Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μπαρες οροφης Tucson

Μπαρες οροφης Tucson

Δημοσίευσηαπό Tsalapos » 22 Νοέμ 2017, 00:48

Γεια σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω αν καποιος εχει βγαλει τις βασεις για μπαρες οροφης μου εχει το tucson 2005-2008 και εχει βαλει αλλες μπαρες πανω στο αμαξι.

Εχω μια σκηνη οροφης (maggiolina ) και με ειναι αρκετα στενα τα διαστήματα αυτη τη στιγμή με τον τρόπο που έχει τοποθετηθεί με αποτέλεσμα να έχει κάποιους κραδασμούς αλλα και να μην στηρίζεται σωστα η σκηνη μου.
Tsalapos
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2017, 22:37

Re: Μπαρες οροφης Tucson

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Νοέμ 2017, 07:48

Καλημέρα, φίλος έχει χρησιμοποιήσει σαν τις παρακατώ, Ελληνικές Hermes. Έχει βάλει τέσσερις στις μπάρες ενος Fiat και ειναι πολύ ευχαριστημένος. Εχει μονιμα τη σκηνή πανω στο αυτοκινητο.

Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Μπαρες οροφης Tucson

Δημοσίευσηαπό Tsalapos » 22 Νοέμ 2017, 21:04

Δυστυχώς η απόσταση στις βασεις που εχει ηδη το αμαξι πανω δεν δίνουν την δυνατότητα να μπουν 3 ή 4 μπαρες στήριξης.
Αυτο που σκεφτομουν ειναι αν βγαινουν οι εργοστασιακές βασεις ωστε να βιδωσω βασεις πανω στο αμαξωμα κατευθειαν

Η φωτογραφία ειναι ενδεικτικη.
https://www.google.gr/search?q=tucson+2005&client=ms-android-xiaomi&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9lp6v7tLXAhVBGZoKHVR5D_IQ_AUIEigB#imgrc=N4jE3MNZUeRg6M:
Tsalapos
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2017, 22:37

Re: Μπαρες οροφης Tucson

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Νοέμ 2017, 05:21

Δυστυχώς οι πραγματικές βάσεις συνήθως περνάνε μέσα απο την οροφή και αυτό σημαίνει οτι ισως θα πρέπει να κατεβάσεις λίγο τον ουρανό για να έχεις πρόσβαση στις βίδες.
Απο την πάνω πλευρά ελάχιστα θα μπορείς να κάνεις.
Αν όμως το αυτοκίνητο το έχεις μόνιμα με τη σκηνή και προφανώς δεν σε πειράζει να ασχολήθεις ένα - δυο σαββατοκύριακα τότε το να βγάλεις εντελώς τις βάσεις και να προχωρήσεις σε κατασκευή νέων στα ίδια ή σε άλλα σημεία με την προσθήκη πχ ακομα ενός σημείου πιο μπροστά, τότε αυτή η λύση είναι μονόδρομος.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες