Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

mantres me antalaktika gia jeep

Δημοσίευσηαπό Caravan » 19 Απρ 2007, 10:45

Ωραίος ο Οβελίχ 8)

Για Γερμανία, εγώ ξέρω μόνο το: http://www.4x4garage.de

"Παίζει" κανένα άλλο;
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής

Δημοσίευσηαπό yiannos_wrangler » 19 Απρ 2007, 15:33

φίλε costar,

Το θέμα ποιότητας γ ια το συγκεκριμένο spare part το αναγνωρίζω και αν η διαφορά τιμής προκύπτει από εκεί παώ 'πάσσο' και ζητάω δημόσια ΣΥΓΝΩΜΗ. (το έχω παραγείλει από quadratec.com) .

...αλλά πρέπει να έρθεις και στην θέση μας όταν βλέπουμε τέτοιες διαφορές τιμής για ακριβώς ίδια πράγματα μεταξύ Ελλάδας και ΗΠΑ...ειδικά όταν το δολάριο συνεχίζει να κατρακυλά έναντι του ευρώ.

Αν θυμάστε πριν 4 χρόνια 1ευρώ=1δολαριο ενώ τώρα 1ευρώ=1,34 δολαρια. Αυτό σημαίνει μείωση 34% κόστους από τους εισαγωγείς...την οποία ουδέποτε έχουμε δει στις Λ.Τ. ...αλλά αν το δολάριο ανέβει να είστε σίγουροι ότi όλοι θα 'αναγκαστούν' να κάνουν αυξήσεις.

Τώρα για το τελωνίο οτιδήποτε έχει αξία κάτω από 45 ευρώ δεν εκτελωνίζεται...και με αυτό τον τρόπο έχω φέρει από ΗΠΑ άπειρα μικροπράγματα. Και αν ποτέ χρειαστεί εκτελωνισμό πάω ο ίδιος στο αεροδρόμιο και το εκτελωνίζω γλυτωνοντας αμοιβές τρίτων ...

κάποτε έφερα ένα σετ δίσκο πλατώ από ΗΠΑ (με πλοίο), ακόμα και με τους φόρους και μεταφορικά μου κόστισε γύρω στα 20% φθηνότερα από ότι μου τον πούλαγε τότε ο Μαγίακος...

Κώστα δεν έχω τίποτε προσωπικά μαζί σου, και καλά κάνεις ότι κάνεις, εξού και η επιτυχία της επιχείρησης σου και το καλό σου όνομα στην αγορά. Οι απόψεις μου δεν απευθύνονται στην επιχείρηση σου αλλά στο γενικότερη αγορά ανταλλακτικών την οποία δεν βρίσκω ανταγωνιστική.

Σου ζητώ συγνώμη σαν Γιάννος προς Κώστας αλλά σαν κατανωτής προς έμπορο, έχω την απαίτηση να κινούμαι σε μια αγορά αμείλικτη, ανοικτή και αμερόληπτη.

Τέλος διαφωνώ τα περί κρίσεων. Επέτρεψε μου να κρίνω (μόνο) δημόσια οποιονδήποτε γιατί θέλω και εγώ να κρίνομαι αυστηρά και δημόσια από τον οποιοδήποτε.

Αν κεράσεις καφέ, θα κεράσω τσιγάρα και θα ήθελα να περάσω από εκεί να γνωριστούμε.
Άβαταρ μέλους
yiannos_wrangler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 13:53

Δημοσίευσηαπό COSTAR » 19 Απρ 2007, 17:44

file gianno kalispera

xarika pou apantises ilikrina

aplos opos ta eipes tin proti fora.... kapos me peirakse giati to eida ligo prosopika to xtipima.

tora katalava oti den itan se mena prosopika.

iparxoun megales diafores stin agora....merikes logo piotitas... ALLA KAI ARKETES LOGO MERIKWN POU THELOUN NA TA OIKONOMISOUN ME TIN MIA...

ego eime magazi apo to 1990.... an eimoun san merikous tha eixa kleisei pro polou

i dimosia sizitisi maresei...kai etsi vlepeis kai pithanon kapoia lathoi pou exei kanei kaneis...na ta diorthonei...

alla otan kapios sou leei oti eise akrivos... kserontas posa exeis ependisei se mia epixirisi na exeis antallaktika sto stock...na kaneis delivery sta synergeia kai na prospatheis na eksipireteis oso mporeis me ton kalitero tropo... me to xamogelo kai tin kali diathesi kai me tin mia na sou lene etsi.... kapos enoxlithika

den me ksereis apo konta.. isos giauto... edw sto internet, mexri ena simeio mporoume na poume kai na deiksoume gia to pioi eimaste....

loipon...den thelo na kourazo alous filous me to bla bla mou
:P :P :P :P


tha xaro na ta poume apo konta... kai me ola ta paidia fusika.... kai panta tha eime prothimos na voithiso oso mporo me ayta ta liga pou mporei na ksero

sto magazi mou panta exo kafe etoimo gia olous kai oles.....

filika
kwstas
COSTAR HELLAS
ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΩΝ JEEP
www.costar.gr
Άβαταρ μέλους
COSTAR
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Ιαν 2005, 14:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό obelix » 02 Μάιος 2007, 17:50

Οριστε και τα νεα μου φαναρια. Στοιχισαν 131€ μαζι με τα μεταφορικα απο USA
ΠΡΟΕΔΡΟΣ BRAT ΠΕΛΟΠΟNΝΗΣΟΥ
ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
www.braters.gr
www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
obelix
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2004, 00:05
Τοποθεσία: kalamata

Δημοσίευσηαπό 4X4STROUTH » 02 Μάιος 2007, 17:59

H TOSHIBA ειναι δωρο????? :razz: :razz:
Άβαταρ μέλους
4X4STROUTH
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2005, 23:41
Τοποθεσία: ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Δημοσίευσηαπό obelix » 02 Μάιος 2007, 18:18

Ασε ρε το internet και παρε τηλ για καφε!!!! :twisted: :twisted:
ΠΡΟΕΔΡΟΣ BRAT ΠΕΛΟΠΟNΝΗΣΟΥ
ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
www.braters.gr
www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
obelix
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2004, 00:05
Τοποθεσία: kalamata

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 04 Μάιος 2007, 06:55

Τήν TOSHIBA την είδα και εγώ. Ρε Τάκη έβαλες τηλεόραση στο αυτοκίνητο???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό obelix » 04 Μάιος 2007, 15:24

Δεν ειναι TV, ειναι το νεο aircondision της Jeep μετα απο ανακληση που εκανε στα μoντελα XJ
:lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
:D :D :D :) :) :)
:shock: :shock: :shock: :? :? :?
:wink: :wink: :wink: 8) 8) 8)
ΠΡΟΕΔΡΟΣ BRAT ΠΕΛΟΠΟNΝΗΣΟΥ
ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
www.braters.gr
www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
obelix
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2004, 00:05
Τοποθεσία: kalamata

Δημοσίευσηαπό yiannos_wrangler » 07 Μάιος 2007, 08:33

Συνεχίζοντας...

Την προήγουμενη εβδομάδα από αφηρημάδα μου έσπασα το δεξί φλάς/πορείας που βρίσκεται στο φτερό.
Είναι ενά παραλληλόγραμμο φωτάκι μπροστά στο φτερό, πρόσθετο που φοράνε μόνο τα ευρωπαϊκα Wrangler YJ...και δεν υπάρχει στην Αμερική...οπότε είναι λίγο δυσεύρετο
Επικοινώνησα με γνωστό ματρά ανταλλακτικών Jeep κοντά στον σταθμό Λαρίσης και μου έδωσε μια τιμή 55ευρω...
Βρήκα ακριβώς το ίδιο στο ebay Γερμανίας με 14 ευρώ συν 5 ευρώ μεταφορικά...φυσικά και το παρέγγειλα εις διπλούν.

Παιδιά της Jeep, θα το ξαναπώ, ψαχτείτε...
Άβαταρ μέλους
yiannos_wrangler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 13:53

Δημοσίευσηαπό obelix » 07 Μάιος 2007, 16:39

Να συνεχισω κι εγω.
Θελω τον αξονα που δινει την κινηση στο εμπρος διαφορικο και τον βρηκα στην Αγγλια καινουργιο 95 λιρες + 45 τα μεταφορικα. Τελικα τον πηρα απο φιλο με 100€. Αραγε ποσο να εχει στους Μαντραδες <<μας>>???????
ΠΡΟΕΔΡΟΣ BRAT ΠΕΛΟΠΟNΝΗΣΟΥ
ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
www.braters.gr
www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
obelix
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2004, 00:05
Τοποθεσία: kalamata

Δημοσίευσηαπό vidas » 30 Μάιος 2007, 09:45

yiannos_wrangler έγραψε:Φίλε caravan

Φίλε costar
Πριν κανένα μήνα σας πήρα τηλέφωνο (και δεν μίλησα με τον μικρό) για ball joint set μπορστινού άξονα (πάνω και κάτω) και μου έδωσε μια τιμή 55/τμχ άρα 110€/set, όταν στην quadratec (όπου και το παρείγγειλα...) κάνει 36,15€/set (46,99USD)...συγνώμμη κ. costar αλλά νομίζω ότι είσαι κομμάτι πανάκριβός..

Εν κατακλείδι για όλα φταίει η αντιπροσωπεία που κρατάει τις τιμές αδικαιολόγητα ψηλά και κακομαθαίνει και του dealers...


110ε το σετ που λες μου φαίνονται παρά πολύ καλά. Μιας και από 2002 ότι χρειάζομαι το φέρνω από έξω. ειδικά από την quadratec θα σου πω ότι μου έρχεται μια η άλλη αν έχουν 36ε . Για την ακρίβεια βγαίνει χωρείς μεταφορικά και φόρο μεταφοράς 55,692ε

όσο για το τελευταίο που λες έχεις απόλυτο δίκιο… έχω ακούσει πολλές φορές να λένε η κραισλερ το έχει τόσο και συνήθως η τιμή του μεταχειρισμένου είναι 30% κάτω του καινούριου ειδικά στον μαγιακο!!
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό vidas » 30 Μάιος 2007, 09:48

obelix έγραψε:Να συνεχισω κι εγω.
Θελω τον αξονα που δινει την κινηση στο εμπρος διαφορικο και τον βρηκα στην Αγγλια καινουργιο 95 λιρες + 45 τα μεταφορικα. Τελικα τον πηρα απο φιλο με 100€. Αραγε ποσο να εχει στους Μαντραδες <<μας>>???????


200-250 xalara apo prosopiki empiria!!
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό TSAK21 » 20 Μάιος 2009, 09:07

Παιδιά καλημέρα. Έχω ανοίξει μαγαζί με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά μόνο για τζιπ στη Ν. Φιλαδέλφεια στον παράδρομο της εθνικής.
Το τηλ. είναι 2102588881, 6974112134
Άβαταρ μέλους
TSAK21
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Μάιος 2009, 08:47

Διαφωνω!!!

Δημοσίευσηαπό kafrovic » 02 Ιουν 2009, 18:44

Θα διαφωνησω μαζι σας, εγω οσες φορες εχω επισκεφτει το καταστημα του Μαγιακου εμεινα 100% ευχαριστημενος και μαλιστα εντυπωσιαστικα με το μεγαλο stock. Μαγιακος = Εγγυηση....
Αμεση εξυπηρετηση, και σε service και σε ανταλλακτικα
Άβαταρ μέλους
kafrovic
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 02 Ιουν 2009, 18:40
Τοποθεσία: Voreia

Προφυλακτήρες για JK wrangler

Δημοσίευσηαπό Panos_JK » 12 Οκτ 2009, 22:26

Παιδιά καλησπέρα,
έχω ένα JK wrangler και θέλω να του αλλάξω τους προφυλακτήρες, λόγο κάποιον χτυπημάτων. Αλλά δεν θέλω να βάλω αυτούς που έρχονται τα jeep στην Ελλάδα. Έχω δει κάποιους προφυλακτήρες που έχουν κάποια κομάτια νίκελ. Δείτε την φωτό πιο κάτω. Ξέρετε άμα μπορώ να τους βρώ εδώ στην Ελλάδα και περίπου πόσο θα μου κοστίσουν?
Ευχαριστώ,
Παναγιώτης

Εικόνα

και το λινκ είναι το παρακάτω:
http://img73.imageshack.us/img73/8831/jkbumper.jpg
Άβαταρ μέλους
Panos_JK
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 01 Απρ 2008, 13:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες