Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΝΕΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ- ΑΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΜΕ...

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 10 Ιουν 2010, 10:22

μωρε εσυ καλα τα λες.......
μια χαρα !!

το θεμα ειναι οτι ετσι οπως εχουμε καταντησει πια ο καθενας μας κοιταει μονο την τσεπη του και τι τον συμφερει εκεινον.....
εμενα πχ με συμφερει να καταργηθουν τα τελη ( €1012 εδωσα ) και να παει η βενζινη στα €2 το λιτρο...ουτως ή αλλως εχω να βαλω απο τον Φεβρουαριο......κινουμε μονο με το υγραεριο.....οποτε......αμα αυτο μεινει στις σημερινες τιμες ( που η αληθεια ειναι οτι αμα παει η βενζινη στα €2 θα τσιμπησει και αυτο !) τοτε ειμαι μια χαρα.....
εσενα σε συμφερει κατι αλλο....
τον επαγγελματια κατι αλλο......ο καθενας μας κοιταει τι συμφερει την τσεπη του......και εκφραζεται αναλογα ....
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 15 Ιουν 2010, 23:00

Τα τέλη δε πρέπει να έχουν σχέση με τη βενζίνη. Τα καυσιμα χρειάζονται για πολλά άλλα εκτός ΙΧ. Κάθε αύξηση της τιμής τους επιφέρει ντόμινο αυξήσεων. Πχ αυξάνονται τα μεταφορικά, οπότε η αύξηση πηγαίνει και στα προιόντα. Το να πληρώσει κάποιος για 1 ΙΧ ή ένα επαγγελματικό εφάπαξ 1000ευρώ αντί για 600 δε θα επιφέρει τέτοιου είδους αλλαγές. Στο κάτω-κάτω, ας πάρουν όλοι 1000ρια...! Φυσικά εμάς μας συμφέρει να μη πληρώνουμε τέλη, και κυρίως εμένα που δε κάνω πολλά χλμ αλλά έμεσα καλύτερα τα τέλη παρά τα υπόλοιπα.
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Δημοσίευσηαπό z1000 » 09 Δεκ 2010, 22:06

παιδια μου σκασε η λυπητερη 1000ευροπουλα,γιατι ας μου εξηγησει καποιοσ αυξανοντε ολα βενζινη,υγραεριο χωρις λογο 0.75 παρακαλω,φαγητο,διοδια που ειναι παρανομα,τελη,και ολα τα δεκο,εφοριες,και να μειωνονται οι μισθοι και συνταξεις?
Γιατι αισθανομαι μαλακας?
Γιατι με βιαζουν κανονικα καθε μερα και το ανεχομαι?
γιατι δεν κανει κανεις τιποτα?
Τι θα πω στο παιδι μου σε λιγα χρονια που θα δει οτι τουσ αφησα να μου παρουν τα δικαιωματα μου αναιμακτα?
Τι θα του απαντησω οτι ημουν θεατης σε ενα εργο που πρωταγωνηστης ηταν η ζωη μου και η ζωη του?
Πως θα το κοιτταξω στα ματια?οταν με κλεβουν και εγω απλα τουσ χειροκροτω?
Πως να εχω αυτοεκτιμηση οταν απλα ειμαι απραγος?ανευθυνοσ που τουσ βλεπω να ζουν εισβαρος μου?
Πεστε μου το μυστικο πως κοιμαστε τα βραδια ησυχα,θελω να κοιμηθω.....
Άβαταρ μέλους
z1000
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 20 Οκτ 2010, 14:40

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες