Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εσείς, το μοτοσακό σας και το πιο "τρελό τουμπίδι"

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Δημοσίευσηαπό sacram » 18 Ιουν 2007, 12:45

junior έγραψε:λες και δεν ειμαστε απο χωριο και δεν ξεραμε τις καβαλινες!ευτυχως που εχουμε και την Κρυα και πλυθηκαμε μετα! :lol: :lol:


πω ρε φίλεεε....πρέπει να φάγατε τρελή μπόχα ε?
Λοιπόν στις διαδρομές των Τ.R ....να βάζετε αναγκαστικό πέρασμα μέσα από τέτοια,,,,,,όποιος τα αποφεύγει ή κολάει να τρώει ποινή.
Ακούτε οι υπεύθυνοι?
εμ πώς?? ή είσαι dirty ή τίποτα

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό squirrel » 27 Ιουν 2007, 15:34

είχε στο ΑΤΤΙΚΟ με τα 308!(θυμάσαι GECO,ήσουν με το 650)Φανταστείτε οτι μας το είχαν πεί στην ενημέρωση οτι ένας βοσκός έχει καλύψει όλο το πέρασμα με σβουνιές,αλλά όσοι δεν δώσαν σημασία έπεσαν μέσα ολόκληροι κ βρωμάγαν σκατίλα για μέρες...
ΠΟΛΥ ΣΚΑΤΟ ΛΕΜΕ!!!
ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ,ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΠΕΤΣΕΤΑ.
Άβαταρ μέλους
squirrel
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 13 Απρ 2007, 13:42
Τοποθεσία: Περιστέρι,Αθήνα

Τουμπιδια

Δημοσίευσηαπό DRX » 21 Ιουν 2008, 11:25

Πηγαινω δημοτικο , και εξερευνω τους δρομους με ενα Velamos , οταν ακουω απο μακρια διχρονο ηχο απο την μερια του λοφου πανι (Ανω Καλαμακι).Σπευδω προς τα εκει και βλεπω εναν τυπο με ενα ασπρο Yamaha με κοκκινα γραμματα , να γυρναει πηδωντας απο αλμα σε αλμα κανοντας σουζες , και γενικα φαινοταν να το διασκεδαζει.Μενω κοκκαλο θαυμαζωντας αυτο που
αντικριζα,και με το που σταματα ο τυπος , μπαινω μεσα στην πιστα αποφασισμενος να κανω και εγω μια προσπαθεια , να απογειωθω απο ενα φαινομενικα μικρο αλματακι.Ανεβαινω λοιπον στην κορυφη του προηγουμενου αλματος να παρω φορα ,οταν απο πανω ανακαλυπτω οτι ειναι αρκετα μεγαλη η κατηφορα και το επερχομενο αλμα ειχε αρκετη κλιση για τις δυνατοτητες μου .Αρχιζω και το σκεφτομε οταν ξαφνικα βλεπω οτι τα ατομα απο το φορτιγακι και ο τυπος με την στολη εχουν σταματησει και περιμενουν να δουν τι θα κανω.Οχι ρε γαμωτο σκεφτομε.
Περνω μια ανασα και φευγω με τρελο πεταλι προς το αλμα ,ανεβαινω και αρχιζω να πεταω , με το ποδηλατο να φευγει απο κατω μου με διαδοχικα back flip .Καρφωσα στο εδαφος (πουδρα μπορει και 10 εκατοστα) με τα μουτρα , και πρωτη φορα ενιωσα το σωμα μου να γκελαρει στο εδαφος δυο φορες και να σταματα.Σηκωνω το κεφαλι ντροπιασμενος που δεν τα καταφερα , και χωρις να μπορω να αναπνευσω , κοιταω προς την μερια των παρατηρητων , και τους βλεπω να μην μπορουν και αυτοι να αναπνευσουν απο τα γελια.Πηγαινω προς ο μερος τους με το στηθος μου να ποναει και να αναπνεω δυσκολα.Και τοτε προσπαθωντας να μιλησει μου λεει ενας απο αυτους "Ρε φιλε πρεπει να ξερεις να κανεις τοσο μεγαλο αλμα με ποδηλατο .Εμεις εχουμε αναρτησεις" δειχνωντας το μηχανακι.
Ηταν το πρωτο αλμα της ζωης μου και απο εκει αρχισαν ολα.
Άβαταρ μέλους
DRX
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 12 Ιουν 2008, 23:14
Τοποθεσία: Αθηνα

Τουμπιδια

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 21 Ιουν 2008, 11:37

Ωραίος!!!
Ετσι αρχίσαν όλα για πολλούς από εμάς. (και εγώ έσκασα ανάσκελα από άλμα τη 1η φορά με το ποδήλατο)
Διαφίμηση μου θυμίζει !!
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Τουμπιδια

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Ιουν 2008, 15:51

Ωραία ανάμνηση!

Η αλήθεια είναι ότι οι καλύτερες χύμες είναι εκεί που έχει .... θεατές!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό billismatador » 31 Μαρ 2009, 00:09

μετα απο πολλα χρονια καβαλησα ποδηλατο. πηγα να κανω σουζα, αφου το σηκωσα εκλεινα το γκαζι, παταγα φρενο με το δεξι ποδι ματαια ..... με μηχανη δεν εχω φαει τετοιο βροντο... σκόρπησα ..... :D
Άβαταρ μέλους
billismatador
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 01:02

Δημοσίευσηαπό superspy » 31 Μαρ 2009, 01:19

Άσε και τώρα στα ... μεγάλα χρόνια είναι πιο άσχημες οι χύμες....
Ρε γαμώτο παλιά έπεφτες, τρέχαν αίματα από παντού και το παιχνίδι συνεχιζόταν...
το μόνο που ανησυχούσες ήταν να μην σε πάρει χαμπάρι η γιαγιά - μαμά γιατί θα τις έτρωγες και από πάνω... :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό johndrama » 22 Οκτ 2009, 09:39

Πανε κοντα 10 χρονια εχουμε βγει βολτα με φιλους εγω με ενα KLX ΔΑΝΕΙΚΟ να ξεγκα@λ&σ# γιατι δεν ειχα ακομα μοτο.Προηγουμενη εμπειρια με ενα KX125 ενος φιλου πολυ απολαυστικη.Προτου ξεκινησουμε το παιδι που μου δωσε το κλχ μου ειπε προσεχε δεν εχει πισω φρενο χαλαρα λοιπον εγω ισα ισα για τη βολτα κατεβασματα να κοβει .Μια στιγμη μεσ στο ρεμα κοβω να στριψω αριστερα πανω σε πρασιναδα και τσιμπαω λιγο το μπροστινο γιατι μπροστα ειχα μαντρακι αποτελεσμα ΦΕΤΑ αστραπιαια ευτυχως πανω στο χορτο βαζοντας ομως το χερι στο πεσιμο μου βγαινει ο ωμος.Ευτυχως η μηχανη δεν επαθε τιποτα λιγο η εξατμιση στραβωσε .Ο ωμος επανηλθε(σταματησε να βγαινει) μετα απο 2-3 χρονια.
Άβαταρ μέλους
johndrama
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 31 Αύγ 2008, 02:25
Τοποθεσία: N.Δραμας

Δημοσίευσηαπό johndrama » 22 Οκτ 2009, 21:40

Hταν kdx kai oxi klx το μηχανακι.
Άβαταρ μέλους
johndrama
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 31 Αύγ 2008, 02:25
Τοποθεσία: N.Δραμας

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες