Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

3η σειρά καθίσματα για NISSAN PATHFINDER 2.5 D καμιά ιδέα??

3η σειρά καθίσματα για NISSAN PATHFINDER 2.5 D καμιά ιδέα??

Δημοσίευσηαπό path » 08 Αύγ 2007, 23:46

γειά και χαρά σε όλους

έχω πάρει το path με τις 5 θέσεις πρίν 1,5 χρόνο .

επειδή πρόσφατα αυξηθήκαμε ( 3ο παιδί) ρώτησα στην αντιπροσωπία για 3η σειρα καθισμάτων και μου ζήτησαν 3.300 € !!! μόνο η αγορά τους.

σκέφτομαι να βάλω με πατέντα τα πίσω καθίσματα απο opel agila που τα βρηκα μεταχειρισμένα 100 € και ταιριάζουν ακριβώς στις διαστάσεις.

έχει κανείς καμιά καλύτερη ιδέα ? συμβουλή? ή εχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο??

HELP - HELP - HELP ...---...
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 09 Αύγ 2007, 06:43

Καλημέρα. Ψάξ'το και λίγο ιντερνετικά, μήπως βρείς κάποια λύση. Κοίτα και στο ebay μήπως υπάρχει τίποτα.
Αφού ψάχνεσαι και για πατέντα, κοίτα μήπως κάνουν και απο discovery.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 09 Αύγ 2007, 08:56

Καλως ήρθες. Τα καθίσματα που λες θα ειναι ανακλινόμενα? Η μόνιμα ανοιχτά?
Νομίζω πως βασικά πρέπει να προσέξεις για τον τρόπο στήριξης τους για λόγους ασφάλειας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό path » 09 Αύγ 2007, 22:40

[quote="xtrail"]Καλως ήρθες. Τα καθίσματα που λες θα ειναι ανακλινόμενα? Η μόνιμα ανοιχτά?
Νομίζω πως βασικά πρέπει να προσέξεις για τον τρόπο στήριξης τους για λόγους ασφάλειας[/quote


τα καθίσματα απο το OPEL AGILA ειναι με ανάκλιση με δικό τους μηχανισμό , αλλα μόνο η πλάτη . δεν θα μπαίνουν στο πάτωμα.
ίσως τα βάλω με αντίθετη φορά απο την κίνηση του αυτοκινήτου να κοιτάν προς τα πίσω

πάντως το θέμα της ασφάλειας ειναι όντως πολύ σοβαρό και πρέπει να την ψάξω πολύ πριν κάνω κάτι. βέβαια θα τα χρησιμοποιώ για κοντινες αποστάσεις και όχι ταξίδια αλλα ποτέ δεν ξέρεις.......

το πρόβλημα ειναι το δέσιμο με το σασί.
θα το ψάξω λίγο ακόμη μέσω ιντερνετ οπως ειπε και ο φιλος skartos
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 10 Αύγ 2007, 14:53

Κατα αρχην καλως ηρθες στο forum και να σου ζησει το νεο μελος της οικογενειας , να το χαρεις και να το δεις οπως ποθεις.
Οσον αφορα την τριτη σειρα καθισματων μου φαινεται καλη ιδεα οι πατεντες που λες να κανεις κατεργαρακο ! Και μπραβο γιατι και γω αυτο θα εκανα . Εγω θα σου προτεινα τις ραγες οροφης για εξοικονομηση χωρου τωρα που ειναι και καλοκαιρακι οι γυναικες θα το λατρεψουν ,μπορουν ανετα να κανουν τοπλες κατω απο τον καυτο μεσογειακο ηλιο και ταυτοχρονα να μην ιδρωνουν αφου θα αεριζονται !
Ψαξτο στο INTERNET και θα με θυμηθεις !!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό path » 10 Αύγ 2007, 22:55

SHADOW200 έγραψε:Κατα αρχην καλως ηρθες στο forum και να σου ζησει το νεο μελος της οικογενειας , να το χαρεις και να το δεις οπως ποθεις.
Οσον αφορα την τριτη σειρα καθισματων μου φαινεται καλη ιδεα οι πατεντες που λες να κανεις κατεργαρακο ! Και μπραβο γιατι και γω αυτο θα εκανα . Εγω θα σου προτεινα τις ραγες οροφης για εξοικονομηση χωρου τωρα που ειναι και καλοκαιρακι οι γυναικες θα το λατρεψουν ,μπορουν ανετα να κανουν τοπλες κατω απο τον καυτο μεσογειακο ηλιο και ταυτοχρονα να μην ιδρωνουν αφου θα αεριζονται !
Ψαξτο στο INTERNET και θα με θυμηθεις !!


φοβερή ιδέα!!! και κάνοντας ένα βήμα παραπέρα θα μπορούσα να βάλω ξαπλώστρες στις ράγες και όχι καθίσματα ,για περισσότερη άνεση.
με δυό κουβάδες άμμο στον ουρανό θα είναι σκέτη παραλία...

σ'ευχαριστώ φίλε shadow200 μ'έσωσες

ευχαριστώ για τις ευχές σου για την μπέμπα.
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 11 Αύγ 2007, 08:30

path έγραψε:
SHADOW200 έγραψε:Κατα αρχην καλως ηρθες στο forum και να σου ζησει το νεο μελος της οικογενειας , να το χαρεις και να το δεις οπως ποθεις.
Οσον αφορα την τριτη σειρα καθισματων μου φαινεται καλη ιδεα οι πατεντες που λες να κανεις κατεργαρακο ! Και μπραβο γιατι και γω αυτο θα εκανα . Εγω θα σου προτεινα τις ραγες οροφης για εξοικονομηση χωρου τωρα που ειναι και καλοκαιρακι οι γυναικες θα το λατρεψουν ,μπορουν ανετα να κανουν τοπλες κατω απο τον καυτο μεσογειακο ηλιο και ταυτοχρονα να μην ιδρωνουν αφου θα αεριζονται !
Ψαξτο στο INTERNET και θα με θυμηθεις !!


φοβερή ιδέα!!! και κάνοντας ένα βήμα παραπέρα θα μπορούσα να βάλω ξαπλώστρες στις ράγες και όχι καθίσματα ,για περισσότερη άνεση.
με δυό κουβάδες άμμο στον ουρανό θα είναι σκέτη παραλία...

σ'ευχαριστώ φίλε shadow200 μ'έσωσες

ευχαριστώ για τις ευχές σου για την μπέμπα.


Κάνε μου μιά χάρη.......μιάς και θα βάλεις άμμο, βάλε και ένα φοίνικα....το έχω απωθημένο.... :lol: :lol: :lol:

Σοβαρά τώρα......σ'ένα pajero επαγγελματικό που είχα, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε φτιάξει ένα μεγάλο μαξιλάρι, το οποίο σε διαστάσεις ήταν : πλάτος όσο το ωφέλιμο εσωτερικό πλάτος του αυτοκινήτου, μήκος περίπου 60 cm, και πάχος 40 cm. Τό είχε ντύσει και με δερματίνη, και ήταν μιά χαρά για να κάτσουν 2 ενήλικες άνετα, ακόμα και για μεσαίες αποστάσεις.Βέβαια θα πρέπει να κάνεις κάτι και με τήν ασφάλειά τους. Ήταν όμως μια λειτουργική λύση.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό path » 11 Αύγ 2007, 22:29

SKARTOS έγραψε:
path έγραψε:
SHADOW200 έγραψε:Κατα αρχην καλως ηρθες στο forum και να σου ζησει το νεο μελος της οικογενειας , να το χαρεις και να το δεις οπως ποθεις.
Οσον αφορα την τριτη σειρα καθισματων μου φαινεται καλη ιδεα οι πατεντες που λες να κανεις κατεργαρακο ! Και μπραβο γιατι και γω αυτο θα εκανα . Εγω θα σου προτεινα τις ραγες οροφης για εξοικονομηση χωρου τωρα που ειναι και καλοκαιρακι οι γυναικες θα το λατρεψουν ,μπορουν ανετα να κανουν τοπλες κατω απο τον καυτο μεσογειακο ηλιο και ταυτοχρονα να μην ιδρωνουν αφου θα αεριζονται !
Ψαξτο στο INTERNET και θα με θυμηθεις !!


φοβερή ιδέα!!! και κάνοντας ένα βήμα παραπέρα θα μπορούσα να βάλω ξαπλώστρες στις ράγες και όχι καθίσματα ,για περισσότερη άνεση.
με δυό κουβάδες άμμο στον ουρανό θα είναι σκέτη παραλία...

σ'ευχαριστώ φίλε shadow200 μ'έσωσες

ευχαριστώ για τις ευχές σου για την μπέμπα.


Κάνε μου μιά χάρη.......μιάς και θα βάλεις άμμο, βάλε και ένα φοίνικα....το έχω απωθημένο.... :lol: :lol: :lol:

Σοβαρά τώρα......σ'ένα pajero επαγγελματικό που είχα, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε φτιάξει ένα μεγάλο μαξιλάρι, το οποίο σε διαστάσεις ήταν : πλάτος όσο το ωφέλιμο εσωτερικό πλάτος του αυτοκινήτου, μήκος περίπου 60 cm, και πάχος 40 cm. Τό είχε ντύσει και με δερματίνη, και ήταν μιά χαρά για να κάτσουν 2 ενήλικες άνετα, ακόμα και για μεσαίες αποστάσεις.Βέβαια θα πρέπει να κάνεις κάτι και με τήν ασφάλειά τους. Ήταν όμως μια λειτουργική λύση.


και όλη αυτή την κατασκευή που την είχε στηρίξει??

οκ για τον φοίνικα , στο τέλος θα γίνει beatch party!! :lol:
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 11 Αύγ 2007, 23:02

Δέν το είχε στηρίξει πουθενά. Το είχε σάν μεγάλο κάθισμα στο πάτωμα. Όπως σου είπα ήταν μιά λύση ανάγκης, πολύ λειτουργική όμως, και δέν φαινόταν άσχημη μές στο αμάξι.
Το party , να το κάνουμε καλύτερα bitch party????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό path » 12 Αύγ 2007, 20:59

SKARTOS έγραψε:Δέν το είχε στηρίξει πουθενά. Το είχε σάν μεγάλο κάθισμα στο πάτωμα. Όπως σου είπα ήταν μιά λύση ανάγκης, πολύ λειτουργική όμως, και δέν φαινόταν άσχημη μές στο αμάξι.
Το party , να το κάνουμε καλύτερα bitch party????? :lol: :lol: :lol: :lol:


ευχαριστώ skartos θα το ψαξω.

δεν θα αφήσουμε bitch για beatch!!
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 12 Αύγ 2007, 22:27

Eγω παντως μπορω να κανω το παιδι που εχει τις ξαπλωστες .... και που ταυτοχρονα ριχνει και καμια ξοφαλτση ματια να δει πραμα ΦΡΕΣΚΟ !!!
Αλλα γιατι δεν ερχεστε ολοι Χανια που εχει κατηφορισει ολη η Ελλαδα και δεν μπορεις ουτε με τα ποδια να χωρεσεις στο δρομο , ολο και καποιο ΠΑΡΤΥ θα διωργανωθει σε καροτσες και καθισματα........... !!!!!!! αχαχαχα
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό path » 13 Αύγ 2007, 22:19

SHADOW200 έγραψε:Eγω παντως μπορω να κανω το παιδι που εχει τις ξαπλωστες .... και που ταυτοχρονα ριχνει και καμια ξοφαλτση ματια να δει πραμα ΦΡΕΣΚΟ !!!
Αλλα γιατι δεν ερχεστε ολοι Χανια που εχει κατηφορισει ολη η Ελλαδα και δεν μπορεις ουτε με τα ποδια να χωρεσεις στο δρομο , ολο και καποιο ΠΑΡΤΥ θα διωργανωθει σε καροτσες και καθισματα........... !!!!!!! αχαχαχα



κοίταξε κ@λους και βυζι@ σαν είναι καλοκαίρι,
και ο χειμώνας σαν θα΄ρθεί θα΄χει δουλειά το χέρι...

χανιά είναι super τέτοια εποχή.....
. αλλά ας είναι καλά το μωρό φέτος θα γυρνάμε στα πέριξ. αγιόκαμπο-βελίκα-πλαταμώνα- κίσσαβο- όλυμπο.
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 13 Αύγ 2007, 23:08

Εσυ τουλαχιστον το PATH το χεις 200 αλογα ????
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό path » 13 Αύγ 2007, 23:16

SHADOW200 έγραψε:Εσυ τουλαχιστον το PATH το χεις 200 αλογα ????


174 μου ειναι υπεραρκετά, που να τα βαλεις 200 αλογα?? :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 14 Αύγ 2007, 19:28

Γιατι τα 174 που τα βαζεις δηλαδη ??
Aπο που εισαι αρχοντα ???
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Επόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες