Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αυτοκόλλητα

Δημοσίευσηαπό kostas_renegade » 07 Δεκ 2007, 11:27

δεξι κλικ στην πρώ τη φοτό στο λινκ που μου έδωσες skartos, paste στο desktop και έτοιμος! Αλλα σκέφτομαι με τα πλυσίματα τι θα γίνεται και με το χρώμα στην επιφάνεια που θα κολληθούν..μήπως μετά από κανένα χρόνο χαλάσουν και χαλάσουν και το καπώ και πηγαίνω για βάψιμο??
04 KJ Renegade 3.7L Black Clear
Άβαταρ μέλους
kostas_renegade
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 11 Σεπ 2007, 18:54

Δημοσίευσηαπό ZooL » 07 Δεκ 2007, 14:01

Aφού έχετε ανοίξει την κουβέντα των καλλωπιστικών αξεσουάρ ;) να προτείνω κι αυτό εδώ:
http://www.autotrucktoys.com/liberty/Mo ... C6645.aspx

Προσωπικά, νομίζω πως θα ήταν το μόνο "πρόσθετο" που θα έβαζα ποτέ στο KJ μου.
Στην Αμερική το βάζουν μονό, στο αριστερό φτερό (στην άλλη πλευρά στην ίδια θέση έχουν την κεραία του ραδιοφώνου), εκεί όπου τα δικά μας export έχουν το φλας.

X.

ΥΓ: αν είναι πάντως, μην το παραγγείλεις από το μαγαζί του link, είναι σχετικά ακριβοί αυτοί νομίζω - ψάξ' το καλύτερα στο ebay ;)

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 07 Δεκ 2007, 14:07

kostas_renegade έγραψε:δεξι κλικ στην πρώ τη φοτό στο λινκ που μου έδωσες skartos, paste στο desktop και έτοιμος! Αλλα σκέφτομαι με τα πλυσίματα τι θα γίνεται και με το χρώμα στην επιφάνεια που θα κολληθούν..μήπως μετά από κανένα χρόνο χαλάσουν και χαλάσουν και το καπώ και πηγαίνω για βάψιμο??


Γι'αυτό σου λέω πώς ίσως συμφέρει να τα φέρεις απ'έξω. Στούς lostkj, το έχουν βάλει πολλοί χωρίς κανένα παράπονο. Άν όμως καταλήξεις να το φτιάξεις εδώ, φρόντισε η ποιότητα του αυτοκόλλητου να είναι πολύ καλή, ώστε να μήν ξεθωριάσει με την πάροδο του χρόνου.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 07 Δεκ 2007, 14:14

Zool, δέν χρειάζεται να παραγγείλεις αυτοκόλλητο trail rated απο αμερική. Έλα μιά φορά σε καμμιά βόλτα "καλή" που θα κάνουν οι σκάρτοι, και θα σου δώσουμε εμείς αυτοκόλλητο τών σκάρτων,trail rated, τσάμπα.Μόνο φρόντισε να έχεις βγάλει σκαλοπάτια (άν έχεις) και γενικά ότι προεξέχει απο το αμάξι, για να μήν τα αφήσεις στο βουνό. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 07 Δεκ 2007, 15:52

SKARTOS έγραψε:Zool, δέν χρειάζεται να παραγγείλεις αυτοκόλλητο trail rated απο αμερική. Έλα μιά φορά σε καμμιά βόλτα "καλή" που θα κάνουν οι σκάρτοι, και θα σου δώσουμε εμείς αυτοκόλλητο τών σκάρτων,trail rated, τσάμπα.Μόνο φρόντισε να έχεις βγάλει σκαλοπάτια (άν έχεις) και γενικά ότι προεξέχει απο το αμάξι, για να μήν τα αφήσεις στο βουνό. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D

ma... nten ekxei skalopatia egkw karntia mou...
:D :D :D :D :D

και τα αυτοκόλλητα άλλωστε, trail rated ή μη, δεν τα ψάχνω εγώ ;)

θα χαρώ πάντως να βρεθούμε κάποια στιγμή σε κάποιο βουνό, να ανταλλάξουμε trail rated απόψεις ;););)
Μεταξύ Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς θα είμαστε Καιμακτσαλάν btw, για όποιον τυχόν τριγυρίζει προς τα εκεί πάνω.

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό teomac » 12 Δεκ 2007, 02:50

Αν καταφέρει κάποιος με επιγραφές να στα φτιάξει δοκίμασε στο υλικό που χρησιμοποιούν για την ψεύτικη αμμοβολή στις επιγραφές πάνω σε τζάμι.Τώρα για το πόσο αντέχουν εγώ έχω μια τέτοια επιγραφή στο σκάφοςμου 11χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα (όχι σε αμμοβολή αλλά σε κοινό πλαστικό)
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
teomac
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 18:50
Τοποθεσία: Όπου γης και πατρίς

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες