Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ PININ

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ PININ

Δημοσίευσηαπό karpouioan » 29 Μαρ 2007, 19:40

Καλησπέρα.

Είμαι ο Χάρης, καινούριο μέλος του Off-Road και κάτοχος ενός Pinin 1.8. Θα ήθελα να εκφράσω και εγώ με τη σειρά μου την απόλυτη ικανοποίησή μου για το αυτοκίνητό μου και τις δυνατότητές του (ακόμα και με το είδος τετρακίνησης που διαθέτει, σε σύγκριση βέβαια με το 2.0). Επίσης θα ήθελα να επισημάνω την αξιοπιστία του συστήματος τετρακίνησης Super Select.
Επειδή ήρθε η ώρα για αλλαγή ελαστικών, θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους του forum αν κάποιος γνωρίζει κάτι για την ποιότητα των Cooper ATR (215/70/16). Έχοντας κάνει μια σχετική έρευνα, πρόκειται για ένα λάστιχο με πολύ καλά χαρακτηριστικά εντός και εκτός δρόμου. Επίσης μου έχουν πει ότι μπορώ να τα προσαρμόσω στις διαστάσεις του αυτοκινήτου μου. Γνωρίζει κάποιος αν η πληροφορία που μου έδωσαν ισχύει ή μήπως οι διαστάσεις των Cooper (215/70/16) δεν προσαρμόζονται στο Pinin;
karpouioan
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 08 Μαρ 2007, 09:51

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ PININ

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 30 Μαρ 2007, 23:24

Καλωσήρθες στο forum!
Χωράει το 215/70/16.
Ρίξε και μια ματια εδώ για διαστάσεις ελαστικών κλπ:
http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-5965.html
Για τα Cooper δεν ξέρω να σου πω τί λένε. Καλά λόγια ακούω πάντως
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό karpouioan » 04 Απρ 2007, 19:20

XAΡΗΣ
Ευχαριστω πολυ pajerinho για την πληροφορια σχετικα με τα λαστιχα του pinin.Μαλλον εχω καταλειξη στα cooper atr και επισης κερδιζω 1cm.
Θα ηθελα να επανελθω οσο αφορα στις δυνατοτητες που εχει ακομα και το 1,8 πινιν μου. Σε μια διαδρομη of road που εκανα με το pinin μου και με ενα grand vitara μοντελο 04 ρισκαρα παραπανω απο αλλες φορες. [εκ του ασφαλους εφοσον, σε περιπτωση κολληματος θα ειχα ρυμουλκηση απο το G.V]Η διδρομη ηταν Χασια - Αυλωνα μεσο Παρνηθος. [για οσους γνωριζουν] Καναμε κοματια διαδρομης με μεγαλα νεροφαγωματα και λασπη ''μερεντα'' οπου το G.V ηταν με κοντες σχεσεις και το pinin μου περνουσε ''αρχοντικα''.
Οπως καταλαβενετε ο πηχυς ανεβηκε για το pinin 1,8. Επισης τα λαστιχα ειναι τα μανισια. [Για να δουμε ποτε θα κολησουμε]
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!
karpouioan
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 08 Μαρ 2007, 09:51

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 05 Απρ 2007, 00:11

Έτσι χώνετο το εργαλείο! Τέτοια θέλει!!
Πάντως και το 1.8 αν και δεν μπορεί να φθάσει το 2.0GDi, είναι αρκετά ικανό, ειδικά σε σύγκριση με τα μοντέρνα SUV.
Πραγματική 4κίνηση, καλές αναρτήσεις και κοντή κλιμάκωση στο κιβώτιο το βοηθούν να πάει αρκετά μακριά. :wink:
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα


Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες