμιά διαφορά με αυτά που λεγαμε;;
Πάτησες καθολου χώμα;;
Για πες γιατι φεύγω και εγω Παρασκευή..

Επι της ευκαιρίας τι αέρα τους έβαλες, του κατασκευαστη ή κατι άλλο;;
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 30 Οκτ 2006, 12:54

Multimedia center
2700 euro + 300 euro περαστικά !!!!! . Αυτή είναι η επίσημη τιμή που μου δώσαν από την αντιπροσωπεία
Πολύ χλωμό το βλέπω ?
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό typod » 30 Οκτ 2006, 14:31

[/quote]

Typod πως πήγες Τσιβλού; , πως σου φανήκανε στο ταξίδι; , καμιά διαφορά με αυτά που λεγαμε;;
Πάτησες καθολου χώμα;;
Για πες γιατι φεύγω και εγω Παρασκευή..

Επι της ευκαιρίας τι αέρα τους έβαλες, του κατασκευαστη ή κατι άλλο;;[/quote]Πήγα πήγα.Τα λάστιχα πολύ καλά στο δρόμο και επίσης πάρα πολύ καλά στη λάσπη και στη γλίτσα.Απροσδόκητα καλά.Σε μέρη που ούτε καν ανέβαινε πρίν τώρα πήγε αέρα.ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΜΠΛΟΚΕ ΤΟ GV.Η ελειψή του είναι εμφανής.Ουτε ΤCS και άλλες τέτοιες μ.......ς.Τίποτα.Που να έβλεπες ένα rav που είχα μαζί.Πολύ γέλιο.Ευτηχώς που ο φίλος που το είχε το κάτεχε το άθλημα αλλιώς......στου χαντάκ....
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 30 Οκτ 2006, 14:48

mirmidonas έγραψε:Multimedia center
2700 euro + 300 euro περαστικά !!!!! . Αυτή είναι η επίσημη τιμή που μου δώσαν από την αντιπροσωπεία
Πολύ χλωμό το βλέπω ?


Μην σας πέρνει από κάτω φίλοι μου...υπάρχει κι άλλο μονοπάτι για όσους το θέλουν!!!!
Άκου εκεί 2700 ευρώ...από γερμανία το βρήκα με 900!!!

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/415360_-ddx-6029-kenwood.html
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 30 Οκτ 2006, 14:59

typod έγραψε:


Typod πως πήγες Τσιβλού; , πως σου φανήκανε στο ταξίδι; , καμιά διαφορά με αυτά που λεγαμε;;
Πάτησες καθολου χώμα;;
Για πες γιατι φεύγω και εγω Παρασκευή..

Επι της ευκαιρίας τι αέρα τους έβαλες, του κατασκευαστη ή κατι άλλο;;[/quote]Πήγα πήγα.Τα λάστιχα πολύ καλά στο δρόμο και επίσης πάρα πολύ καλά στη λάσπη και στη γλίτσα.Απροσδόκητα καλά.Σε μέρη που ούτε καν ανέβαινε πρίν τώρα πήγε αέρα.ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΜΠΛΟΚΕ ΤΟ GV.Η ελειψή του είναι εμφανής.Ουτε ΤCS και άλλες τέτοιες μ.......ς.Τίποτα.Που να έβλεπες ένα rav που είχα μαζί.Πολύ γέλιο.Ευτηχώς που ο φίλος που το είχε το κάτεχε το άθλημα αλλιώς......στου χαντάκ....[/quote]

Ωραία , ειδικά αυτο με την λάσπη και την γλίτσα με χαροποίησε ιδιαίτερα.

Αυτό που λές για το μπλοκέ, εννοείς οτι χρειάζεται για τις δύσκολες καταστάσεις (πολύ λάσπη , ή ανηφοριά με μεγάλη κλίση και λάσπη κτλ) ή εννοείς οτι μπορέι να χρειαστεί και σε πιο ήπια πράγματα;

τελικά δεν μου ειπες τι αέρα βάζεις στα λάστιχα(στα cooper); 32 , 35 κάτι άλλο:;
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 30 Οκτ 2006, 15:21

RaNtApLaN έγραψε:
mirmidonas έγραψε:Multimedia center
2700 euro + 300 euro περαστικά !!!!! . Αυτή είναι η επίσημη τιμή που μου δώσαν από την αντιπροσωπεία
Πολύ χλωμό το βλέπω ?


Μην σας πέρνει από κάτω φίλοι μου...υπάρχει κι άλλο μονοπάτι για όσους το θέλουν!!!!
Άκου εκεί 2700 ευρώ...από γερμανία το βρήκα με 900!!!

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/415360_-ddx-6029-kenwood.html


Kαλά τα νέα σου !!! φίλε RANtApLaN , αλλά είναι απολύτως συμβατό με τα δικά μας , ή χρειάζεται τίποτε πατέντες και μετατροπές ?
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό RaNtApLaN » 30 Οκτ 2006, 15:41

Μπα δεν νομίζω mirmidonas να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας.Δεν βγάζουν οι εταιρίες του είδους,για κάθε χώρα,διαφορετικό σε τεχνικά χαρακτιριστικά προϊόν.Το μόνο που μπορεί ν'αλλάζει είναι η γλώσσα του μενού.Και αυτό δεν είναι πρόβλημα καθώς σίγουρα θα έχει επιλογή για την αγγλική γλώσσα.
Άβαταρ μέλους
RaNtApLaN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 18 Απρ 2006, 18:18
Τοποθεσία: Ηράκλειο,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό typod » 30 Οκτ 2006, 17:36

Ο Γιάννης έβαλε 32.Καλή φαίνεται.Το μπλοκέ το λέω σε περίπτωση που κρεμάει ο τροχός όχι πάντα σε ακραίες καταστάσεις και τραβάς τα μαλιά σου μη πώ τίποτα άλλο για να ξεκολήσεις.Πάντως μετα την χτεσινή εκδρομή μπήκε στις προταιρεοτητές μου μαζί με τίς ποδιές.
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 30 Οκτ 2006, 19:06

Λοιπόν μετά απο λίγο (όχι εκτεταμενο) ψάξιμο αφου είδα τo multimedia center της αντιπροσωπειας απο κοντα και το συγκρινα με το site του RaNtApLaN και της επισημης Kenwood έχουμε και λέμε....

1)Και να αγοράσουμε το ηχοσυστημα απο το διαδικτυο το πλαστικό περίβλημα που ταιριαζει στο GV πρέπει να το παραγγείλουμε απο την αντιπροσωπεια γιατί είναι κουμπωτο και απαραίτητο αλλιως δεν.. (In some cases special cluster panels may be needed. For further information, please consult your Car Audio supplier or your local car dealer. - Εδω στηριζόμαστε στην καλή θέληση της εταιρίας γιατί αν δεν γουστάρει που δεν προτιμησαμε αυτους για την αγορα μπορει ''να κάνει τους δυσκολους'' και να μας πουν ότι φέρνουν μόνο τόσα κομμάτια όσα τα Kenwood που τοποθετούν οπότε ψιλο τζίφος) Αν δεν υπάρχει πρόβλημα τότε υπολόγηστε το ποσό που θα μας φεσοσουν για το πλαστικό (????) + τα εργατικά (300€)

2ρο Πλόβλημα και πιο σημαντικό τα 900-1000€ κάνει μόνο η οθονη DDX6029 με τα διαφορα (6.95" Wide Double-DIN Size Monitor with DVD Video/WMA/MP3/Receiver) ΕΚΤΟΣ του TV Tuner Unit (KTC-V300E), του Bluetooth KCA-BT100, του navigation system (Garmin) KNA G520 και του iPod Interface KCA-iP500. Ψάξτε και θα δείτε όλα είναι χώρια, ενα προς ενα......

Άρα όλα αυτά μαζί + τα μεταφορικά + το πλαστικό περίβλημα + την τοποθέτηση, Πόσο πάνε ????
Μήπως δεν έχει μεγάλη διαφορά ???

Πάντως όποιος ενδιαφέρεται για ομαδική παραγγελια είτε απο την αντιπροσωπεια είτε από απο εξωτερικό είμαι διαθέσιμος να το ψάξουμε
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 30 Οκτ 2006, 19:34

Φίλε dimis , βρήκα και κάτι άλλο στην Αθήνα μου φαίνεται αξιόλογο , εσείς που ζείτε αθήνα μπορείτε να το τσεκάρετε πιο εύκολα είτε τηλεφωνικώς είτε επι τόπου . Πάντως για ομαδική παραγγελία είμαι μέσα αν συμφέρει οικονομικά .

http://www.kalogeropoulos.gr/displayPro ... ITMID=4100[url]

η φώτο είναι από το GV το προηγούμενο , εμένα πάντως μου φαίνεται απίθανο να ισχύει αυτό που λές για το πλαστικο κάλυμα γιατί νομίζω ο συγκεκριμένος το παρέχει .
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό typod » 30 Οκτ 2006, 20:07

1ον.Οταν οδηγάμε δεν βλέπουμε τηλεόραση. 2ον.Το navigation δεν είναι της ngi άρα για κλάματα. 3ον.Το αυτοκίνητο είναι για εκδρομές και όχι για γραφείο. 4ον.Τα παιδιά πίσω αν είναι δύο θα παίζουν ξύλο για το ποιο θα κάτσει στη μέση. 5ον.Δεν σας φτάνει που έχετε σαπίσει μπροστα στην TV τώρα την θέλετε και στο αυτοκίνητο. 6ον.Με τα 3 χιλιάρικα κάντε κάτι για πάρτυ σας. και 7ον.Θέλουμε ΦΥΣΗ όχι τριανταφυλόπουλο χατζηνικολάου και σαπουνόπερα άιντα.......
Άβαταρ μέλους
typod
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 22:31
Τοποθεσία: Αγιος Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 30 Οκτ 2006, 20:31

Ωραίος ο typod έχει σε όλα δίκιο !!!!

Αλλα τι να κάνουμε που είμαστε ανθρωποι και εχουμε τα κουσουρια μας....
Αλλοι καπνιζουν, αλλοι πίνουν, άλλοι πέρνουν ναρκωτικά και άλλοι τα κάνουν ολα και αλλα χειροτερα (μην μπω σε λεπτομερειες)

Εγώ αντιθετως δεν κανω ΤΙΠΟΤΑ απο τα παραπανω αλλά έχω 2 κουσουρια:
1) Εκδρομες (τωρα και off-road ) και 2) Υπολογιστές και αλλα συναφή gadgets.....
Εκει τρώω όλα τα λεφτά μου και το χρόνο μου.......

Τι να κανω δηλαδή ο καθενας με το τις εξαρτήσεις του...
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 01 Νοέμ 2006, 07:32

typod έγραψε:1ον.Οταν οδηγάμε δεν βλέπουμε τηλεόραση. 2ον.Το navigation δεν είναι της ngi άρα για κλάματα. 3ον.Το αυτοκίνητο είναι για εκδρομές και όχι για γραφείο. 4ον.Τα παιδιά πίσω αν είναι δύο θα παίζουν ξύλο για το ποιο θα κάτσει στη μέση. 5ον.Δεν σας φτάνει που έχετε σαπίσει μπροστα στην TV τώρα την θέλετε και στο αυτοκίνητο. 6ον.Με τα 3 χιλιάρικα κάντε κάτι για πάρτυ σας. και 7ον.Θέλουμε ΦΥΣΗ όχι τριανταφυλόπουλο χατζηνικολάου και σαπουνόπερα άιντα.......


+1000


Καλα μιλαμε δεν εχουν το θεο τους ....3000!!!! Τοσα τους λειπουν ????
Και καλα αυτο το 300 euro τοποθετηση ....δεν ντρεπονται οταν το λενε ???!!!!


Αντι να το βγαλουν μια προσφορα στους ηδη υπαρχοντες πελατες ο Σφακιανακης για ακομη μια φορα κοιταει να τους κατακλεψει .....
Εμενα προσωπικα ΔΕΝ με ενδιαφερει, αλλα σαν συμπεριφορα της αντιπροσωπειας ειναι για αλλη μια φορα απαραδεκτη .....φυσικα ομως δεν ειναι και η μονη αντιπροσωπεια εν Ελλαδι με τετοιυ ειδους τεχνασματα...
Αντι να τρεξετε να το παρετε εσεις που ενδοαφερεστε , καλυτερα θα ταν να τρεξετε να τους τα ψαλετε .....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 19 επισκέπτες