Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βόλτα 9-04-11

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Βόλτα 9-04-11

Δημοσίευσηαπό H1N1 » 12 Απρ 2011, 16:57

Λόγω έλειψης 'ενεργής' μοτοπαρέας (ο φίλος έχει busha κ αναπτύσει...mach!, ο συγγενής είναι τελείως άπειρος κ ο γνωστός είναι κομματάκι θεωρητικός) έφυγα μόνος με το 660 μοτάρντ μου γιά γύρο Παρνασσού πχ.

Αναχώρηση 07:45 πμ μέσω Χασιάς (μόνιμο..!), Στεφάνης, Πράσινου, Πάνακτου, Οινόης, Ερυθρών, Πλαταιών, Λεύκτρων, Ελλοπίας, Ξηρονομής, Δομβραίνας/Θίσβης, Αγ.Άννας, Κυριάκι, Διστόμου, Αράχωβας, Δελφών, Αμφίσσης, Γραβιάς κ μέσω παλιάς εθνικής Θήβας/Λαμίας κ Χασιάς πάλι πίσω στις 17:40 μμ.

430 απολαυστικότατα χλμ, ~ 6-6,5 ώρες η καθαρή διαδρομή, ~ 3,5-4 ώρες οι στάσεις συνολικά. Οδήγηση γενικώς χαλαρή (όχι κ τελείως 'άψυχη') με περιστασιακό 'μπρίο' σε σημεία όμορφα (πχ πριν την Αράχωβα κ μετά τους Δελφούς).

Φωτό έπαιρνα σε πολλά σημεία της διαδρομής, όποιος τις δεί ταξιδεύει μαζί! Θα ανεβάσω όταν μπορέσω...

Από στάσεις στους Δελφούς (θεϊκός τόπος...κυριολεκτικά) γιά νερό κ μήλα, στη Γραβιά (στο ποτάμι), στην ευρύτερη περιοχή της Γραβιάς γιά..χόρτα κ πλατσούρισμα στο Κανανίτη ποταμό, καφέ στο 'Μήλας Κάμπ' εκεί από πάνω (τους έχω γνωρίσει κ πέρασα γιά 'γειά'), στο αρχ. θέατρο Χαιρώνειας κ 2 βενζινο-στάσεις (η τιμή της 'έπαιζε' από 1,56 έως 1,78..έλεος!).

Ο καιρός ήταν θαύμα, η άνοιξη ήταν εκεί, τα χιόνια λάμπανε ψηλά στα βουνά => η χαρά του μοτο-ταξιδιώτη!

Καλά νά'μαστε να χαιρόμαστε τα μηχ/κια μας, όσο μπορούμε ακόμα (οι λόγοι διάφοροι..)

ΥΓ εκείνο το Σ ήταν γιά μένα η 'χρυσή ευκαιρία', καθ'ότι η κόρη σπουδάζει στην επαρχία, ο γυιός ήταν με το σχολείο στη 4ήμερη κ η καλή μου είχε αναλάβει να βολτάρει ανήψι της...οπότε έπιασα κ 'γώ 'μεροκάματο'!
Άβαταρ μέλους
H1N1
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 09:06
Τοποθεσία: Αλσούπολη, Αθήνα

Βόλτα 9-04-11

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Απρ 2011, 08:27

Φωτό;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό H1N1 » 13 Απρ 2011, 15:00

Κ μιά επιλογή φωτό
Άβαταρ μέλους
H1N1
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 09:06
Τοποθεσία: Αλσούπολη, Αθήνα


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες