Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπωσεις απο το νεο CRV!

Εντυπωσεις απο το νεο CRV!

Δημοσίευσηαπό giorgoskoup » 19 Απρ 2007, 08:48

Επιτελους ηρθε το νεο CRV. Το εχω εδω και 20 μερες.Οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες(δεν το εχω δοκιμασει σε off road κατασταση και μαλλον θα αργησω επειδη δεν ειμαι λατρης του σκληρου off road).Ανετο,ποιοτικο και οικονομικο !!
Άβαταρ μέλους
giorgoskoup
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 18:31
Τοποθεσία: Αθηνα

Εντυπωσεις απο το νεο CRV!

Δημοσίευσηαπό pancreco » 22 Απρ 2007, 23:22

Από κάυσιμα τί σου καιει. Το μέτρησες; Λένε ότι είναι πολύ οικονομικό σε σχεση με τα κυβικά του.
Λογικά σε απλές χωμάτινες διαδρομές ή σε χιονι βροχή κλπ δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα. Πάντως δεν θα σε συμβούλευα να μπείς σε άμμο ή σε βαθύ χιονι. Αν στο μεταξύ έκανες κανένα ταξιδι χώμα πες μας εντυπώσεις
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Εντυπωσεις απο το νεο CRV!

Δημοσίευσηαπό pancreco » 23 Απρ 2007, 14:36

Νεώτερα!!!
Λοιπον πρωί πρωί έκανα τεστ το GV και αμέσως μετά το Honda. Πράγματι το GV έχει θουβώδη κινητήρα και φτωχό ρεπριζ. Το αυτοκίνητο δίνει την εντύπωση ότι το κουράζουν τα 1650 κιλα του. Μεταφέρει το θόρυβο από το δρόμο στην καμπίνα σε σημείο που να ακούγεται ένας σταθερός μονιμος θόρυβος, αφού για να καταλάβετε είχα την εντύπωση ότι ήταν ανοιχτος o ανεμιστήρας του κλιματιστικού. Αντιθετα στο Honda ένοιωθες σαν να οδηγας GTI. Φοβερό Ρεπριζ!!!
Ο κύβος ερίφθη. Εκλεισα το Honda Νομίζω ότι αξίζει τα 35 χιλιάρικά του
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Δημοσίευσηαπό thankin » 23 Απρ 2007, 22:45

Εκανα test drive το crv πολύ καλή ποιότητα κύλισης, φανταστική θέση οδήγησης, φοβερό κόψιμο τιμονιού, με 50 σε χωμα με αρκετές λακούβες αλλά δεν μασούσε, μόνο ένα γκαπ ακουστηκε όταν τερμάτισε η ανάρτηση, πολλοί χώροι, ...άυλα οι αυτοματισμοί της full εκδοσης, ωραια πινελια το λαξευμενο τελείωμα στο πισω παραθυρο . Στα μείον ο πλοηγός οδήγησης (για την φουλ εκδοση ) δεν λειτουργεί στην ελλάδα, δεν έχει κεντρικο τεμπέλη, λίγες θηκες για μικροαντικείμενα, σκληρά πλαστικά , δεν ανοιγει η ηλιοροφή ,δεν υπάρχει επιλογη τετρακίνησης. Προσανατολίζομαι για την φουλ εκδοση στα 45 χιλ. Μηπως είναι πολλά? Ακούω γνώμες
Άβαταρ μέλους
thankin
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 22:30
Τοποθεσία: αμπελοκηποι, Θεσ/κη

Δημοσίευσηαπό pancreco » 23 Απρ 2007, 23:20

Μάλλον πολλά είναι. Για μένα αυτό που μετραει είναι το αυτόματο κιβωτιο ταχυτήτων οποτε πας στα 38.
Οσο για GPS εγω προσωπικά έχω ένα mio 550 με το destinator και ειμαι καλυμένος. Το αμάξι έχει επίσης χώρους και εγω προσωπικά αισθάνθηκα οτι αποπνέει μια αίσθηση πολυτέλειας. Όσο για την ηλιοροφή αν την ανοίξεις το καλοκαίρι που βαράει κατακούτελα ο ήλιος θα δεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να την χρησιμοποιήσεις.
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Δημοσίευσηαπό thankin » 24 Απρ 2007, 19:36

To αυτοματο εχει χρονο παραδοσης 6 μηνες μου ειπε η αντιπροσωπεια οσο για οθονη εκτος απτην πλοηγηση παιζει και την καμερα οπισθοπορειας η οποια οπως και να το κανουμε δινει αλλη χλιδη στο αμαξι. Σε ευρωπαικα σαιτ παιζει ο κινητηρας των 2.4 ξερεις ποτε θα ερθει αυτος?
Άβαταρ μέλους
thankin
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 22:30
Τοποθεσία: αμπελοκηποι, Θεσ/κη

Δημοσίευσηαπό pancreco » 26 Απρ 2007, 11:51

Για 2.4 δεν έχω ακούσει. Θα υπάρχει όμως ο Diesel ο 2.2 Μήπως εννοείς αυτόν. Σε αυτή την περίπτωση όμως ξέρεις ότι στην Θεσσαλονικη επιτρεπεται το Diesel μεχρι τον περιφερειακό οπότε μια ζωή θα είσαι στην παρανομία.
Την Χλιδή το αμάξι την έχει ούτως ή άλλως. Επίσης σου δίνουν δώρο εδώ στην θεσσαλονίκη το σύστημα παρκαρίσματος (μιλάω για την απλή version) και με λίγη επιμονή και συναγερμό.
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

CRV

Δημοσίευσηαπό giorgoskoup » 26 Απρ 2007, 15:15

Εκανα ενα ταξιδι μεχρι Καλαματαμε επιστροφη - υπολιγισε περιπου 8 λτ/100 ,και μεσα στην Αθηνα 10,9 λτ/100 χλμ. με απλη αμολυβδη. Δεν το εχω οδηγησει σε χωμα. Στην ασφαλτο ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ... Προσεχε φιλε με τον αισθητηρα παρκαρισματος , γιατι χαριζουν συνηθως κινεζικους και οχι HONDA (OI GNHSIOI KOSTIZOYN PERIPOY 500 eu).Το καλο με το αυτοματο κιβωτιο ειναι πως ειναι πενταρι( του Rav ειναι τεσαρι) ...
Άβαταρ μέλους
giorgoskoup
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 18:31
Τοποθεσία: Αθηνα

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ CRV 2007

Δημοσίευσηαπό HELLO » 04 Μάιος 2007, 07:54

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ ΠΡΩΤΑ
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΦΩΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ.
ΕΧΩ ΕΝΑ SAAB ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΝΕΟ CRV 2007. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΣΕ ΠΕΛΑΤΗ. ΑΦΟΥ ΕΚΤΕΛΟΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗ HONDA ΜΕΣΑ ΣΕ 16 ΩΡΕΣ ΜΕ ΛΙΓΗ "ΒΟΗΘΕΙΑ''. ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ EXECUTIVE ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΝΩ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΙ 10,000ΧΛΜ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΓΑ ΛΑΚΩΝΙΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΕ ΜΑΛΑΚΗ ΑΜΜΟ (ΣΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΘΙΟ...) ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΟΤΑ LAND CRUISER ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ KAI ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟ. ΑΠΟ ΧΩΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ ΚΑΙ ΧΩΡΟΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΕΜΠΕΛΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΟΛΥΘΡΟΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΧΕΙ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ............. ΤΑ ΠΑΝΤΑ.......

ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 8L/100ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 9 ΜΕ 9,5L/100ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΦΩΤΗΣ
Άβαταρ μέλους
HELLO
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007, 07:35
Τοποθεσία: PENDELI - ATTIKHS

Re: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ CRV 2007

Δημοσίευσηαπό TasosOffRoad » 04 Μάιος 2007, 17:10

HELLO έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ ΠΡΩΤΑ
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΦΩΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ.
ΕΧΩ ΕΝΑ SAAB ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΝΕΟ CRV 2007. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΣΕ ΠΕΛΑΤΗ. ΑΦΟΥ ΕΚΤΕΛΟΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗ HONDA ΜΕΣΑ ΣΕ 16 ΩΡΕΣ ΜΕ ΛΙΓΗ "ΒΟΗΘΕΙΑ''. ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ EXECUTIVE ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΝΩ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΙ 10,000ΧΛΜ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΓΑ ΛΑΚΩΝΙΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΕ ΜΑΛΑΚΗ ΑΜΜΟ (ΣΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΘΙΟ...) ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΟΤΑ LAND CRUISER ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ KAI ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟ. ΑΠΟ ΧΩΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ ΚΑΙ ΧΩΡΟΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΕΜΠΕΛΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΟΛΥΘΡΟΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΧΕΙ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ............. ΤΑ ΠΑΝΤΑ.......

ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 8L/100ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 9 ΜΕ 9,5L/100ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΦΩΤΗΣ



Έχει κλείδωμα κεντρικού διαφορικού για δυσκολες συνθήκες?
Ποιό μοντέλο έχεις, με μηχανικό ή αυτόματο σασμάν?
Άβαταρ μέλους
TasosOffRoad
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 07:19

Δημοσίευσηαπό thankin » 04 Μάιος 2007, 22:56

ΦΙΛΕ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ EXECUTIVE ΕΚΔΟΣΗ? ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 44.900. ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΑΠΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ? ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ 42.000. ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΨΗΝΩΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥΣ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ 45 χιλ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ? ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ? ΑΠΟ ΡΕΜΠΡΙΖ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ? ΜΕ 4 ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ?
Άβαταρ μέλους
thankin
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 22:30
Τοποθεσία: αμπελοκηποι, Θεσ/κη

Re: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ CRV 2007

Δημοσίευσηαπό elec » 05 Μάιος 2007, 21:53

HELLO έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ ΠΡΩΤΑ
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΦΩΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ.
ΕΧΩ ΕΝΑ SAAB ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΝΕΟ CRV 2007. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΣΕ ΠΕΛΑΤΗ. ΑΦΟΥ ΕΚΤΕΛΟΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗ HONDA ΜΕΣΑ ΣΕ 16 ΩΡΕΣ ΜΕ ΛΙΓΗ "ΒΟΗΘΕΙΑ''. ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ EXECUTIVE ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΝΩ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΙ 10,000ΧΛΜ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΓΑ ΛΑΚΩΝΙΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΕ ΜΑΛΑΚΗ ΑΜΜΟ (ΣΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΘΙΟ...) ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΟΤΑ LAND CRUISER ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ KAI ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟ. ΑΠΟ ΧΩΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ ΚΑΙ ΧΩΡΟΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΕΜΠΕΛΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΟΛΥΘΡΟΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΧΕΙ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ............. ΤΑ ΠΑΝΤΑ.......

ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 8L/100ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 9 ΜΕ 9,5L/100ΧΛΜ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΦΩΤΗΣ
Άβαταρ μέλους
elec
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 05 Μάιος 2007, 21:35
Τοποθεσία: ILION ATHENS

Re: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ CRV 2007

Δημοσίευσηαπό elec » 05 Μάιος 2007, 21:54

Καλησπερα ονομαζομαι Βασιλης οταν λεεσ οτι εκαψε 8λιτρα με ποσα ταξιδευς
ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
elec
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 05 Μάιος 2007, 21:35
Τοποθεσία: ILION ATHENS

CRV

Δημοσίευσηαπό giorgoskoup » 08 Μάιος 2007, 15:38

8Lt/100 km με μεση ταχυτητα 110-120 km/h ...χαλαρα .Εγω πηρα την ESplus 36.400 ,και νομιζω οτι ειναι αρκετα για να οδηγεις αυτοκινητο στην Αθηνα(λεφτα στον δρομο κλπ...) Ο καθενας ομως παιδια εχει διαφορετικο πορτοφολι...
Άβαταρ μέλους
giorgoskoup
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 18:31
Τοποθεσία: Αθηνα

CRV

Δημοσίευσηαπό pancreco » 12 Μάιος 2007, 17:21

Παρέλαβα εδώ και μια εβδομάδα περίπου και εγώ το cr-v έκδοση ΕS και η εντύπωσή μου είναι ότι το αμάξι είναι καταπληκτικό. Εξαιρετική επιλογή μιά και έχεις την αίσθηση ότι οδηγείς αυτοκίνητο μεγαλύτερης κατηγορίας. Η οδήγηση γίνεται κυριολεκτικά απόλαυση. Βέβαια έχω κάνει μόνο 250 Km μέχρι στιγμής αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά για να εκτιμήσω το αμάξι. Η οδήγηση έγινε σε άσφαλτο σε μικτή διαδρομή μια και μένω στο Ωραιόκαστρο της Θεσσαλονίκης οπότε κινούμαι τόσο στον περιφερειακό όσο και στην είσοδο της πόλης. Κάποια Χιλιόμετρα έγιναν και στο κέντρο.
Σ' αυτήν λοιπόν την διαδρομή σύμφωνα με τον μετρητή κατανάλωσης έκαψα 9.5 λ/100 Km. Είναι ακριβώς όσα μου καίει και ένα suzuki jimny που έχω. Και να φανταστεί κανείς ότι το ένα είναι 1300 και το άλλο 2000 κυβικά.
Όταν το πήρα μου είπαν τα πρώτα 1000 Κm να τα κάνω μέχρι 3.500 στροφές. Ισχύει το ίδιο και σε σας; Η μηχανή είναι στρωμένη βέβαια, αλλά καλό είναι στην αρχή να μή περνάω αυτές τις στροφές. Βέβαια όχι σε κάποια προσπέραση ή για λίγο, αλλά συνεχόμενα.
Για τον αισθητήρα παρκαρίσματος που μου έκαναν δώρο επιμένουν ότι είναι της Honda. Έχει τέσσερις αισθητήρες πίσω. Δεν είμαι σε θέση να εξακριβώσω άν είναι κινέζικος ή όχι.
Αυτά και θα επανέλθω αφού κάνω περισσότερα χιλιόμετρα και θα έχω πιο αποκρυσταλλωμένες απόψεις
Πάνος
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Επόμενο

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες