Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ηλεκτρικα? αντλια βενζινης??

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

ηλεκτρικα? αντλια βενζινης??

Δημοσίευσηαπό vaha » 10 Ιουν 2012, 12:34

Wrangler 4Lit του 2004 (TJ νομίζω) με 80.000 χιλιόμετρα μου έβγαλε για πρώτη φορά βλάβη Κοινώς με άφησε στο δρόμο..
Λίγες μέρες πριν ενώ κυκλοφορούσα σε σταθερό δρόμο με χαμηλή ταχύτητα έκανε ένα διακεκομμένο θόρυβο όπως όταν είναι ανοιχτή η πόρτα αλλά δίχως να ανάψει καμία ένδειξη στο καντράν, Μόλις έβαλα το φλας για να σταματήσω δεξιά ο θόρυβος σταμάτησε. Αυτό συνέβη 2 φορές. Λίγες μέρες μετά δεν έπαιρνε μπρος η μηχανή. Το πήγα στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι το ρελε της αντλίας βενζίνης είχε καεί και κάθε φορά που το αλλάζουν ξαναλέγετε, και ότι χρειάζεται και αλλαγή αντλίας.. Φυσικά αυτό θα στοιχίσει πολύ..
Μήπως μπορεί να μου κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?/
Πρέπει να βρούμε την αιτία που χάλασε η αντλία και τη αιτία που καίγετε το ρελε?
Μήπως κατι συμβαίνει με τα ηλεκτρικά? Και άμα κάνω την αλλαγή θα ξαναπάω τα ίδια?
vaha
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 02 Μάιος 2012, 21:27

Re: ηλεκτρικα? αντλια βενζινης??

Δημοσίευσηαπό SUVord » 11 Ιουν 2012, 12:31

vaha έγραψε:Wrangler 4Lit του 2004 (TJ νομίζω) με 80.000 χιλιόμετρα μου έβγαλε για πρώτη φορά βλάβη Κοινώς με άφησε στο δρόμο..
Λίγες μέρες πριν ενώ κυκλοφορούσα σε σταθερό δρόμο με χαμηλή ταχύτητα έκανε ένα διακεκομμένο θόρυβο όπως όταν είναι ανοιχτή η πόρτα αλλά δίχως να ανάψει καμία ένδειξη στο καντράν, Μόλις έβαλα το φλας για να σταματήσω δεξιά ο θόρυβος σταμάτησε. Αυτό συνέβη 2 φορές. Λίγες μέρες μετά δεν έπαιρνε μπρος η μηχανή. Το πήγα στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι το ρελε της αντλίας βενζίνης είχε καεί και κάθε φορά που το αλλάζουν ξαναλέγετε, και ότι χρειάζεται και αλλαγή αντλίας.. Φυσικά αυτό θα στοιχίσει πολύ..
Μήπως μπορεί να μου κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?/
Πρέπει να βρούμε την αιτία που χάλασε η αντλία και τη αιτία που καίγετε το ρελε?
Μήπως κατι συμβαίνει με τα ηλεκτρικά? Και άμα κάνω την αλλαγή θα ξαναπάω τα ίδια?


Ενας σωστός ηλεκτρολόγος, μακριά απο αντιπροσωπείες θα μπορέσει να εντοπίσει το πρόβλημα, να βρεί τη λύση και με πολύ χαμηλότερο κόστος.Πιθανόν το πρόβλημα να εντοπισθεί στη φωλιά που βησματώνει ο ρελές της βενζίνης.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες