Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό iceberg » 31 Αύγ 2005, 20:51

Αγαπητοί Σύντοφοι Νιβάδες...
Εχω μιλήσει με αρκετούς απο εσάς απο τα τέλη Ιουλίου, τότε που προβληματιζόμουν για την αγορά ή όχι ενός NIVA. Χάρη και στη δική σας βοήθεια και στην προθυμία να απαντήσετε σε όλες τις ερωτήσεις που είχα μπορώ πλέον να καμαρώνω σαν ευτυχής ιδιοκτήτης ενός νεογέννητου μπολσεβίκου! Και μπορώ να πώ οτι είναι η πρώτη φορά που τη βρίσκω πραγματικά οδηγώντας ένα αυτοκίνητο!
Ο πιτσιρίκος είναι ακόμα στο στρώσιμο, ετοιμάζεται για το πρώτο σέρβις, παρ' όλα αυτά (αφού πέρασε κάτι δεκατάκια τις πρώτες μέρες) όργωσε την Αμοργό τον Αύγουστο, ξεκόλησε μία BMW Χ5 με κοτσαρισμένο ένα 8μετρο φουσκωτό απο παραλία με βότσαλα - σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του forum- και κάθε βράδυ τον ακούω να φωνάζει οτι θέλει βόλτα!
Κανονίστε λοιπόν τίποτα γιατί δέν μπορώ να τον συγκρατήσω!
Σας ευχαριστώ και πάλι και περιμένω να τα πούμε απο κοντά σύντομα.
Άβαταρ μέλους
iceberg
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:01
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττική

Δημοσίευσηαπό xristost » 31 Αύγ 2005, 22:27

Για και χαρα σου συτροφε!!!Αυτο με την χ5 ειναι το ποιο ωραιο!!Παντα τετοια!!Αυτην η΄την αλλλη εβδομαδα θα συνκληθει το ανωτατο συμβουλιο για να ορηστη μια ημερησια εκδρομη κατα Δυρφη μερια :wink: Καλες λασπες λοιπον στον μπολσεβικο σου!! :) :) :)
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 01 Σεπ 2005, 08:16

Καλοτάξιδο σύντροφε και καλές λάσπες....... :D :D :D :D :D :D :D :D
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό firelord » 01 Σεπ 2005, 09:08

Χ5....
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pkatsab » 01 Σεπ 2005, 11:12

Καλώς τον. Καλοτάξιδος! Και καλό μήνα με την ευκαιρία αυτή σε όλους! Μαζευτήκαμε βλέπω :) :)
Παναγιώτης.

Εικόνα_____ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
pkatsab
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 04:03
Τοποθεσία: Κηφισιά

Δημοσίευσηαπό iceberg » 01 Σεπ 2005, 11:35

firelord έγραψε:Χ5....
ΤΙ ΠΑΡΑΜΙΛΑΣ ΔΑΣΚΑΛΕ... ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ...
Άβαταρ μέλους
iceberg
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:01
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττική

Δημοσίευσηαπό A.Man » 01 Σεπ 2005, 11:54

Εγώ θα δεχόμουν την ανατριχίλα με ιδιαίτερη ευχαρίστηση!!!
Από κακιούλα περισσότερο και όχι γιατί με εκπλήσει το γεγονός ότι μια Χ5 κόλλησε στην άμμο...
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό iceberg » 01 Σεπ 2005, 13:21

Οκ λοιπόν eteakth...
Ηταν μεσημέρι κατα τα μέσα Αυγούστου στην παραλία του αγίου Παύλου στην Αμοργό. Οσοι έχουν παει Αμοργό θα την γνωρίζουν, είναι η παραλία που φεύγει καραβάκι για το απέναντι ερημονήσι, τη Νικουριά. Κατηφορίζοντας απο τον χωμάτινο δρόμο που οδηγεί στην παραλία, είδα τη BMW με το φουσκωτό κοτσαρισμένο να σπινιάρει τρελά μές στα χαλίκια ενώ ήδη πρέπει οι μαρσπιέδες να είχαν ακουμπήσει κάτω!
Αμέσως λέω στη γυναίκα μου "ετοιμάσου να τους ξεκολλήσουμε" ενώ παράλληλα έστριψα για να μπώ σε ένα δίπλα χωράφι που χρησιμεύει για πάρκιν, μια και η αλήθεια είναι οτι θα προτιμούσα να το αποφύγω γιατι το niva είχε κάνει μόνο 700 χλμ μέχρι τότε και δέν ήθελα να το ζορίσω.
Την ίδια στιγμή βλέπω έναν απο τους οδηγούς της BMW να έρχεται τρέχοντας μούσκεμα στον ιδρώτα προς το μέρος μάς.
"Συγνώμη φιλαράκι, έχεις μήπως τη διάθεση να μας βοηθήσεις, γιατί έχω ακούσει οτι τα lada είναι σκυλιά, έχουν φοβερή δύναμη και παλεύουμε εδώ και πολύ ώρα"
-"Διάθεση έχω" του απάντησα, "άλλα το αυτοκίνητο είναι στο στρώσιμο και δέν μπορώ να το ζορίσω"
- "Δέν χρειάζεται τίποτα" μου λέει. "λίγο να τραβήξεις εσύ και μαζί και εγώ και θα βγούμε"
Γύρισα λοιπόν το niva με την όπισθεν οπου το δέσαμε απο τον κοτσαδόρο στον δικό του γάντζο με ένα ιμάντα που είχε αυτός, ενώ εγώ πατούσα σε σταθερό χώμα.
Εβαλα το αργό, ενώ δέν ήξερα αν πρέπει να βάλω και το μπλοκέ που δέν το είχα βάλει ποτέ παρα μόνο στο γνωστό Γιατρό, οπου είχα πάει για να μου γρασάρει τη ντίζα του συμπλέκτη μία μέρα πρίν φύγω (φοβερό άτομο ο γιατρός με την ευκαιρία)!
Αφησα λοιπόν μόνο το αργό και έκανα την πρώτη προσπάθεια.
Με το που πήγα να τραβήξω νιώθω το niva αντί ευθεία να πηγαίνει στο πλάι σπινιάροντας!
Κοιτάζω πίσω και βλέπω τη BMW να συνεχίζει να σκάβει στο ίδιο σημείο.
Του φωνάζω απο το παράθυρο "μή σκάβεις" ενώ ο συνοδηγός του που ήταν έξω επαναλάμβανε.
"καλύτερα -του λέω- να το αφήσεις στη νεκρά και να κάνω μία προσπάθεια"
"μα ρε φίλε -μου λέει- δύο τόνους το αμάξι και δύο τόνους το φουσκωτό που θα τα τραβήξεις"
"να δοκιμάσω -του λέω- γιατί αν εγώ τραβάω και εσύ χώνεσαι προς τα μέσα δέν κάνουμε τίποτα, αλλιώς άστο"
Εγώ είχα διαβάσει στα post τι αν αρχίσεις να σκάβεις στην άμμο είσαι τελειωμένος. Αρα αφού με πήρε και εμένα στην αρχή στο πλαι αν και πάταγα σε σταθερό έδαφος. ή δεν μπορούσα να το τραβήξω ή με εμπόδιζε το ότι αυτός χωνόταν όλο και πιό βαθιά.
Τελικά τον έπεισα και αφού καθάρισε λίγο τα χαλίκια και την άμμο μπροστά απο τις μπροστινές ρόδες και έστριψε και λίγο τις ρόδες του αριστερά συμφώνησε να το αφήσει με τη νεκρά.
Εδωσα τέρμα γκάζι και άφησα αργά τον συμπλέκτη. Ε, λοιπόν σας πληροφορώ οτι το niva ούτε που κόμπιασε καθόλου! Τον έβγαλα απο τις λακούβες του και μάλιστα τον πήγα και 10 μέτρα παραπάνω για να πατήσει σε ίσιο δρόμο! Αν δέν φώναζε ο συνοδηγός γιατι πλησίασε το φουσκωτό σε ένα τοιχάκι και φοβήθηκε οτι θα χτύπαγε θα τον είχα φέρει μέχρι το Περιστέρι σας λέω!!!
Ενα βράδυ αργότερα πάρκαρα στο μόλο της Αιγιάλης μπροστά απο τη BMW.
"Να αυτό ξεκολλήσαμε χτές" λέω στη γυναίκα μου.
"Αντε καλέ" μου λέει!
Ξανακοιτάω και εγώ τη διαφορά όγκου που είχαν και αλήθεια σκεύτηκα "μα γίνεται"?
Τελικά μπορεί όντως να είναι αλήθεια οτι ο μπολσεβίκος κάνει τα πάντα!!!
Άβαταρ μέλους
iceberg
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:01
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττική

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 01 Σεπ 2005, 13:36

Ωραίος ο σύντροφος, πάντα τέτοια....!!!! :P :P :P :P :P :P
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό gtsit » 01 Σεπ 2005, 15:10

Καλοτάξιδο σύντροφε. Έχει πολύ δύναμη ο μπολσεβίκος. Πήρες μια μικρή γεύση..... και που είσαι ακόμη.
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 02 Σεπ 2005, 15:13

Να σε καλωσορισω και εγω με υην σειρα μου και να σου πω καλοταξιδο και καλες λασπες.Επισης πιστευω οτι κερδισες επαξια το πρωτο σου κοκκινο αστερι στην πορτα καθοτι ξεκολησσες την χ5. 8) Παντως κανε χωρο διοτι θα βαλεις πολλα και να εισαι σιγουρος για αυτο καθοτι δεν εχουμε αυτοκινητο αλλα κτηνος του πολεμου :D :D Αυτα και ευχομαι να σε γνωρισω και απο κοντα.
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό firelord » 02 Σεπ 2005, 19:24

ice εύγε , πήρες μια ιδέα του τι εστί Νίβα

γλαφυρότατη η περιγραφή ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ!!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 02 Σεπ 2005, 20:44

Καλοτάξιδο και καλές λάσπες.
Διαφωνώ κάθετα βέβαια με την προσπάθεια ξεκολλήματος του ταξικού εχθρού (τα κόκκαλα του σύντροφου Βλαδίμηρου θα τρίζουν απ' τον τόπο που τα έκρυψε ο Γιέλτσιν) και προτείνω να γίνονται τέτοιες ανόσιες πράξεις μόνο με την καταβολή τιμήματος υπέρ υψηλού σκοπού και σαν τέτοιους αναφέρω:
- Δωρεά υπέρ WWF
- Δωρεά υπέρ γιατρών χωρίς σύνορα
-.....
-.....
- Ένα πακέτο κουπόνια του ΚΚΕ των 10 € έκαστο
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Re: ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 04 Σεπ 2005, 21:13

Σύντροφε iceberg,

καλοτάξιδος και καλωσήρθες στην παρέα μας :P

Κάποια στιγμή ίσως και να συναντηθούμε αφού μένουμε κοντά :wink:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό microbe » 05 Σεπ 2005, 10:13

Σύντροφε καλώς όρισες κι από εμένα (κι εγω νέος νιβάκιας!!) Πολύ διασκέδασα με την περιγραφη σου!!! Πάντα τέτοια και καλά λασπώματα
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Επόμενο

Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες