Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Grand Vitara 1.6 . Ενεργοποίηση πίσω πάνω φώτων

Grand Vitara 1.6 . Ενεργοποίηση πίσω πάνω φώτων

Δημοσίευσηαπό grandvit » 25 Αύγ 2004, 09:34

Πως θα ενεργοποιήσω τα πίσω πάνω φώτα του Grand Vitara μου ? Από το εργοστάσιο δουλεύουν τα φώτα που είναι πάνω στον προφυλακτήρα .
grandvit
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 25 Αύγ 2004, 09:31

Δημοσίευσηαπό tazmania » 25 Αύγ 2004, 10:05

Νομίζω πως δεν είναι σχεδιασμένα για να δουλεύουν ταυτόχρονα, έχουν διαφορετική χρήση από τα κάτω. Εαν για παράδειγμα ανοίξεις τα ομίχλης ποια ανάβουν;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό grandvit » 25 Αύγ 2004, 10:09

tazmania έγραψε:Νομίζω πως δεν είναι σχεδιασμένα για να δουλεύουν ταυτόχρονα, έχουν διαφορετική χρήση από τα κάτω. Εαν για παράδειγμα ανοίξεις τα ομίχλης ποια ανάβουν;


στα ομίχλης ανάβει το κόκκινο πάνω αριστερά, έχω δεί όμως Grand vitara να ανάβουν όλα, μόνο τα stop φυσικά γιατί ήταν ημέρα.
grandvit
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 25 Αύγ 2004, 09:31

Δημοσίευσηαπό tazmania » 25 Αύγ 2004, 10:16

Μάλιστα, κάποιος ιδιακτήτης GV μπορεί να βοηθήσει.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vasilis » 26 Αύγ 2004, 16:36

καλησπερα "grandvit".
το εχω κανει στο δικο μου grandvit.
εχει ως εξης¨... απο την μαμα αναβουν τα 2 κατω στον προφυλακτηρα μονιμα αν αναψεις τα φωτα(τα οποια λειτουργουν σαν stop) και επισης στο stop αναβει το αλλο πανω στο πισω τζαμι.ολα καλα.
απο την πλεξουδα του αυτοκινητου μπορουν ευκολα να τραβηξουν γραμμες και για τα φωτα που εσυ θελεις, δηλαδη τα πισω πλαινα της πορτας. απλα μετα θα αναβουν 4 λαμπες πισω συνεχεια. εγω απο τις πλαινες στηλες που λες εχω βαλει στα τερμα πανω κουτια καθε στηλης τα φωτα,μιας και το αριστερο μεσαιο ειναι ομιχλης. μπορεις να κανεις και το δεξι μεσαιο ομιχλης αν θελεις βεβαια.(νομιζω πως μπορει να παρει γραμμη εκει αν θυμαμαι καλα).
παντως εγω εχωντας το αμαξι ετσι αρκετο καιρο, νομιζω πως θα τα αλλαξω και θα βαλω αυτα που θες εσυ απλα να αναβουν στο πλαι, σαν stopper και θα βγαλω τα κατω stopper (ta mamisia του προφυλακτηρα) εχω την εντυπωση οτι μπορει να γινει και αυτο.θα το ρωτησω και θα επανελθω για αυτο. νομιζω πως σχετικα ψηλοτερα τα φωτα ειναι και ευκολοδιακριτα απο αλλους.ειδικα αν σερνεις και τιποτα(σκαφος,τρειλερ.,τροχοσπιτο....κλπ) ελπιζω να βοηθησα......αν και ειναι ευκολη εγχειρηση..!!
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό vasilis » 26 Αύγ 2004, 16:41

δεν ειμαι παντως σιγουρος για το αν μπορεις να τα κανεις ολα STOP(2 πλαινα πισω+2 προφυλακτηρα).εγω οσα εχω δει ειναι ετσι που σου περιγραφω. 3 STOP συνολο.
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό grandvit » 27 Αύγ 2004, 10:47

vasilis έγραψε:δεν ειμαι παντως σιγουρος για το αν μπορεις να τα κανεις ολα STOP(2 πλαινα πισω+2 προφυλακτηρα).εγω οσα εχω δει ειναι ετσι που σου περιγραφω. 3 STOP συνολο.

δηλ. πρέπει να το πάω στο συνεργείο να μου τα αλλάξουν. Εγώ νόμιζα ότι υπάρχουν οι γραμμές και είναι θέμα ασφαλειών μόνο !!!
grandvit
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 25 Αύγ 2004, 09:31

Δημοσίευσηαπό vasilis » 27 Αύγ 2004, 14:43

grandvit έγραψε:
vasilis έγραψε:δεν ειμαι παντως σιγουρος για το αν μπορεις να τα κανεις ολα STOP(2 πλαινα πισω+2 προφυλακτηρα).εγω οσα εχω δει ειναι ετσι που σου περιγραφω. 3 STOP συνολο.

δηλ. πρέπει να το πάω στο συνεργείο να μου τα αλλάξουν. Εγώ νόμιζα ότι υπάρχουν οι γραμμές και είναι θέμα ασφαλειών μόνο !!!



ναι, πρεπει να το κανει καποιος που ξερει. πχ.στην αντιπροσωπεια σου ή σε καποιο γνωστο σου συνεργειο. οι γραμμες ειναι πανω στην πλεξουδα αλλα δεν ειναι και πανω στη στηλη των φωτων που θελεις εσυ. πρεπει να βαλει (αν θυμαμαι καλα) ενα ντουι+λαμπα+συνδεση,σε καθε στηλη. και αν δεν κανω λαθος ,τα πλαινα που θελεις νομιζω πως δεν μπορει να γινουν και STOPER και πορειας. (ειναι μικρος ο χωρος στο συγκεκριμενο σημειο για να παρει τετοιο συστημα,το ειχα ρωτησει και εγω αυτο και αυτη ηταν η απαντηση τους αν θυμαμαι καλα).αν ειναι καπως αλλιως ,ας διορθωσει καποιος.
Τελευταία επεξεργασία από vasilis και 13 Ιούλ 2005, 21:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vasilis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: 21 Απρ 2004, 17:01
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό dimsalo » 13 Ιούλ 2005, 12:01

Ρε παιδια γιατι τετοιο κολλημα με τα πισω φωτα?Γιατι ειναι απλως διακοσμητικα και μαλιστα ενω και εγω ρωτησα την αντιπροσωπεια αν γινεται καπως να τα ενεργοποιησουμε, μου απαντησαν αρνητικα....?
Αληθεια ηθελα να ρωτησω τι κακο μπορει να προξενησω στο αμαξι κανοντας τις αλλαγες που προτεινετε γιατι θελω πολυ και εγω να ενεργοποιησω τα πισω φωτα...Ευχαριστω.
dimsalo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 30 Απρ 2004, 18:49
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 13 Ιούλ 2005, 14:25

Σαν ανησυχος "σκαλιστρας" σας λεω γινονται να δουλευουν ολα.
Λοιπον πηγαινεται σε εναν γατο ηλεκτρολογο η και μονοι σας (θελει δυο ατομα ομως και πολυμετρο)δεν ειναι δυσκολο, να σας συνδεσει βισμα για μπακαζιερα(κοτσαδορος απαραιτητος), και οπως παραλληλιζει τα καλωδια για να ενωσει το βισμα πεστε του να σας τραβιξει και τις ιδιες γραμμες και στα πανω φωτα. Προσεχτε μονο αμα τα δουλευεται ολα συν την μπακαζιερα πρεπει να αλλαξε της ασφαλιες με 5Α πιο μεγαλες απο αυτες της μανας του...παρεπιπτωντος εγω τα ομιχλης τα πισω την γραμμη την εχω κανει για προβολακια 55watt ασπρα για να δουλευω το εσωτερικο διακοπτη και να τα αναβοσβηνω οποτε θελω εγω η να κολλαω προβολεα 120watt για ψαξιμο λαγων τον χειμωνα.......(φορητο καρφι γιατι η θεση του αναπτηρα ειναι πιασμενη με το GPS kai ton φορτηστη τηλ και κενη θεση για το κομπρεσερακι!!!!!!)
Poke me and i'll become an even nastier nastyzuki.......
Braters....QUICK....toU'r BRATmobiles!!!!!
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 13 Ιούλ 2005, 21:10

nastyzuki έγραψε:Σαν ανησυχος "σκαλιστρας" σας λεω γινονται να δουλευουν ολα.
......... η να κολλαω προβολεα 120watt για ψαξιμο λαγων τον χειμωνα.......(φορητο καρφι γιατι η θεση του αναπτηρα ειναι πιασμενη με το GPS kai ton φορτηστη τηλ και κενη θεση για το κομπρεσερακι!!!!!!)

Ψιλοαίσχος φίλτατε!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Δέν φτάνει που κυνηγάς, το κάνεις και νύχτα....... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Άς τοποθετηθούν παρακαλώ οι συνφορουμίστες κυνηγοί γιατί ίσως με θεωρείτε προκατειλλημένο που το σχολιάζω.
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό TLG » 13 Ιούλ 2005, 23:16

Εδω φιλε taso θα συμφωνησω 100% μαζι σου .....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 14 Ιούλ 2005, 01:01

Δεν φτάνει που το κανείς αλλά το διαφημίζεις κι από πάνω!
Κρίμα γιατι κάτι τέτοιοι σαν κι εσένα είναι που χαλάν την εικόνα και των υπόλοιπων!
Ντροπή και ΑΙΣΧΟΣ!!!!

Υ.Σ. Η θηροφυλακή τι κάνει ?????.... Ακούει κανείς ????
Υ.Σ.2. Το κυνήγι φίλε μου είναι μόνο το παλικαρίσιο στα ίσια … όλα τα άλλα είναι «σφαγή αμάχων» !!!!!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 14 Ιούλ 2005, 09:11

tasos953 έγραψε:
nastyzuki έγραψε:Σαν ανησυχος "σκαλιστρας" σας λεω γινονται να δουλευουν ολα.
......... η να κολλαω προβολεα 120watt για ψαξιμο λαγων τον χειμωνα.......(φορητο καρφι γιατι η θεση του αναπτηρα ειναι πιασμενη με το GPS kai ton φορτηστη τηλ και κενη θεση για το κομπρεσερακι!!!!!!)

Ψιλοαίσχος φίλτατε!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Δέν φτάνει που κυνηγάς, το κάνεις και νύχτα....... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Άς τοποθετηθούν παρακαλώ οι συνφορουμίστες κυνηγοί γιατί ίσως με θεωρείτε προκατειλλημένο που το σχολιάζω.

Ισως να μην καταλαβαται με το "νυχτα", δεν εννουσα οτι κυνηγαω νυχτα....αλλα εσεις συνηθως μενετε κανα μισωρο απο τα κηνηγοτοπια....εγω αντιθετος χρειαζομαι κανενα 4ωρο να φτασω αρα ταξιδευω νυχτα....να πιασω μερος.....και αμα πας σε σημεια που δεν ξερεις το τη υπαρχει εμπρος η πισω σου και σερνεις και μπακαζιερα μου φενεται να εισαι προετοιμασμενος...δεν βλαπτει.....κοντεψατε να πειτε οτι ειμαι και λαθροκυνηγος.....για το ψιλοασχετος δεν το καταλαβα...... :?: :?: :?:
Poke me and i'll become an even nastier nastyzuki.......
Braters....QUICK....toU'r BRATmobiles!!!!!
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 14 Ιούλ 2005, 09:16

Λαθος το ψιλοασχετος...εγραψες ψιλοαισχος.....οσο για το ψαξιμο των λαγων αμα εχεις φτασει νωρις ειναι κακο να ψαχνεις τον χωρο αλλα με το οπλο παντα λειμενο στην βαλιτσα του???? Τι να κανεις μεχρι να ξημερωσει....
Poke me and i'll become an even nastier nastyzuki.......
Braters....QUICK....toU'r BRATmobiles!!!!!
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες

cron