Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αμορτισέρ για DAIHATSU FEROZA

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

Αμορτισέρ για DAIHATSU FEROZA

Δημοσίευσηαπό smavrid » 09 Ιαν 2004, 10:30

Γειάς σας και χρόνια πολλά σε όλους
Επειδή είμαι νέος στην τετρακίνηση, και τελευταία πήρα ενα feroza το οποίο δεν έχει τις αναρτήσεις της "μάνας" του (τις ρυθμιζόμενες δλδ) αλλά έχει τα bilstein τα κίτρινα, τα οποία ενώ όλοι μου λενε ότι είναι καλά εγώ με την λίγη εμπειρία που έχω βλέπω ότι τα αμορτισέρ αυτά δεν είναι ότι καλύτερο για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Κατέληξα έτσι μιάς και τα γνήσια κάνουν 1500€ να βάλω Monroe. Ειναι καλή λύση??
smavrid
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Ιαν 2004, 10:20
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Αμορτισέρ για DAIHATSU FEROZA

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 09 Ιαν 2004, 12:00

smavrid έγραψε:Γειάς σας και χρόνια πολλά σε όλους
Επειδή είμαι νέος στην τετρακίνηση, και τελευταία πήρα ενα feroza το οποίο δεν έχει τις αναρτήσεις της "μάνας" του (τις ρυθμιζόμενες δλδ) αλλά έχει τα bilstein τα κίτρινα, τα οποία ενώ όλοι μου λενε ότι είναι καλά εγώ με την λίγη εμπειρία που έχω βλέπω ότι τα αμορτισέρ αυτά δεν είναι ότι καλύτερο για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Κατέληξα έτσι μιάς και τα γνήσια κάνουν 1500€ να βάλω Monroe. Ειναι καλή λύση??

1500€ :!: :!: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: μάλλον πάτησες ένα μηδενικό παραπάνω ή όχι ??
Τα Monroe Adventure είναι γενικά πολύ καλή λύση (τα έχω στο Niva) αλλά είναι αρκετά σκληρά. Για το Feroza συγκεκριμένα δεν ξέρω, αλλά υποθέτω οτι θα είναι Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό smavrid » 09 Ιαν 2004, 12:45

Φίλε μου ευχαριστώ κατ' αρχήν για το ενδιαφέρον αλλά δεν έκανα λάθος στα μηδενικά είναι 1500€ (τα τέσσερα ενοείται). Ο λόγος που θέλω να αλλάξω τα bilstein είναι επειδή είναι υπερβολικά σκληρά και θέλω βάλω ποιό μαλακά. Υπάρχουν Monroe απο ότι έμαθα μαλακά αληθευει??
smavrid
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Ιαν 2004, 10:20
Τοποθεσία: Κοζάνη

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 09 Ιαν 2004, 15:06

smavrid έγραψε:Φίλε μου ευχαριστώ κατ' αρχήν για το ενδιαφέρον αλλά δεν έκανα λάθος στα μηδενικά είναι 1500€ (τα τέσσερα ενοείται). Ο λόγος που θέλω να αλλάξω τα bilstein είναι επειδή είναι υπερβολικά σκληρά και θέλω βάλω ποιό μαλακά. Υπάρχουν Monroe απο ότι έμαθα μαλακά αληθευει??

Μιλάς μόνο για αμορτισέρ ??? Δεν μπορώ να πιστέψω το νούμερο που βλέπω :shock: :shock: :shock: Τα Monroe τα έβαλα με 100€ τα τέσσερα, άντε για τι δικό σου να έχουν 150€ (και πολλά λέω) :!: :!: :!: :!: :!:
Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ
http://www.kokolakis.gr
http://www.tetrakinisi.gr
Θα ενημερωθείς για λύσεις και τιμές για το εργαλείο σου.
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό smavrid » 13 Ιαν 2004, 14:06

Φίλε μου σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά. Μόλις κατέληξα και παρήγγειλα και εγώ τα Monroe Adventure, μετά απο επικοινωνία με τον κ. Κοκολάκη μου τα πρότεινε σαν πολύ πιό μαλακά απο τα bilstein. θα τα τοποθετήσω και θα βγάλω τα συμπεράσματα μου.
Ευχαριστώ
smavrid
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Ιαν 2004, 10:20
Τοποθεσία: Κοζάνη


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες