Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

PAJERO PININ

Δημοσίευσηαπό paris26 » 08 Ιούλ 2007, 16:30

γεια χαρα σε ολους.ειμαι κ εγο κατοχοσ ενος pinin 2.0 gdi 2002.εχο πσαχει αρκετα το θεμα με τα λαστιχα λασπης κ ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να βρεις κατι στισ μαμα διαστασεις.αν κ νομιζο υπαρχουν λυσεις.παντως εγω εστειλα τα μπροστινα αμορτισερ στιν κρητη στην bi mors μετα απο πλιροφοριες τοθ ατταρτ με αποτελεσμα να σικωθει 3 ποντοθσ μπροστα το αυτοκινιτο αφοθ ανεβασε πιο ψηλα τα πιατελα κ αλλαχε ολο το αμορτισερ μεσα.απιστευτη δοθλεια κ το αμαξι παει σουπερ κ στο δρομο κ εκτοσ.σε συνδιασμο με monroe adventure πισω κ πιο μακρια κ σκλιρα ελατηρια ειναι πραγματικα ασταματητο.για τιν ωρα φοραο ελαστικα bfgoodrich 215/65/16 all terain αλλα πολι συντομα πιστευω να γινει ι ανατροπη.πιρα ζαντες της pro comp rock crawler συγκεκριμενα 16x8 κ περιμενο ν αετοιμαστουν οι αποστατεσ μου γιατι αλλιοσ δεν μπαινοθν βρισκουν στισ δαγκανες.ι αληθεια ειναι οτι θα ερθουν πολι εχο αλλ με φτερακια θα μικρυνει η διαφορα.ελπιζο μονο οτι δε θα βρισκει στουσ θολους γιατι θα χρειαστει κ αλλο ψηλωμα.επισης περιμενο απο σεπτεμβριο να μπει πανο κ ο καινουριος μοθ εργατης.χερει κανεις ποθ κανοθν καλες τοποτηετησεις?θελο να μπει μεσα στον προφυλακτηρα να μη φαινεται.σορυ αν σας κουρασα κ για τα ορθογραφικα λαθη.c u
Άβαταρ μέλους
paris26
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2007, 16:14
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 08 Ιούλ 2007, 22:58

Πόσες μέρες σου έκαναν απο την BiMors? Αυτη την λύση την έχω εντωπίσει αι εγώ αλλα ψάχνω χρόνο για να μείνω χωρίς αυτοκίνητο.
Τα αμορτισερ π΄σω είναι πιο μακριά? Τα ελατήρια ποια είναι?
Λέεγεεεε...!!
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό paris26 » 08 Ιούλ 2007, 23:17

NIKOLAS_L200 έγραψε:Πόσες μέρες σου έκαναν απο την BiMors? Αυτη την λύση την έχω εντωπίσει αι εγώ αλλα ψάχνω χρόνο για να μείνω χωρίς αυτοκίνητο.
Τα αμορτισερ π΄σω είναι πιο μακριά? Τα ελατήρια ποια είναι?
Λέεγεεεε...!!

koita basika kalo thaitan na exeis enan anthropo na ta paei giati i metaforiki de symferei.i oloi istoria kostise 500 euro eno an pigainan me metaforiki k erxontousan tha kostize gyro sta 800.(ego katragomai apo kriri opote ta esteila me to karabi se xaderfo pou me exypiretise).gyro stis 10 meres ta kratisan ekei.pantos an s endiaferei k de thes na meineis xoris amaxi mporeis na epikoinosiseis me attart.k ego meso ekeinou ekana ti douleia.exei kabatza ena zeygari mprostina apo pinin k ta stelnei kathe fora pou thelei kapois pajerakias gia na min meinei xoris amaxi k meta tou bazei ta kainouria k krataei ta palia gia ton epomeno.ta amortiser piso einai pio makria ap ta mama alla an de thes na kathetai to amaxi an exeis poli fortio proteino na allaxeis k elatiria. apo tin amorteam tha breis aneta 3.4-4 pontous eos k 6.tha patheis plaka ap to apotelesma k de tha meineis xoris amaxi;)
Άβαταρ μέλους
paris26
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2007, 16:14
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό ST-pinin » 16 Ιούλ 2007, 16:08

Φιλε paris26 εχω παει στην amorteam και δεν μου εδειξαν κατι συγκεκριμενο για πισω ελατηρια.Εσυ ποια εχεις βαλει και το ψιλωσες?Για αμορτισερ πισω μου ειπαν οτι ειναι απλα και οτι θα βρουμε ευκολα,για μπροστα τζιφος,μονο ΚΟΝΙ αμορτισερ.
Η ζωη ειναι μικρη και τα γουστα πολλα,πρεπει να βιαστουμε!
Άβαταρ μέλους
ST-pinin
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006, 17:58
Τοποθεσία: Ναουσα

Δημοσίευσηαπό pininokio » 22 Ιούλ 2007, 15:16

[quote="ST-pinin"]Φιλε paris26 εχω παει στην amorteam και δεν μου εδειξαν κατι συγκεκριμενο για πισω ελατηρια.Εσυ ποια εχεις βαλει και το ψιλωσες?Για αμορτισερ πισω μου ειπαν οτι ειναι απλα και οτι θα βρουμε ευκολα,για μπροστα τζιφος,μονο ΚΟΝΙ αμορτισερ.[/quost-pinin μην απογοητευεσαι.οντοσ για πισο μπορεισ να βρεισ ευκολα αμορτισερ.προσωπικα εχο βαλει τα μονροε κ ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.μπορεισ επισης να βαλεισ κονι μπιλστειν κ νομιζο οτι υπαρχει κ λυση απο pro comp χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος γι αυτο.σον αφορα μπροστα η λυση κονι δε με καλυπτει αφενοσ γιατι ειναι ιδια με τα μαμα οσον αφορα τι διασταση ελαστικου που μπορεις να βαλεις αφετερουειναι ρυθμιζομενα αλλα για να αλλαξεις ρυθμιση πρεπει να αφαιρεσεις ολο το αμορτισερ να το ρυθμισεις κ να το ξαναβαλεις.μπορεις να καταληξεισ bi mors oπως εκανα κ εγω κ να φτιαξεισ το αμορτισερ σοθ οπως ακριβως το θελεις ακομα κ σε bilstein απλα ειναι πιο ακριβη κ ισως δεν εχει τοση εμπειρια στα τξιπ οσο ι bi mors.οσογια τα ελατηρια κοιτα κ εδο http://www.suspensions.gr/proionta.php σιγουρα θα βρεις κατι
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό pininokio » 22 Ιούλ 2007, 15:18

ST-pinin έγραψε:Φιλε paris26 εχω παει στην amorteam και δεν μου εδειξαν κατι συγκεκριμενο για πισω ελατηρια.Εσυ ποια εχεις βαλει και το ψιλωσες?Για αμορτισερ πισω μου ειπαν οτι ειναι απλα και οτι θα βρουμε ευκολα,για μπροστα τζιφος,μονο ΚΟΝΙ αμορτισερ.
μπορεις ακομη απλα να πας τα δικα σοθ μπροστινα αμορτισερ να σηκωσεις πιο ψηλα τα πιατελα κ οσο τα πασ ψηλα τοσο θα σηκωθει κ τ αμαξι ακομα κ χωρισ να αλλα ξεις ελατηρια μπροστα
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 24 Ιούλ 2007, 20:10

Μετά από 6 χρόνια χρήσης και 120000 χλμ άλλαξα τα αμορτισέρ μου ( γόνατα και πίσω) με ΚΥΒ ίδια με τα μανίσια. Τα παλιά γόνατα διατίθενται (φυσικά δωρεάν) σε όποιον συνφορουμίστα κάτοχο Πινίν τα θέλει για βανδαλισμούς. Απλά θα επιβαρυνθείτε με τα μεταφορικά από Βέροια.
Προσοχή θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και απαραίτητη προϋπόθεση να ξέρετε πώς να σας αποσταλούν από Βέροια.
Επικοινωνήστε με π.μ.
Τάσος
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες