Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

OTI ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

OTI ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

Δημοσίευσηαπό tedos » 16 Μαρ 2006, 20:39

Ριξτε μια ματια σε αυτη τη σελιδα http://www.xmc.gr Οτι φανταστειτε σε μεταλλικη κατασκευη απο τον φιλο και τετρακινητο Ανδρεα Ξανθο :)
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Μαρ 2006, 09:27

Πολύ καλό Θοδωρή, ευχαριστούμε για το link :wink: :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό fokion » 17 Μαρ 2006, 10:29

Tedos

Αναγνωριζωντας το δικο σου (?) αυτοκινητο σε καποιες φωτο θα μπορουσες να μας πεις το κοστος του προφυλακτηρα?
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό fokion » 24 Μαρ 2006, 12:09

Ακυρο το ειδα στην φωτο απο κατω.....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: OTI ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

Δημοσίευσηαπό Caravan » 24 Μαρ 2006, 15:50

tedos έγραψε:Ριξτε μια ματια σε αυτη τη σελιδα http://www.xmc.gr Οτι φανταστειτε σε μεταλλικη κατασκευη απο τον φιλο και τετρακινητο Ανδρεα Ξανθο :)


Θοδωρή, εάν δεις τις τιμές που πουλάει αυτα που σου έφτιαξε είναι 550 + 600 + 150 = 1.300 Ευρώ σύνολο

Μήπως ξέφυγε λίγο ο φίλος;
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής

Re: OTI ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 24 Μαρ 2006, 16:46

Ine ondos tsouxtera!.. ax giati na min menoume ameriki!! o paradisos tou off-road.. exo di times eki ke thelo na klapso!!...
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό XANTHOS » 25 Μαρ 2006, 03:29

Αγαπητοί τετρακίνητοι φίλοι,

Ονομάζομαι Ανδρέας Ξανθός της Xanthos Metal Creations και είμαι η αιτία που περάσατε λίγη ώρα μπροστά στις οθόνες σας για να σχολιάσετε την δουλειά μου.
Για αυτό σας ευχαριστώ και για τα θετικά και για τα αρνητικά σας σχόλια (η κριτική είναι πάντα ευπρόσδεκτη, όσο καυστική κι’ αν είναι).
Νομίζω ότι χρειάζονται μερικές διευκρινήσεις για την αποφυγή παρεξηγήσεων. Κατ’ αρχήν να σημειώσω ότι η κατασκευή των προφυλακτήρων μου (μιας και για αυτούς γίνεται η συζήτηση) γίνεται με πολύ αυστηρές προδιαγραφές (σχεδιασμός AutoCAD και κοπή laser). Κατασκευάζονται ειδικά και ξεχωριστά για κάθε αυτοκίνητο σε αντίθεση με τους ARB και Calmini που έχουν μια συγκεκριμένη φόρμουλα που απλώς την προσαρμόζουν σε κάθε αυτοκίνητο. Εγώ κατασκευάζω προφυλακτήρες οι οποίοι ακολουθούν την κάθε γωνία του αυτοκινήτου για να έχουν άριστη εφαρμογή αλλά και μικρότερο μέγεθος βελτιώνοντας έτσι την γωνία προσέγγισης. Ίσως να μην διευκρινίζεται στο site (συγχωρήστε μας αλλά είναι καινούργιο και δεν είναι ακόμα όλα σωστά) αλλά η τιμή περιλαμβάνει τα εξής:
 ΦΠΑ
 Τοποθέτηση
 Ακρυλική βαφή φούρνου στο χρώμα του αυτοκινήτου ή άλλο της αρεσκείας σας
 Πισσαρισμένη εσωτερική επιφάνεια για να μην διαβρωθεί από κατάλοιπα λάσπης
 Επιλογή ανοξείδωτης κατασκευής με επεξεργασία υαλοβολής (inox mat)
 Bull bar (αφαιρούμενο),
 Βάση εργάτη
 Βάση για ράουλα
 Δυνατότητα οποιασδήποτε μετατροπής και προσαρμογής

Οι προφυλακτήρες της ARB και Calmini είναι περασμένοι με ένα μαύρο ματ χρώμα και θέλουν προεργασία για να βαφτούν (ρωτήστε ένα βαφέα πόσο κοστίζει να τους βάψει). ΔΕΝ είναι πισσαρισμένοι εσωτερικά.
Με τα αντίστοιχα στοιχεία ένας ARB θα κόστιζε περίπου 1200-1300€.

Όσο για τις ποδιές θα πρέπει να γνωρίζεται ότι κατασκευάζονται από ειδικό κράμα αλουμινίου 6mm (σχεδιασμός AutoCAD και κοπή waterjet) και όχι από απλό αλουμίνιο 4mm (που θα κόστιζαν 40% λιγότερο) όπως αυτές που αναφέρατε οι οποίες στην πρώτη γερή θα σας οδηγήσουν πίσω στο κατάστημα για να πάρετε καινούργια.

Θα ήθελα τέλος να σας ζητήσω να επικοινωνήσετε μαζί μου για να σας δώσω όλες τις απαραίτητες διευκρινήσεις για να αποφύγουμε άλλες παρεξηγήσεις στο μέλλον.

Με εκτίμηση,
Ανδρέας Ξανθός
Xanthos Metal Creations
Tηλ. 210-6013467, 6944-795914
Xanthos Metal Creations
www.xmc.gr
Άβαταρ μέλους
XANTHOS
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Μαρ 2006, 21:19


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες