Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ετησια Land Rover eXTreme

Συναντήσεις - βόλτες και εκδρομές Land Rover.

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 17 Οκτ 2014, 17:27

Να προτεινω κατι? Εφοσον λεμε την συναντηση ετησια, νομιζω οτι ο σκοπος ειναι να μαζευτουμε αρκετα αυτοκινητα απο την παρεα. Οποτε θα ελεγα να βρισκαμε κατι βατο ως διαδρομη ωστε να μην ειναι αποτρεπτικο. Μπορει επισης να γινει και μια εναλλακτικη διαδρομη ως "κοπανα" δηλαδη για αυτους που δεν θελουν να ζοριστουν περα απο τα ορια (προσωπικα-οικονομικα) τους
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 17 Οκτ 2014, 17:30

βασικος σκοπος ειναι να τα πουμε στο βουνο κανοντας κατι απαιτητικο, χωρις προδιαγεγραμμενες ζημιες ή αβαριες. Για επιπεδο 5 δεν ειναι δυστυχως το αμαξι μου.
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 20 Οκτ 2014, 20:23

Mudnolis έγραψε:Να προτεινω κατι? Εφοσον λεμε την συναντηση ετησια, νομιζω οτι ο σκοπος ειναι να μαζευτουμε αρκετα αυτοκινητα απο την παρεα. Οποτε θα ελεγα να βρισκαμε κατι βατο ως διαδρομη ωστε να μην ειναι αποτρεπτικο. Μπορει επισης να γινει και μια εναλλακτικη διαδρομη ως "κοπανα" δηλαδη για αυτους που δεν θελουν να ζοριστουν περα απο τα ορια (προσωπικα-οικονομικα) τους

Κωστα καλησπερα για γινε λιγο πιο σαφης οσο αφορα το επιπεδο 5...θα παμε βαση με αυτα που εχουμε πει οσο αφορα τα επιπεδα....θα κανουμε κατι τυπου Μαριου(βλεπε φωτο) που αναγκαστικα χρειαζεται roll cage?Τη διαδρομη τη ξερουμε....η οι τοπικοι φιλοι μας θα ειναι εκει?
Παντως προσωπικα που εχω να οδηγησω το αμαξι εκτος δρομου σχεδον 6μηνες....και με κεφι για εκδρομη εαν ολα τα προηγουμενα που αναφερα, ειναι τετοια ετσι ωστε η εκδρομη να ειναι για αμαξια που απαραιτητα πρεπει να εχουν roll cage εγω δεν προκειται να συμμετεχω!!!!
Και δεν υπαρχει και θεμα...γι'αυτο αλλωστε ο Σπυρος εφτιαξε τα επιπεδα,για να μπορουμε να κανουμε εκδρομες βαση των δυνατοτητων...και των δικων μας αλλα και του οχηματος μας :!: :!:
Υσ1.Οι ζημιες πλεον πονανε!!!! \:D/ \:D/
Υσ2.Λαμπρο...εκεινο το κομματι που παει απο τη Καλαμπακα(στρατοπεδο) και φτανει στα Πριονια περνοντας απο Γεωργιτσα.....εκει με τη λασπη τη καλη την θυμασαι?
Υσ3.Θα υπαρχει εναλλακτικη....η αμα μπουμε καπου και σφηνωσω...χαλασα το αμαξι αλλα και την εκδρομη ολων [-X [-X και εννοω να υπαρχει περασμα και απο αλλου.
Αυτα....καλο βραδυ!!!! :boobs: :boobs: :boobs: :Disco_blue: :discoIblue: :def110green: :D90Grey: :D90_Camp:
Ααααααα!!!!Και κατι ακομη Αγγελε τρελλο αγορι τι κανεις :twisted: :twisted: :twisted:
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό fatman » 21 Οκτ 2014, 09:24

Προσωπικα πιστευω οτι η ετησια extreme πρεπει να διαφοροποιηθει απο ενα etxreme event.
Και εγω θα ηθελα να παω να κανω τις "τρελλιτσες" μου αλλα οχι στο πλαισιο μιας 2-3ημερης εκδρομης,μπορει να κανονιστει ενα δυσκολο κοματι μια Κυριακη-αρα και κοντα.
Για να πεις οτι κατι τετοιο γινεται στο πλαισιο της 3ημερης,πρεπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ να εχει γραφτει-ελεγχθει η διαδρομη,να υπαρχουν οι παρακαμψεις,οι εναλλακτικες κλπ
Το ξερουμε οτι οταν υπαρχουν αρκετα οχηματα δεν υπαρχει πιο εκνευριστικο πραγμα απο το ψαξιμο της διαδρομης εκεινη την στιγμη και το εμπρος-πισω κλπ
Να φανταστειτε οτι πριν 3 εβδομαδες ,για να βγει με τον superspy μια ΚΑΛΗ διαδρομη μιας ημερας,καναμε 3 ημερες ψαξιμο,οδηγηση,περπατημα κλπ και χρειαστηκε και επανελεγχος και απο πανω!!
Δεν θελω να χαλασω την διαθεση κανενος,δεν ξερω καν αν θα μπορω να συμμετασχω οταν κανονιστει η εκδρομη(πανω που λες οτι εχεις λεφτα στην τσεπη,ολο και καποιος λογαριασμος σκαει μυτη :x
Καταλαβαινω οτι μια εκδρομη με πολλα οχηματα,δεν μπορει να ικανοποιησει ολα τα γουστα..για αυτο ολα τα παραπανω ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αποψη.
ΥΓ
Οι προπερυσινες βολτες στην Πελλοπονησο και οι προσφατες βολτες στην Ευβοια(με discoequipe επικεφαλης) ηταν πολυ καλες!!
Μολις λασπωσει παμε δυνατααααα.....
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 21 Οκτ 2014, 14:13

Μολις φτιαξει ο καιρος παμε και μια ΕΥΒΟΙΑ....αυθημερον,μονο να εχει βρεξει..μην μας φαει η σκονη,εεεεεεΛειβαδιτη που εισαι!!!!
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 21 Οκτ 2014, 17:32

Παιδια αλλο οι γρηγορες βολτες και αλλο η ημερησιες εκδρομες. Εδω ανοιξε ενα νημα για την ετησια συναντηση που ειναι παντα Σ/Κ, οποτε αν ειναι ας συμβαλλουμε με προτασεις ωστε να μαζευτουμε οσο γινεται περισσοτεροι. Σιγουρα υπαρχου
ψιλοετοιμες διαδρομες στα ομορφα Τρικαλα, που ξερουν τα παιδια εκει, οποτε ας δουμε λιγο τα τεχνικα κομματια του σχεδιασμου ωστε να παρθει μια αποφαση. Ισως μπορει και να παραμεινει η υπαρχουσα εκδρομη στο επιπεδο της (5) και να βρεθουμε εμεις το επομενο ή μεθεπομενο Σ/Κ στην περιοχη (που μπορει και ο Σπυρος απ οσο καταλαβα, ο οποιος ειναι καλυτερος γνωστης της περιοχης!) Νομιζω για τα ντοπια παιδια θα ειναι πιο ευκολα να ξαναβγουν στο βουνο μετα απο 1-2 εβδομαδες, αφου θα ειμαστε στη γειτονια τους. Οποτε ας αρχισουμε με τα βασικα. ποιος εβδιαφερεται για ενα Σ/Κ στα γνωστα επιπεδα των ετησιων συναντησεων? Αυτο ειναι σημαντικο, και ετσι διαμορφωνεται και το προγραμμα. Μιληστε για να δουμε ποιο και ποσοι ειμαστε ωστε να δουμε τι μπορει να γινει!
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 21 Οκτ 2014, 17:34

Λιστα συμμετοχης στην ετησια συναντηση (τελος Νοεμβριου θα καθοριστει απο τους συμμετεχοντες)

1) Mudnolis
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 21 Οκτ 2014, 17:44

Σπυρο, Βουγιουκα, Γιατρε, Discoball, Μαριε, Αγγελε, Κωστα, Λαμπρο, Σωτο, Αντρεα, Ηλια, Γιωργο..... γενικα αγαπημενοι μου Λαντροβεραδες τι λετε? Θα φουντοσουμε τη φλογα της παρεας, συντροφια ολοι μαζι γυρω απο μια ωραια βραδινη φωτια ψηνοντας, χωμενοι καπου μεσα στα βουνα των Τρικαλων?
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 21 Οκτ 2014, 20:49

Mudnolis έγραψε:Σπυρο, Βουγιουκα, Γιατρε, Discoball, Μαριε, Αγγελε, Κωστα, Λαμπρο, Σωτο, Αντρεα, Ηλια, Γιωργο..... γενικα αγαπημενοι μου Λαντροβεραδες τι λετε? Θα φουντοσουμε τη φλογα της παρεας, συντροφια ολοι μαζι γυρω απο μια ωραια βραδινη φωτια ψηνοντας, χωμενοι καπου μεσα στα βουνα των Τρικαλων?

A)Δηλαδη βρωμογερμανε ο Λειβαδιτης δεν ειναι αγαπημενος σου \:D/ \:D/ \:D/ ο Δημητρης ο πεινερλης δεν ειναι :rockout:
Β)Ο Αγγελος πηγε ΑΜΦΙΠΟΛΗ για να συννεχισει τις ανασκαφες εκει.....τον χρειαζονται επειγοντως :twisted: :twisted: :twisted:
Γ)Για να καταλαβω λες να γινουν 2 εκδρομες.....στα Τρικαλα,Καλαμπακα......(η μια για αυτους που θελουν στο επιπεδο 5 και την αλλη εβδομαδα μιια αλλη που θα εχει θεμα λογω συνθηκων καιρου λασπης αλλα δεν χρειαζεται ξανα λεω roll cage το τονιζω!!!Καλα καταλαβα?
Αν ειναι ετσι πως θα φουντωσει οπως λες η φλογα της παρεας,απο τη στιγμη που η μια παρεα χωριζεται στα 2!!!Προσωπικα δεν εχω θεμα....απο την στιγμη που δεν εχω αμαξι καταλληλο για επιπεδο 5 δεν παω απλα και πολιτισμενα,παμε καποια αλλη στιγμη...εχω τη διαδρομη απο το τολ εξω απο Καλαμπακα μεχρι τα Πριονια....στην εχω στειλει αλλωστε!!!!
Δ)Αυτα περιμενω νεα σου..........
Υσ) εκτος εαν την ιδια χρονικη στιγμη γινουν 2 βολτες διαφορετικου επιπεδου και παραμονη σε κοινο σημειο το βραδυ!!!
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 21 Οκτ 2014, 21:59

Discoequipe έγραψε: Δηλαδη βρωμογερμανε ο Λειβαδιτης δεν ειναι αγαπημενος σου \:D/ \:D/ \:D/ ο Δημητρης δεν ειναι;....


Κώστα, ευχαριστώ για τη μνημόνευση. Δε νομίζω ο Μανώλης να ξέχασε σκοπίμως ονόματα.
Δεν έχω συμμετάσχει μέχρι τώρα στη συζήτηση, επειδή τις προτεινόμενες ημερομηνίες θα δουλεύω και δε μπορώ να ξεμυτίσω.
Θα ερχόμουν ακόμα κι αν επιλέγατε διαδρομές επιπέδου "5" για την παρέα, αλλά τα δύσκολα θα τα παρέκαμπτα, θα σας έβρισκα παρακάτω κ.ο.κ. Και αυτό γιατί βρίσκομαι σε φάση θεραπείας που δεν πρέπει να χαλάσει.
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Κανονίστε να πάτε και να περάσετε καλά.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 22 Οκτ 2014, 11:24

Οχι ρε Βουγιουκα, τα ονοματα ετσι εβαλα καποια δεν ηταν εκουσια η παραληψη. Νομιζω οτι ουτε ο Βαγγελης ουτε ο Δημητρης εχουν αμφιβολια για τα συναισθηματα μου απεναντι τους! Κοιτα αυτο που ειπα ειναι το εξης. Τα παιδια (Δολκας και Τρικαλινοι) σχεδιασαν μια εκδρομη επιπεδου 5. Το θεμα ειναι αν θελουν να ριξουν λιγο το επιπεδο ωστε να μπορουμε να συμμετεχουμε ολοι, αν οχι αυτο που ειπα ειναι να συναντηθουμε λιγο μετα στην ιδια περιοχη ωστε να μπορουν να ξαναρθουν και αυτοι. Δεν βλεπω ομως γενικοτερα κινηση....
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 22 Οκτ 2014, 12:48

Mudnolis έγραψε:.....Θα φουντοσουμε τη φλογα της παρεας, συντροφια ολοι μαζι γυρω απο μια ωραια βραδινη φωτια ψηνοντας, χωμενοι καπου μεσα στα βουνα των Τρικαλων?


Και μόνο γι' αυτό θα ερχόμουν :discussion: :discussion: :discussion:
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 22 Οκτ 2014, 14:30

\:D/ \:D/ \:D/ :boobs: :boobs: :haha: :haha: :haha: \:D/ \:D/ \:D/
Γερμανε ετοιμασου εχω κανει πυραυλο το Λειβαδιτη :bricks: :bricks: :bricks:Τι κινηση θες να δεις,δε καταλαβαινω η εκδρομη εχει σχεδιαστει και σου ξαναλεω οτι οταν αυτος που την οργανωνει ανακοινωνει οτι ειναι επιπεδο 5 τελος...αυτο ειναι και δεν αλλαζει.Απο εκει και περα ειναι στο δικο σου κομματι εαν μπορεις και θελεις να πας σε μια εκδρομη,και φυσικα δεν λες και κουβεντα εαν τσαλακωσεις το αμαξι!!!!!
Τελικα ποτε θα γινει εαν γινει?Οσο για τις σουβλες Δημητρη εισαι μεσα....
Εικόνα
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό lesoto » 23 Οκτ 2014, 00:18

Αν ειναι ετσι πως θα φουντωσει οπως λες η φλογα της παρεας,απο τη στιγμη που η μια παρεα χωριζεται στα 2!!!Προσωπικα δεν εχω θεμα....απο την στιγμη που δεν εχω αμαξι καταλληλο για επιπεδο 5 δεν παω απλα και πολιτισμενα,παμε καποια αλλη στιγμη...εχω τη διαδρομη απο το τολ εξω απο Καλαμπακα μεχρι τα Πριονια....στην εχω στειλει αλλωστε!!!!




Καλησπέρα και από θήβα!!Έχω καιρό να γράψω αλλά με αυτά που διαβάζω πρέπει να σας πώ ότι δεν έχω κάτι προσωπικό με κανέναν από εσάς απλά θεωρώ ότι ετήσια εκδρομή μέσω forum δεν γίνεται,όπως και δεν γίνεται ετήσια μόνο με 4 αυτοκίνητα και επίπεδο 5!!Όσο καιρό πίναμε καφέ στα Βριλήσσια εγώ ξεκίναγα από θήβα για να έρθω να σας δώ και να μιλήσουμε περί βουνών κτλ!!Ξαφνικά βλέπω ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ από το πουθενά με ύφος διαχωρισμού,επιτακτκό και απαξιωτικό!Θεωρώ προσωπικά γιατί είμαι κομμάτι της παρέας πως με προσβάλει όλο αυτό το παραμυθάκι του χαλασμένου τηλεφώνου και εύχομαι πραγματικά ολόψυχα καλή ετήσια εκδρομή!!
1-2 Νοεμβρίου λέω να πάω pindos trophy να δώ την προσπάθεια του Κατσιμαλή!!Μακάρι να ήμουν εισοδηματίας και να ήμουν πιό πολλές μέρες και να βοηθούσα αλλά δυστυχως!!Ευελπιστώ να τα πούμε σε κάποια βόλτα επίπεδο -2!!

Καλό βράδυ!!!
LANDROVER DEFENDER 90....lesoto!!
www.pefkaki.gr
Άβαταρ μέλους
lesoto
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 04 Φεβ 2009, 15:30
Τοποθεσία: thiva

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό vanleiv » 23 Οκτ 2014, 09:27

Γειά σας κι από μένα.
Προσωπικά δε βλέπω κάτι προσβλητικό.
Τα παιδιά κανονίζουν μια εκδρομή επιπέδου 5 , την αναρτούν στο forum, την ονομάζουν ετήσια extreme και δεν θα είναι οργανωμένη με ελεγμένη διαδρομή. Θεωρώ οτι ο Κωνσταντίνος είναι ξεκάθαρος.
Τα επίπεδα τα περιγράφει ο Σπύρος σε άλλη ενότητα, οπότε ολα κομπλέ.
Οσοι πληρούν τις προυποθέσεις συμμετέχουν, όσοι όχι την άλλη φορά που θα οργανωθεί κάτι.
Δε νομίζω οτι πρέπει να κολλάμε στις λέξεις...
Θα τα πούμε κι από κοντά κάποια στιγμή που θα ανέβω για κυνηγι στη Θήβα.
Καλά να περάσουν όσοι πάνε και θέλουμε φωτογραφίες \:D/
Discovery 1
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vanleiv
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2009, 11:55
Τοποθεσία: Αν. Αττική

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover Meet

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης