Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Περι Disco lovers....

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 18 Ιαν 2007, 07:18

Ορμώμενος από την εύστοχη παρατήρηση του φίλτατου δράκου να καταθέσω λέω και εγώ τις δικές μου προτάσεις.
α)Πόσοι landroveristi (κατά το dukatisti) είμαστε?
β)Πόσοι έχουμε μπλέξει με τα land rover?
γ)Πόσοι έχουμε τον κόλο πίσω?
δ)Πόσοι ονειρευώμαστε ένα καινούργιο κιβώτιο?
ε)Πόσοι κάνουμε την προσευχή μας κάθε φορά που παίρνει μπροστά?
και τέλος....πόσοι έχουμε πρόσβαση σε ''ωραίες ξαδέλφες''?

Υ.Γ. Φίλε fatman (πρώην) αυτός ο περί ου ο λόγος ήρθε στη L.R.συνάντηση με μηχανάκι. Μούφα σου λέω!!!!
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό pantg » 21 Ιαν 2007, 16:15

φίλε dimitrios,

1. πρέπει να διαχωρίσουμε το τί κάνει κάποιoν ή κάποια να ανήκει στους landroveristi. To να έχεις κάποιο τέτοιο όχημα δεν σε κάνει και αυτόματα φίλο ή πραγματικό εραστή της μάρκας. Αυτό απαιτεί χρόνο και δοκιμασίες, όπως και η πραγματική αγάπη και ο πραγματικός έρωτας.

2. Τουλάχιστον 4 με 4.5 χιλιάδες ιδιοκτήτες (υπολογίζεται μία αύξηση περίπου κατά 30% στα τελευταία 4 χρόνια σε σχέση με την περίοδο από το 1948 έως το 2001, δηλαδή μέχρι τότε που υπάρχουν στατιστικά στοιχεία για τα αυτοκίνητα που έχουν ταξινομηθεί στην ελλάδα ως Land Rover/Range Rover. H τωρινή αντιπροσωπεία ισχυρίζεται ότι έχει πουλήσει αρκετά Freelanders και μετέπειτα μοντέλα για να καλύψουν το κενά ανάμεσα στα 3.500 αυτοκίνητα μέχρι το 2001 και το υπολογιζόμενο περίπου στα 4.500. Το νούμερο για τα μέχρι το 2001 δεν το γνώριζαν ούτε εκείνοι. Το πέραν του 2001 δεν το κοινοποιούν ελεύθερα (ως γνωστόν οι αυτοκινητάδες είναι πολλοί κρυψίνοες στα νούμερα πωλήσεων.

3. Αρκετοί νομίζω. Αν και σε μερικούς δεν ξέρει τί είναι προτιμότερο να κοιτάς......

4. Οσοι έχουν την ατυχία να έχουν R380, LT77, LT77S, LT85 και φυσικά όλοι με τετρατάχυτα. Αρα όλοι μας. (περιέργως τα αυτόματα δεν χαλάνε. είναι γερμανικά. Εκτός και αν τους βγάλεις τα μάτια εσύ ο ιδιοκτήτης από ελλειπή συντήρηση ή κακή χρήση)

5. Φυσικά ΟΛΟΙ. γιατί δεν είναι μόνο το αν θα πάρει εμπρός αλλά και το τί θα γίνει μετά μέχρι να το σβύσεις. Και μετά πάλι από την αρχή.

6. Εχω 13 (ξαδέλφες). Από όλες τους μόνο η μία η μικρότερη είναι ελεύθερη και είναι και κούκλα και μικρή σε ηλικία (κάτω των 28, μην γλυφεσαι firelord). Aλλά δεν το βλέπω καθώς δεν της αρέσουν τα landies. και εσύ φίλε dimitrios θα προδώσεις τα Landies για μία ξαδέλφη????

Για τον περι ού ο λόγος άστα...... Γνωστός προδότης της τετρακίνησης για τα δίτροχα. Αλλά τί να κάνουμε που είναι καλό παιδί και άξιο παλληκάρι.
Και ξέρει και από Land Rover (εκτός από Vespa)!!!!!!
Kαι ήρθε και αργοπορημένος. Πάνω που την έκανα ήρθε εκείνος, ετσι να μην χάνετε το καπέλωμα......

(superspy σε έχουμε χάσει. Ησουν πριν από λίγο στο φορουμ όμως. Σε πήρε το μάτι μου μουχρίτσα !!!!!! (ελπίζω να μην πειράζει το πείραγμα)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 22 Ιαν 2007, 10:01

οτιδηποτε ανω των 17 ειναι fair game my dear
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 22 Ιαν 2007, 10:15

Τι θα σου βρεί ωρέ πορνόγερε το 17άρι (συμπληρωμένο 17άρι ε?) εσένα (και εμένα φυσικά)?

Η μπογιά μας πέρασε φίλε firelord.
Τώρα αν σου βρει κάτι αυτό θα είναι στα πλάγια του παντελονιού ή στην τσέπη του σακκακιού σου και όχι εκεί που έχει σημασία.

Οι μόνες 17άρες που μας ταιριάζουν πιά είναι στρογγυλές, γυαλιστέρες (συνήθως) και φτιαγμένες από σίδερο ή ελαφριά κράματα (ζάντες δηλαδή)

(και αυτές κυρίως για το Freelander σου καθώς στο Disco η 16άρα ταιριάζει γάντι και δεν την αλλάζουμε ε?)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 22 Ιαν 2007, 10:17

τσ τσ τσ μηδενα προ του τελους κακαριζε!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 22 Ιαν 2007, 11:08

Παιδες καλή εβδομάδα σε όλους.

Φίλε Παντελή όσον αφορά το "ζήτημα" 6 που ανέφερες πιο πάνω,
μήπως της αρέσουν τα ΤΡΑΚΤΕΡ????
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό firelord » 22 Ιαν 2007, 11:16

εχω ενα πελατη σωματεμπορα, αν δεν κατσει το 6
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 22 Ιαν 2007, 11:27

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




αν τους επιλέξουμε δινουν δώρο κανένα ροβερ 620Τ??
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό pantg » 22 Ιαν 2007, 11:30

Firelord δεν το λες καλά,

"Εισαγωγές, εξαγωγές λευκής και μαύρης σαρκός, παροχή υπηρεσιών προσωπικής φύσεως και προώθηση πληθυσμιακών ανταλλαγών"

Stefbalik ντροπή σου. Θα τα μεταφέρω όλα (τί καρφί που είμαι ε?) στην γνωστή πόλη της Βορείου Ελλάδος.
Ασε που το δικό σου δεν είναι τρακτερ. Ειπαμε βαφτίστηκε ιπτάμενο Disco.

(που να δεις που βαφτίσαμε εχθές και του captaindim. Το βγάλαμε "Mπάμπη". Εμ και εσύ βρε καπετάνιο, εμένα βρήκες να ρωτήσεις πώς να το ονομάσουμε?)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 22 Ιαν 2007, 11:32

Eμ Παντελή,

Εδώ όλοι το λένε το μπλέ τρακτέρ!!!
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες