Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

TO DR MOY ΜΕΣΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ( suzuki dr big 800 sr43)

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

TO DR MOY ΜΕΣΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ( suzuki dr big 800 sr43)

Δημοσίευσηαπό razorcool » 20 Ιουν 2015, 16:25

πριν 2-3 μερες στα καλα του καθουμενου η μηχανη εκει που λειτουργουσε δεν επερνε μπροστα το πηγα στο μαστορα την αφησα και μου λεει εκαψε μπουζι οκ το αλαξαμε και πηγα να φυγω δεν προλαβα να κανω 300-400 μετρα και ξανα τα ιδια υποθετω λοιπον οτι εκαψε παλι μπουζι .Το θεμα ειναι γιατι καιει τα μπουζι και γιατι τωρα?ακουω ιδεες παιδια αρχιζει να μου στριβει τελειως (ο λογος ειναι οτι εδω και λιγο καιρο και μετα το τελαυταιο σερβις οπου ζητησα να μου καθαρισει το τσοκ αερα γιατι το τραβουσα με δυσκολια η μηχανη ξεκινησε να κανει αλλες μαλακιες εστριβες τιμονι δεξια η αριστερα και επεφταν οι στροφες της μηχανης - οταν ηταν σταματημενη η μηχανη σε ρελαντι η ακομα και με αυξημενο ρελαντι τα ιδια- υποτιθεται την ξαναπηγα να το δει γιατι μου ειπαν οτι κατι δεν εχει κατσει καλα με το καλωδιο του αερα και για αυτο το κανει αλλα παπαρια τα ιδια παλι και μετα απο λιγο καιρο μου καθησε αυτο που αναφερω πιο πανω οποτε καταλαβεναιτε το σαλταρισμα μου) και επειδη WE ARE A BIG THING TANK ολο και καποιοi θα το δειτε και θα μου πειτε τι σκατα να κανω αντε γιατι αρχιζω να σκεφτομαι να την βαλω φωτια οσο και να την λατρευω αυτη την μηχανη γενικα αυτο τον χρονο με αυτη την μηχανη πανε ολα σκατα ημαρτον μια το τσοκ αερα μια τα μπουζι και σερβις εκανα πριν κανα μηνα περιπου οπου θεωριτικα (γιατι μπροστα δεν ημουν) αλαξαμε μπουζι φιλτρα αερα βενζινα λαδιου και λαδια αλυσιδα τακακια Evil or Very Mad Sad Shocked

υγ εκανε και ενα βραχυκυκλωμα στα καλωδια καποια στιγμη οπου το ειχαν φτιαξει αυτα οσονα αφορα την γκαντεμια μου


υγ 2 αν το εχω βαλει σε λαθος μερος το ποστ παρακαλω να το μεταφερουν οι moderators στο σωστο και συγνωμη δεν τα κατεχω τα φορουμσ και πολυ
Άβαταρ μέλους
razorcool
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 05 Οκτ 2006, 13:05
Τοποθεσία: lhmnos

Re: TO DR MOY ΜΕΣΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ( suzuki dr big 800 sr43)

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Ιουν 2015, 10:44

Τι εννοείς "έκαψε μπουζί" ;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες