Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Παράπονα για Service απο την Suzuki "Χανιώτης"

Παράπονα για Service απο την Suzuki "Χανιώτης"

Δημοσίευσηαπό axelwnas » 06 Οκτ 2007, 13:51

ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ!!

1)ΑΛΑΖΩ ΤΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ,ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΑΛΑ(SUZUKI ΠΑΝΤΑ)ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ "ΓΥΑΛΑΔΑ" ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ(ΤΙ ΣΥΜΤΩΣΗ)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΟΝΤΙ ΜΟΝΟ "ΓΥΑΛΑΔΑ".ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

2)ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΗΓΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟ SERVICE 82.500Km ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΦΘΟΡΑ ΣΤΟ ΛΟΥΡΙ A/C ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ.Ε,ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΑΞΟΥΝΕ.ΤΟ ΑΛΑΞΑΝΕ,ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΟ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ(G.V.03'2.0L) ΓΙΑ SERVICE 89.400Km.

ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΞΑΝΑΛΑΞΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΟΥΡΙ???ΜΟΥ ΛΕΤΕ?ΑΣΕ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΑΞΑΝΕ ΚΑΝ. ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΗ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΚΟ ΥΦΟΣ Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ -"ελα τωρα μωρε,για 50-60 ευρω κανεις ετσι?ελα και στα κανω δωρο." -"ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΡΕ ΚΟΥΒΑΡΝΤΑ" ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΕΓΩ (420,00 ΓΙΑ SERVICE ΕΙΝΑΙ ΨΙΧΟΥΛΑ).

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ. 3)ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΞΟΥΝ ΤΑ ΜΠΟΥΛΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΛΕ-ΒΓΑΛΕ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ(ΕΧΤΕΣ). ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΑΛΑΧΤΗΚΕ. ΠΗΓΑ Ο ΚΑΙΜΕΝΟΣ ΕΧΤΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ. Ε,ΚΟΠΗΚΑΝ ΔΥΟ ΜΠΟΥΛΟΝΙΑ ΣΤΟ ΞΕΒΙΔΩΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΒΙΔΩΣΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ. ΑΝΤΕ ΤΡΕΧΑ ΜΕΓΑΛΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΛΑΞΕΙ 17:30 ΠΑΡΑΣΚΕΥΙΑΤΙΚΑ ΤΑ ΜΠΟΥΛΟΝΙΑ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΒΟΛΤΑ Σ/Κ Ο ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΟΣ! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΡΕΙΚΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ,ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΣΤΟ 3) ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΝΑΨΕΙ ΤΟ CHECK ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ SERVICE ΤΩΝ 90,000Km(υποτειθετε οτι μπαινει σε εγγεφαλο) ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΦΡΙΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΘΑ ΠΡΙΖΩ ΑΛΛΟΥΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. -ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ- ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΤΩΡΑ. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
G.V.03'2000C.C
Άβαταρ μέλους
axelwnas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Οκτ 2007, 18:57

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Οκτ 2007, 13:25

O Αρχιμηχανικός δεν είναι εκείνο το χοντρό γουρούνι που είναι 800 κιλά?
Είναι για χοντρές κλωτσιές ο τύπος και τις έχει γλυτώσει κανα 2 φορές.
Να πας να βρεις τον ίδιο τον Αντώνη Χανιώτη και να του πεις τι έγινε είναι εντάξει τύπος και προσέχει την εταιρία του. Να του πεις και οτι συμμετέχεις σε forum και ότι υπάρχουν παραπόνα με το συγκεκριμένο κύτος που νομίζει ότι είναι στο δημοσιο :wink:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 07 Οκτ 2007, 16:54

τυχεροι οσοι κατεχουν γνωσεις απο κινητηρες και τουλαχιστον τα καθημερινα τα αλλαζουν μονοι τους.φαντασου φιλτατε axelwnas οταν ειχα 30000χλμ(τωρα εχω 55000)σε μια αλητοαντιπροσωπεια μου ειπε ο αρχι(@ι)μαστορας."εεεε φιλε θα χρειαστει αλλαγη στα τακακια εμπρος και να ριθμησω το abs και χιλιες δυο μπουρδες.δεν ηξερε ομως που επεσε.μου ζητουσε ο λαλακας 200 ευρω!!!!!μονο για τακακια εμπρος και αλλαγη λαδιων χωρις φιλτρο.α να σημειωσεις οτι δεν αφηνε να βλεπεις τι κανει!!!ναι θα του φαμε τεχνογνωσια του λαλακα....φαντασου ουτε λαδια δεν θα αλλαζε το @ρχ@δ@.πριν κανει κατι του λεω.1)τα τακακια εχουν δεικτη επανω που σου λεει ποτε θελουν αλλαγη και δευτερο δεν εχουν φαγωθει ουτε μεχρι τη μεση.2)τα τακακια(μαμα σουζουκι) κοστιζουν 35ευρω.καταλαβαινεις οτι πηρα το τζιπ και δεν ξαναπατησα.συνολικα σε αντπροσωπεια εχω κανει σερβις 3 φορες.τις3 πρωτες.
ακου που οι αλητες μου αλλαζανε και τη μεταλλικη ταπα του καρτερ και μου τη χρεωνανε...φυσικα χωρις να με ενημερωνουν.
απο το 3ο και μετα ολα μονος.βασικα με φιλτρο κ&n και μπουζι ιριδιου για 100000 δεν εχω και πολλα να κανω.μονο λαδι και φιλτρο λαδιου που το αλλαζω καθε 7500 χλμ.λαδι βαζω απο τα ποιοτικοτερα(MOTUL 300V CHRONO) και μου βγαινει η μιση τιμη απο τα ιμησυνθετικα που βαζανε στην αντιπροσωπεια.ενταξει στην αλλαγη ιμαντα εκκεντροφορου οκ θα παω σε συνεργειο η για δισκο-πλατω αλλα για τα υπολοιπα δεν υπαρχει περιπτωση.επισης να σημειωσεις οτι αλλαζω και παραφλου οποτε λεει το manual και ακομη και υγρα φρενων,που αμα τα ζητησεις σε αντπροσωπεια θα σε ξυρισουν χοντρα.
τις βαλβολινες τις αγοραζω εγω(ιδιο ιξωδες με το μαμα)και τα παω σε μαστορα απλα να μου σηκωσει το τζιπ(δεν τις αλλαζω καθε 45000χλμ αλλα καθε 30000χλμ γιατι δουλευω αργα πολυ συχνα σε εξορμησεις).ακομη και κολλα σπειρωματος εχω για τις ταπες γιατι και εκει οι αλητες κανουν οικονομια.να φανταστεις φιλτρο μαμα για λαδια το αγοραζω 5 ευρω και αυτοι το χρεωνουν 10.το ιδιο ισχυει και στα αλλα αναλωσιμα.
Τα εγραψα ολα αυτα γιατι τρελαινομαι να με ποιανουν κοροιδο και να μου πουλανε "φυκια"για "μεταξωτες κορδελες".αυτα τα λιγα.φιλικα Κωστας.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό axelwnas » 07 Οκτ 2007, 20:41

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΜΟΛΙΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΕΓΓΕΦΑΛΟ(που υποτειθεται μπηκε στο service) γιατι ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΒΟΥΝ ΤΑ "CHECK" ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ SERVICE. E,ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΡΑΞΙΜΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΜΕΤΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, ΑΡΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΥΜΠΑΝΕ. Α,ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΗΤΟΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΟΝ.GV ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ SERVICE ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΣΩ ΔΡΟΜΟ?
G.V.03'2000C.C
Άβαταρ μέλους
axelwnas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Οκτ 2007, 18:57

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 07 Οκτ 2007, 21:22

ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΟΣ :shock: ?ΠΑΙΞΕ ΤΖΟΚΕΡ ΚΑΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ :wink: .εκει το πηγα μια(ευτυχως) φορα και δεν(παλι ευτυχως) εκανα σερβις.απλα επειδη το ειχα καινουριο το gv ηθελα εστω τα σερβις του 1ου ετους να τα κανω σε συνεργειο σουζουκι.αυτοι εκει με βοηθησαν να μειωσω το ετος και να αρχισω τα δικα μου σερβις μιας και το θεμα κινητηρα το κατεχω(μεχρι ενα σημειο).
δεν σκαω και καθολου.καλο κανουν γιατι γλιτωνω τρελα χρηματα που τα χωνω σε ελατηρια,αμορτισερ,ποδιες,βενζινες για εξορμησεις κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό GK » 08 Οκτ 2007, 07:33

καλημερα.
ρε παιδεια δεν λετε και σε μας για ποια αλητοαντιπροσωπεια μιλατε να προστατευτουμε και εμεις???
η περιγραφη του οτι μπροστα ειναι η εκθεση και πισω το service δεν βοηθαει αφου τουλαχιστον
ολες της personal best -και οχι μονο- ειναι καπως ετσι!!
θα παρακαλούσα να λεγατε ξεκαθαρα σε ποια αντιπροσωπεια αναφερεστε
Άβαταρ μέλους
GK
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 13:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 08 Οκτ 2007, 14:37

χαχαχαχχα καλα τα λες φιλε GK αλλα δεν εχω καμια ορεξη να μου ερθει κανα εξωδικο και απο εκει που χωνω χρηματα σε ελατηρια και εργατες να τα χωνω σε "βαλιτσακηδες".απλα καλο ειναι να εχεις το νου σου.οσο πιο πολυ ενημερωμενος τοσο λιγοτερο σε "δουλευουνε".
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό axelwnas » 08 Οκτ 2007, 18:08

ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑΚΑΚΙΑ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗΝ SUZUKI ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 120,00 ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ :wink: ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΑΝΕ ΛΑΘΟΣ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΑΛΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ
G.V.03'2000C.C
Άβαταρ μέλους
axelwnas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Οκτ 2007, 18:57

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 08 Οκτ 2007, 18:18

120?εμενα μου ειπανε 80 ευρω...!!!και παλι πολλα ειναι.τα μαμα για το 1,6 κοστιζουν 35 ευρω...ρε ουστ......για πανε να ρωτησεις στην ΕυρωΙαπωνικη....να δεις?θα παθεις πλακα.....και σιγα τον πολυελαιο να τα αλλαξεις..μια κοπιλια και μπηκανε.και τα τακακια πανω τους εχουνε δεικτη.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό axelwnas » 08 Οκτ 2007, 19:41

KON.GV1,6 έγραψε:120?εμενα μου ειπανε 80 ευρω...!!!και παλι πολλα ειναι.τα μαμα για το 1,6 κοστιζουν 35 ευρω...ρε ουστ......για πανε να ρωτησεις στην ΕυρωΙαπωνικη....να δεις?θα παθεις πλακα.....και σιγα τον πολυελαιο να τα αλλαξεις..μια κοπιλια και μπηκανε.και τα τακακια πανω τους εχουνε δεικτη.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛ. ΓΡΑΦΤΟ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ
G.V.03'2000C.C
Άβαταρ μέλους
axelwnas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Οκτ 2007, 18:57

Δημοσίευσηαπό GK » 09 Οκτ 2007, 08:23

Να το ρωτησω διαφορετικα λοιπον!!! :clubbed:
εχετε θετικη αποψη για personal best γερακα??
για τουντα ψωφιμη στην κλεισθενους εχω ακουσει καλα λογια συμφωνειτε???
φιλε kon gv 1,6 help!!!
Άβαταρ μέλους
GK
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 13:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό GRANDVITARAKIAS2.0 » 09 Οκτ 2007, 10:16

Εγω παω σε ΤΟΥΝΤΑ - ΨΩΦΙΜΗ στην Κλεισθένους.
Νομίζω πως ειναι πολυ καλό συνεργείο αντικειμενικό και αξιόπιστο.
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ.
ΠΡΟΣΕΧΕ !!!
Άβαταρ μέλους
GRANDVITARAKIAS2.0
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 03 Φεβ 2005, 15:20
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ,ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 09 Οκτ 2007, 14:28

φιλαρα GK δεν το γνωριζω το μαγαζι.εδω αθηνα δενεχω παει σε κανενα συνεργειο και ουτε σκοπευω.αν χρειαστω κατι τοτε θα ροταω και εγω.στο θεμα των συνεργειων δεν μπορω να βοηθησω γιατι απλα δεν γνωριζω.απλα οσα ανεφερα ποιο πανω ητανε απο προσωπικη εμπειρια.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό TLG » 09 Οκτ 2007, 16:14

Και εγω παω και τα δυο GV ειχα κ εχω, καθως κ ενας φιλος με GV, στο Χανιώτη και ειλικρινα μεχρι τωρα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα απο πλευρας εξυπηρετησης ..και ουτε ετυχα σε καμια περιπτωση καποιου πελατη που να ειναι δυσαρεστημενος...
Ισα Ισα που βλεπω οτι ειναι ποιο συνενοησιμοι απο αλλα service (π.χ μην μπλεξετε με Peugeot !!!)...
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό axelwnas » 09 Οκτ 2007, 17:12

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ,ΜΑΙ ΤΟΣΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ ΣΟΥ ΛΕΩ,ΑΣΕ ΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ,ΑΣΕ ΤΟ CHECK,ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΟΥΛΟΝΙΑ. ΠΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΥΠΟΤΕΙΘΕΤΑΙ ΤΟ ΛΟΥΡΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΛΑ ΤΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΣΚΙΣΗΜΑΤΑ. ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΠΡΟΛΑΒΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΣΚΙΣΗΜΑΤΑ ΣΕ 7,000 ΗΣΥΧΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΕ 82,500 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΚΟΥΧΙΑΣ ΙΣΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ Η ΦΘΩΡΑ ΤΟΥ? ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ. ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ,ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΧΑΝΙΩΤΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΟΛΑ. Α,ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΒΓΕΙΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ:1) ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΑΝ SUZUKI ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΟ 2)ΤΑ ΜΠΟΥΛΟΝΙΑ ΑΦΟΥ ΒΙΔΩΣΑΝΕ ΕΚΕΙ ΑΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑΑ(ΘΑ ΧΑΛΑΣΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΒΟΥΛΚΑΝΙΖΑΤΕΡ,3Km ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ) 3)ΤΟ CHECK ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΕΥΘΕΙ ΑΡΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ 4) ΤΟ ΛΟΥΡΙ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ MANUAL ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΧΤΕΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΜΕ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ. ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΒΓΑΛΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ ΟΤΙ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ SERVICE ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΩΛΟMANUAL ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ SERVICE ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΑΧΤΕΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΝ TLG KAI ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΟ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΧΑΝΙΩΤΗ. ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΛΑΧΤΗΚΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ? ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΤΕ :?:
G.V.03'2000C.C
Άβαταρ μέλους
axelwnas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 02 Οκτ 2007, 18:57

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες

cron