Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κυριακή εκλογών-Ευκαιρία για βόλτα

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 14 Οκτ 2006, 11:06

xtrail έγραψε:Μια σκέψη που έκανα ήταν και για φαγητό. Μια ιδέα ειναι για την Περιστερά (κλασσικά πράγματα) και μια δευτερη στις 5 Βρυσες στην γνωστή ταβέρνα "Η στρούγκα"!!!


Ελπίζω να γίνει πραγματικότητα η σκέψη σου :P :P :P Αρκετά ενδιαφέρουσα η πρόταση για την "στρούγκα"... ::wink:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 14 Οκτ 2006, 11:34

macedonas έγραψε:
GALILAIOS έγραψε:ΔΥΣΤΥΧΩΣ, εκείνη την ημέρα κάποιοι πρέπει να προσέχουν τους Ελληνικούς ουρανούς :wink: :wink: :wink: :D .

Θα ήταν καλή ευκαιρία να σας γνωρίσω, όμως έχω υπηρεσία.

Καλά να περάσετε!

:( :( :)


Να υποθέσω οτι υπηρετείς στο Χορτιάτη;



Καλημέρα, όχι, στο Σέδες, σε Μοίρα PATRIOT.
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kyr » 14 Οκτ 2006, 12:33

kyr1 έγραψε:1. Xtrail
2. Dimis + Carmen
3. kyr
4. darisg
5.
6.



ΚΥΡΙΑΚΗ 15-10-06 ΣΤΙΣ 11:30 ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ

:rr:


ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΠΡΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ , ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΙΑ ΠΙΤΣΑΡΙΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΡΩΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑΜΠΕΛΑ ΓΙΑ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΚΙΣΣΟ-ΧΟΡΤΙΑΤΗ.

ΚΙΝ 699 1234565


(Αλεξ , νομίζω είναι πιο εύκολο αυτό το σημείο- αν θες άλλαξτο :wink: )
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 14 Οκτ 2006, 12:47

CB κανάλι 19
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 14 Οκτ 2006, 15:54

Την τελευταία φορά βρεθήκαμε στο πρώτο παρκινγκ που ειναι μπαίνοντας στον δρόμο προς Πλατανάκια και Κισσό και περνώντας την είσοδο-δρόμο του αναψυκτηρίου "Πλατανάκια".
Κι αυτό για να μην δημιουργούμε πρόβλημα πάνω στον κεντρικό,
Για την ώρα λέμε 11.30 αλλά όπως και την προηγούμενη φορά υπήρχε καθυστέρηση ως και 15'. Καλό θα ήταν να μην ξεφύγουμε πέρα από τις 12 για να ξεκινήσουμε.
Για την διαδρομή αποφασίζουμε επι τόπου.
Για τις επικοινωνίες όσοι έχουν cb-pmr τα φέρνουνε
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 14 Οκτ 2006, 18:59

Καλησπέρα / καλημέρα.
Τελικά θα έρθω κι εγώ.
Αλλά το ραντεβού με μπέρδεψε. κι όχι τόσο για το μέρος όσο για την ώρα.
Να έρθω 11:30 για να φανώ συνεπής κι οτι δεν στήνω την παρέα ή να έρθω 12:00 για να μην περιμένω μισή ώρα ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 14 Οκτ 2006, 19:48

Εγώ πάντως θα πάω 11:45 για να είμαι μέσα ::wink: ::lol:

ΥΓ. 70% - σίγουρος για το φαγητό μετά... :-k
Τελευταία επεξεργασία από Lonely_Wolf και 15 Οκτ 2006, 09:22, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nignis » 14 Οκτ 2006, 22:49

1. Xtrail
2. Dimis + Carmen
3. kyr (94%)
4. darisg
5. Nignis


ελπίζω το ignis μου να τα καταφέρει. Για φαγητο δεν ειμαι σιγουρος, το απόγευμα θελω να φύγω για Βόλο...
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Οκτ 2006, 10:06

mato έγραψε:Καλησπέρα / καλημέρα.
Τελικά θα έρθω κι εγώ.
Αλλά το ραντεβού με μπέρδεψε. κι όχι τόσο για το μέρος όσο για την ώρα.
Να έρθω 11:30 για να φανώ συνεπής κι οτι δεν στήνω την παρέα ή να έρθω 12:00 για να μην περιμένω μισή ώρα ?

Οπως είπε κι ο LW έλα στις 11.45 :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 15 Οκτ 2006, 21:50

Αυτή την φορά θα είμαι σύντομος :P Η σημερινή βόλτα ήταν πολύ ωραία, παίξαμε πάρα πολύ, ο καιρός ήταν σύμμαχος μας και φυσικά κάποιοι καταλήξαμε σε ανάλογη μάσα :8: Σύντομα θα αναρτηθούν και φωτογραφίες.

Ας κάνει κάποιος άλλος λεπτομερή περιγραφή των γεγονότων και των προσώπων ::wink:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 16 Οκτ 2006, 08:18

Lonely_Wolf έγραψε:
Ας κάνει κάποιος άλλος λεπτομερή περιγραφή των γεγονότων και των προσώπων



... να κάνω εγώ λεπτομερή περιγραφή :


ΚΕΜΠΑΠ !!!!


Και ολίγον από φωτογραφίες (δεν είναι όλοι, απουσιάζουν οι φωτογράφοι με τα κατορθώματά τους, αλλά από αυτούς δεν είχα φωτογραφίες)

Lonely wolf

Εικόνα

darisg

Εικόνα


kyr1

Εικόνα

μουά

Εικόνα


κουίζ : τι πλένει ο kyr1 στο ρέμα ????

1. την ταυτότητά του που τη λάσπωσε για να πάει να ψηφίσει την άλλη Κυριακή
2. τα γυαλιά του, γιατί βλέπει όλα τα εμπόδια ίσια
3. δεν πλένει, κάτι άλλο πάει να κάνει και απομακρύνθηκε (αλλά όχι αρκετά)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pek » 16 Οκτ 2006, 10:21

Παιδίά δεν είμαι τελείως γαϊδούρι, φίλε xtrail το μην σου το είδα σήμερα για να καταλάβεις, απλά είναι η δουλειά μου τέτοια τώρα που ρίχνω 12ωρα κάθε μέρα και τα Σάββατα μέχρι τις 4. Όπως καταλαβαίνεις Κυριακές ανοίγω μάτι μετά τις 12. Πάντως οι φώτο ομολογώ με τρομοκράτησαν λίγο!!!! Άντε ο lonely wolf με LC το καταλαβαίνω, το Maverick ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ???? Πάντως 28η που μάλλον θα είμαι εδώ το Σάββατο θα ανέβω να δω το Trophy, οπότε ελπίζω να σας δω όλους εκεί!
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό mato » 16 Οκτ 2006, 11:04

pek δεν γνωριζόμαστε (εγώ είμαι ο Μάνος) αλλά στη βόλτα - ξέχασα να το γράψω- είδαμε και παλιούς γνωστούς, ένας εκ των οποίων με maverick (maverickman και pyrosvestis) και λογικά θα πρέπει να υπάρχει κάποια φωτο (χτεσινή) με θεαματικά περάσματα από λάσπη.
Άλλωστε στη βόλτα συμμετείχε και ο nignis (με ignis όπως κατάλαβες) ο οποίος έμπαινε όπου νόμιζε ο ίδιος οτι μπορεί να τα καταφέρει - και ακολούθησε με χαρακτηριστική ευκολία, απλώς (σοφά) απέφυγε τις απαγορευτικές για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο κλίσεις.
Αυτό είναι το νόημα άλλωστε, κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει κάτι που δεν θέλει, και συνήθως υπάρχουν εναλλακτικές διαδρομές. Από την άλλη, όποιος θέλει, μπορεί να δοκιμάζει κάθε φορά τα "όρια" (και ενδεχομένως βέβαια να φάει τα μούτρα του, αλλά αν δεν σπάσεις αυγά δεν κάνεις ομελέτα, για να μην πω το άλλο που δεν τρως ψάρι άμα δεν βρέξεις κ^%$%^$ - ..... τώρα που το θυμήθηκα ... άραγε ο kyr να ψαρεύει ?)
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 16 Οκτ 2006, 12:49

pek έγραψε:... Πάντως οι φώτο ομολογώ με τρομοκράτησαν λίγο!!!! Άντε ο lonely wolf με LC το καταλαβαίνω, το Maverick ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ????


μην υποτιμάς τόσο πολύ το αμάξι σου.... :D
και στο κάτω κάτω, γιαυτό γίνονται οι εκδρομές παρέα με άλλους. αν κάπου ζοριστείς, να βοηθήσουν οι άλλοι..

είναι και ένας τρόπος να δεις και τις δυνατότητες του αυτοκινήτου....



maverickman και pyrosvestis

:D τι κάνουν τα παιδιά? που έχουν χαθεί αυτοί? :D :D :D
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 16 Οκτ 2006, 13:47

Να πω κι εγώ μερικά σχολιάκια :D
α. Ο Νίκος έδωσε για άλλη μια φορά μαθήματα και η Μαρία δεν ήταν παρούσα (ξέρω θα πει δικαιολογία για την ψήφο :D )
β. Οι φωτογραφίες δεν αποδίδουν την αλήθεια...τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα σε μερικά σημεία :evil: :evil: . Αλλά όπως είπε κι ο Μάνος δεν υποχρεώνεται κανενας να κάνει κάτι που θα θεωρήσει επικίνδυνο. Υπάρχουν οι λύσεις εναλλακτικών διαδρομών ή και η λύση "συνοδηγός".
Επισης δεν πάμε βόλτα μόνο για να κάνουμε ταρζανιές κλπ αλλά αν μπορέσουμε να συνδιάσουμε και με το να απολαυσουμε ένα τσιπουράκι στην φύση (προσεχώς φώτο)
γ. Σε ένα σημείο που κόλλησα (προσεχώς φώτο) εντελώς τυχαία εμφανίστηκε ο Μπάμπης και ο Στέλιος -λες και ήταν κρυμένοι πίσω από τα δέντρα!!!!-. Αρχίσαν να λένε τα xtrail κολλάνε και τα σχετικά. Οταν όμως λίγο πριν να μπεί ο ιμάντας ξεκόλλησα μόνος, πήρανε και θάρρος τα πουλάκια μου και δοκιμάσανε κι αυτοί, ενώ προηγουμένως σφυρίζανε αδιάφορα... Να σημειώσω δε, πως συνοδευόταν από Navara μάλλον για να ξεκολλάει το Maverick :evil: :evil: , και πως δεν ακολουθήσαν στην Κατσίκα προτιμώντας προφανώς τις ταβέρνες της Περιστεράς, όπου και κατευθήνθηκαν!!!!
δ. Για την 28η (από τις 26) εγώ με τον LonelyWolf θα είμαστε στο Περτούλι, οπότε δεν θα μας δεις στο trophy. Πάντως είναι καλη ευκαιρία -για μια φορά τουλάχιστον- να δεις την περιοχή και αυτοκίνητα-φτιαγμένα- που κάνουνε τρελά πράγματα.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 51 επισκέπτες