Off-Road.gr

Θέματα Forums Αρχεία

  · Κεντρική σελίδα

Επιλογές
· Θέματα
· Κορυφαία άρθρα
· Αγγελίες
· Αναζήτηση

-------------------------
· Συζητήσεις - Forums
· Downloads
· Σύνδεσμοι
· Λέσχες
 


Web Links
  · NoraStudio.gr
· Motobet
· Nora Agapi - Photographer
· TheWorldOffRoad.com
· Νάουσα Ημαθίας
· Qashqai Club
· Η ιστοσελίδα των Μεθάνων
· Σύλλογος Τετρακίνησης Μαγνησίας
· JimnyClub.gr
· MotoRidersClub
 

 
DAKAR 2004 - Η πρώτη λίστα συμμετοχών



Ξεχαστήκατε;


Κακώς… Ο καιρός περνάει και το Dakar είναι κοντά.
Η πρώτη λίστα συμμετοχών, δόθηκε στην δημοσιότητα...
Που είναι οι Ελληνικές συμμετοχές;







Κοιτάζοντας με προσοχή τις συμμετοχές, δυστυχώς δεν είδαμε μέχρι στιγμής να αναφέρονται πουθενά Ελληνικές συμμετοχές.
Φυσικά υπάρχει χρόνος μέχρι το οριστικό κλείσιμο, στις 15 Νοεμβρίου, (με αυξημένο κόστος).
Υπομονή λοιπόν μέχρι τότε.

Χρήσιμοι σύνδεσμοι

Αναλυτική παρουσίαση του Dakar 2004 εδώ
Διαβάστε την ιστορία του Dakar  εδώ
Διαβάστε για την περσινή εκδρομή του offroad στο Dakar εδώ και  εδώ
Διαβάστε το περσινό άρθρό του off-road για το Dakar εδώ
Διαβάστε για την συμμετοχή του Β. Ορφανού στο 2003 Dakar εδώ
Διαβάστε για τον περσινό τερματισμό του Β. Ορφανού στο Sharm El Sheikh εδώ
Δείτε την προετοιμασία των Θ. Χούντρα & Δ. Αθανασουλόπουλου εδώ



ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ – ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΕΣ – 10/09/2003


ΑΡΙΘΜΟΣ  ΑΝΑΒΑΤΗΣ
 ΧΩΡΑ
 ΟΜΑΔΑ
 1   Ramon Jeroen   BEL   www.ramon.be 
 2   VERZELETTI Giulio   ITA    
 3   VANDENBERGHE Steve   BEL     
 4   VOGEL René   FRA     
 5   GRUNEWALD Patrice   FRA     
 6   COUVAL Francis   FRA     
 7   PAILLAS Pierre   FRA     
 8   HATTORI Yasushi   JAP     
 9   GALLIEN William   FRA   Ozoir Moto 
 10   ROUX Denis   FRA     
 11   SARTORIUS Gregory   FRA     
 12   FRANCOIS Régis   FRA   Moto Verte Hautes Vosges 
 13   CHARPENTIER Xavier   FRA   Moto Verte Hautes Vosges 
 14   CATTEAU Frédéric   FRA     
 15   DELAYE Michel   FRA   Espace Moto 
 16   MAILLARD Benoît   FRA   Extraventures 
 17   LANSARD Jean-Luc   FRA   Issy Aventure 
 18   SACCHETTINI Stéphane   FRA     
 19   CALVEZ Didier   FRA     
 20   PAUL Olivier   FRA   Moto Paul Racing 
 21   CORNUAILLE Jean-Noël   FRA   Orpist 
 22   BIGOT Didier   FRA     
 23   BURIEZ Laurent   FRA   Dakar Attitude 
 24   LEPAN Frédéric   FRA     
 25   BOURREAU Dominique   FRA     
 26   MARCUSSON Bertil   SUE   Rally Raid UK 
 27   WOLTERS Stef   HOL     
 28   CLAIR Stéphane   FRA   Team Moto13.com 
 29   LAFON-LELIEVRE Claude   FRA   Ch'ti Team 
 30   BLANCKAERT Régis   FRA   Ch'ti Team 
 31   LESNE Frédéric   FRA   Ch'ti Team 
 32   CANTAGREL Jean-François   FRA   West Africa 
 33   RAYNAL Cyril   FRA     
 34   DE AZEVEDO Jean   BRE   BR Lubrax 
 35   VIDAL Paul   FRA     
 36   TANNER Toni   FIN   Raasyn Pyry II 
 37   VINTERS Janis   LET     
 38   CHARBONNEL Laurent   FRA   Charbonnel - Motos 
 39   GORLA Alain   FRA   Starter 84 
 40   MIDON Jean-François   FRA   Enduro JFM 
 41    ROGERS Steven   UK     
 42   ALGERI Luigi   ITA   ASS Sportiva Desert 
 43   CROQUELOIS Eric   FRA     
 44   SCHOONDERBEEK B   HOL   Kanjers 
 45   FAURE Pascal   FRA     
 46   VAN LOO Erik   BEL     
 47   LE COCQ Olivier   FRA     
 48   FONJALLAZ Jean-Luc   SUI     
 49   FIERAIN Jean-Marc   FRA     
 50   BONNET Pierrick   FRA     
 51   CHEVALLIER Patrice   FRA     
 52   CASANOVA Arturo   ESP   Marina d'Or 
 53   CARILLON Patrice   FRA     
 54   MONTEAUD Fabrice   FRA     
 55   PAGNON Luc   FRA     
 56   MINAUX Pascal   FRA     
 57   ASTORI Gianernest   ITA   ABC Old Farm Racing 
 58   GARCIA Amos   ESP   Almeria Dakar Team 
 59   ORTA GOMEZ Juan   ESP   Almeria Dakar Team 
 60   BASTOUILH Dominique   FRA   Sagaz Motor 
 61   OLIZEAUX Raymond   FRA     
 62   MONTAZ Bernard   FRA   Selexia 
 63   BENNEROTTE J-M   FRA     
 64   THEUNINCK Yves   BEL   Swiss Adventure Raiders Team 
 65   LUBY Kurt   UK   K.L Motorsport 
 66   ESCLASSANS Philip   FRA   Objectif Dunes 
 67   METAUD Gilbert   FRA     
 68   MOERMAN René   BEL     
 69   AUBIJOUX Eric   FRA     
 70   AUBREE Loïc   FRA     
 71   GUYOMAR'H Yannick   FRA   Moto 18 Rallye-Raid 
 72   MOREL Antoine   FRA   Team Morel 
 73   DELAHAYE Régis   FRA   Team Morel 
 74   GILBERT Pascal   FRA     
 75   JANSSON Bjorn   SUE   Ghost Racing 
 76   PUREN Vincent   FRA   Africa Raid Aventure 
 77   PINTEAU Michel   FRA   Africa Raid Aventure 
 78   ALON Yehezkel   ISR     
 79   TAGHETTI Geminian   ITA     
 80   BRAZINA Oldrich   CZE     
 81   PODLIPNY Marek   CZE     
 82   DUBOIS Norbert   FRA     
 83   PIROUD Eric   FRA   Fun Bike 
 84   RAVAZZINI Emanuel   ITA     
 85   COMTE Denis   FRA     
 86   MARCHINI Michel   FRA   Ajaccio Desert Aventure 
 87   DEROSSI Bruno   FRA     
 88   SOLER Samuel   ESP   Reus - Dakar 
 89   LEBON Patrick   BEL   Bel-Raid 
 90   MEROLA Gian Matti   ITA     
 91   TARRICONE F   ITA   Max Motors Rally 
 92   ALBOS Marcel   ESP     
 93   VAN PELT Rob   HOL     
 94   JORDI Ingles   ESP     
 95   BALTZ Andor   ALL     
 96   FUJITA Tomoyuki   JAP     
 97   KASTAN Ivo   CZE   Off Road - Centrum Team 
 98   CUMINETTI Andrea   ITA   African Desert 
 99   ARETINI Luca   ITA     
 100   PALANTE Eric   BEL     
 101   RAMEL Gregory   FRA   Juramel 
 102   DUBUY Gérard   FRA   Team Morel 
 103   ARAGONES Artur   ESP     
 104   TONETTI Roberto   ITA   Prorace 
 105   BORSI Marco   ITA   Prorace 
 106   MACCHION Giuseppe   ITA   Prorace 
 107   WALKER John   UK     
 108   HOTTA Osamu   JAP     
 109   MUGNAIOLI Fabrizi   ITA     
 112   GUTIERREZ José   ESP     
 113   SIREYJOL Patrick   FRA   FUN BIKE 
 114   O'CALLAGHAN Tara   UK     
 115   ROBERT Christophe   FRA     
 116   CUCURACHI Ennio   BEL     
 117   CISCAR CHISBERT R   ESP     
 118   WILLEMOT Benoit   BEL     
 119   DE VILLIERS Corne   AFS     
 120   PEREZ Alex   ESP   Team Correos 
 121   LINARES José   ESP   Team Correos 
 122   GARCIA Gem   ESP   Team Correos 
 123   TORRAS Claudio   ESP     
 124   DUVAL Jean-Marie   FRA     
 125   HIGY Jean-Paul   FRA     
 126   LAMBLIN Maryline   CAN     
 128   PAPA Giorgio   ITA     
 130   SZILVASI Peter   HON     
 131   ESTEVE ORO Jordi   ESP     
 134   PLUMB Nick   UK   Dome BMW 
 135   PAVEY Simon   AUS     
 136   SOMMERS Tim   UK     
 137   VAN LEE Patrick   FRA     
 138   ULLEVALSETER Pal   NOR     
 139   VOLPARI Tiziano   ITA   S.R.T Castellarano Italy 
 140   BECKERS Jonas-Fra   BEL     
 142   EMERSON Christoph   UK     


ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ – ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ – 10/09/2003

Α
 ΟΔΗΓΟΣ
 ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ
 ΧΩΡΑ
 ΟΜΑΔΑ
 1   ANFRYE FRANCOIS   NICOLAS PHILIPPE   FRA   BELEM AVENTURE 
 2   ROUND MARK   ROUND PAUL   UK   RALLY RAID UK 
 3   GIBON DOMINIQUE   GIBON NICOLAS   FRA   GIBON 
 4   KOLBERG KLEVER   LOURIVAL ROLDAN   BRE   BR LUBRAX 
 5   MICHIGAN CHRISTOPHE   MICHIGAN ERIC   FRA   DRAKKAR NORMAND 
 6   VIGOUROUX ERIC   WINOCQ ALEXANDRE   FRA   PRO SYSTEM 
 7   LAROCHE FRANCIS   BOIRON JACQUES   FRA   CAP SUD OUEST AVENTURE 
 8   BOISDON OLIVIER   JASINSKI BERNARD   FRA   CAP SUD OUEST AVENTURE 
 9   VILLECHALANE DIDIER   COLLET CHRISTOPHE   FRA   CAP SUD OUEST AVENTURE 
 10   SALVATORE MICHEL   GILLONNIER J-C   FRA   TWINGO FOLIE 77 
 11   GALAN PEREZ JOSE   SUANZES ADOLFO   ESP   SAMSUNG CANARIAS 
 12   RAYNAL ALAIN   THOME JEAN MARC   FRA   PARAY AVENTURE 
 13   LEYDS CHRIS   VAANHOLT HERMANNU   ALL    
 14   KRAJNC BRANKO   PRISLAN BARBARA   SLO    
 15   PALIK LASZLO   DARAZSI GABOR   HON   RTL MOTORSPORT CLUB 
 16   DROUET FABRICE   GUERTON LIONEL   FRA   DUNES 4 X 4 
 17   HERRADOR JAVIER   CANSECO VANESSA   ESP    
 18   TOULY J-F   ARNAUD JACQUES   FRA   ECURIE DU GRAND ARC 
 19   NEBOT DANIEL   PAULHAN PHILIPPE   FRA   LES PHARAONS DE THAU 
 20   NORMAND COURIVAUD   HUGOUNENQ DENIS   FRA    
 21   VIVIER FREDERIC   CHARLIAT FRANCOIS   FRA    
 22   CUYNET GERARD   RAMEL LOUIS   FRA   JURAMEL 
 23   BAS DOMINIQUE   BONJEAN REMI   FRA   RALLY-RAID SERVICE 
 24   RAUD PHILIPPE      FRA    
 25   LASSERE CHRISTIAN   VALADE GILLES   FRA   AUTO SPORT LASSERE 
 26   CHARBONNIER THIERRY      FRA    
 27   BESSON J - P   VERCHERE DIDIER   FRA    
 28   WAUTERS KOEN   GOTLIB CHARLES   BEL   AD SPORT 
 29   ONOUE SHIGERU   MATSUDA EIJI   JAP   APIO 
 30   OSWALD MARTIN   TYLSOVA JANA   CZE   OFF ROAD - CENTRUM TEAM 
 31   KUBIK PETR   VACOVSKY LUKAS   CZE   OFF ROAD - CENTRUM TEAM 
 32   ANDRIEUX BERNARD   MICQUIAUX MARCEL   FRA    
 33   PICCINI JEAN-MICHEL   AIVAZIAN MARC   FRA   SAVOIE AVENTURE 
 34   BAUGE KARINE   METGE ELODIE   FRA    
 35   OLDE - SCHEPER AL   KARSMAKERS PIERRE   HOL   DOLPHIN 
 36   DE LORENZO DARIO   DE LORENZO ALDO   ITA   PROMOTECH 
 37   SMULEVICI ETIENNE   GAMBILLON PASCAL   FRA   PROMOTECH 
 38   MINETTI ELIO   VISMARA WALTER   ITA   PROMOTECH 
 39   REEDTZ-THOTT IVAN   PEDERSEN NIELS   DAN   INVENTOR RACING TEAM 
 40   FOJ XAVIER   PUJOLAR JOAN   ESP   CEMEX 
 41   TERRIER CLAUDE   BERNASCONI VALERI   SUI    
 42   SANCHIS FRANCISCO   MONTOYA FRANCISCO   ESP   EQIPO PROYECTO 
 43   HERRERO FRANCISCO   VILLALBA MIGUEL   ESP    
 44   ARNOUX CLAUDE   VAN BREMPT JEAN-PIERRE   FRA    
 45   PETRAITIS AURELIJ   JUKNEVICIUS ANTAN   LIT   VILBANA 
 46   MARTINCEVIC ZVONI   FRCKO MARIN   CRO    
 48   GISMERO FRANCISCO   NAVARRO MANUEL   ESP    
 49   LOOMANS JACKIE   LAUWERS MARC   BEL    
 50   ENG URS   STAEUBLE DOMINIQUE   SUI    
 51   LUKSTINS ANDRIS   KRAUKLIS IVARS   LET   RALLYE RAID RIGA 
 52   DAMBIS ANDRIS   PRINCIS AINARS   LET   RALLYE RAID RIGA 
 53   AZIS JANIS   PURVINSKIS VALDIS   LET   RALLYE RAID RIGA 
 54   SAUKANS MARIS   ZARINS DIDZIS   LET    
 55   SALINERO JOSE MANUEL      ESP    
 56   VERBEKE MANFRED   PFAFF LYNDSEY   BEL    
 57   GUINOT JEAN-FRANCOIS   KROISS MANFRED   FRA    
 58   VELA RICARDO   MAS JAVIER   ESP   EQUIPO PROYECTO DAKAR 
 61   HELAN ERIC   DAIZEY VALERIE   FRA    
 62   MILLER MARK   VON ZITZEWITZ DIRK   USA   PRO SYSTEM 

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ – ΦΟΡΤΗΓΑ – 10/09/2003

Α
 ΟΔΗΓΟΣ
 ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ Α'
 ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ  Β'
 ΧΩΡΑ
 ΟΜΑΔΑ
 1   BUFFA Alain   GRANGE Patrick   BUFFA Olivier   FRA   AB Aventure 
 2   DE AZEVEDO Andre   TOMECEK Tomas   MARTINEC Jaromir   BRE   Petrobas - Lubrax 
 3   DIERS Hervé   D'EPREMESNIL Roma   LECOUSTRE Philippe   FRA   Mercedes Unimog France 
 4   STACEY Hans   VAN GENUGTEN Toon   CHEVAILLIER Eddy   HOL   Tridec 
 5   VAISSIERE Gilles   GUILLOU Lional   PETIOT Henri   FRA   Cap Sud Ouest Aventure 
 6   FRANQUESA Ramon   BEA PENA Rafael   CASAS MUGICA Jorg   ESP    
 7   BANYARD Keith   BANYARD Terry   KING Peter   UK   Cyclone Power 
 8   BEKX Hans   FLIPSEN Paul   BLOM Pierre   HOL   Hans Bekx Team Sport 
 9   GOVAERE Jan   ESPEEL Didier   GHERARDYN Mario   BEL   Govaere 
 10   DE MULDER Peter   DAMEN Jurgen   MAESSEN Antoon   BEL   AD Sport 
 11   VANIERSCHOT Albert   DUJARDIN Kurt   GONNISSEN Anton   BEL   AD Sport 
 12   SZALLER Zoltan   COQUATRIX François      HON   RTL Motorsport Club 
 13   MACIK Martin   ZAK Jiri   FAJTL Ladislav   CZE    
 14   JACQUOT Philippe   MAILLOT Jacky   SIMONIN Eric   FRA   Lur "O" Dakar 
 15   PRUNIER Daniel   BELLEFLEUR Jacques   DESBOEUF Jean-Paul   FRA   Lur "O" Dakar 
 16   CALZI Stefano   FURLOTTI Adriano      ITA   Motortecnica 
 17   BARILLA Paolo   MARZOTTO Matteo      ITA   Motortecnica 
 18   SUGAWARA Yoshimas   SUZUKI Seiichi   SUGAWARA Teruhito   JAP   Sugawara 
 19   JACINTO Elisabete   RODRIGUEZ Carlos   OTEROS Angel   POR    
 20   GINESTA Jordi         AND   Epsilon 
 21   OLIVERAS ELIAS David   CAMPA Lorenzo Agu   TORRUELLA Manuel   ESP   Epsilon 
 22  MONTERO Antonio         ESP   Epsilon 
 23   HOEBEKE Roland   MONSEU Didier      BEL    
 24   JUVANTENY Jordi   CRIADO José Luis   PARDO FRANCESCO   ESP    
 25   VILA Pep   TORRALLARDONA Moi      ESP   Promotor - Les Comes 






More articles

 

 


 


 
Επιλέξτε γλώσσα

ΑγγλικήΕλληνική
 


 
Google
 



[ Page created in 0.035847 seconds. ]