Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Pinin Προβλημα!!! Επειγον

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

Δημοσίευσηαπό pajero » 30 Οκτ 2006, 00:01

ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΣΧΕΤΟΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Μ.......Σ. ΕΝΑ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΙΝΙΝ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΕ ΕΞΤΡΑ ΤΟ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ[ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ].
Άβαταρ μέλους
pajero
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 05 Οκτ 2006, 19:10

Δημοσίευσηαπό karka » 30 Οκτ 2006, 00:07

ΟΚ !! (.....φιλικα παντα)
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό pajero » 01 Νοέμ 2006, 11:02

ΑΔΕΛΦΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΙΝΙΝ ΤΑ Sunchrone ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ? ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ[ΗΟΝΤΑ CRV] MOY ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ''ΚΟΣΚΙΝΙΣΜΑ'' . ΕΠΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ''ΠΑΡΚΟ''ΔΕΞΙΑ ΣΤΗΝ Λ. ΛΑΥΡΙΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΣΤΑ ΓΙΑ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΟΔΗΓΗΣΗ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ''ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΤΑ Sunchrone'' ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΦΑΝΕ! ''ΒΑΛΕ ΤΑ COOPER KATI KAI ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΚ''! '' ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΦΟΡΑΓΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ RAGERO ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕ ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ''! ''ΔΕΝ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΝ ΕΜΠΟΡΙΚΑ''. ΛΕΤΕ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ? ΤΟΣΟ ΜΑΠΑ ΛΑΣΤΙΧΟ Η Μichelin ΚΟΥΦΟ ΤΟ ΑΚΟΥΩ . ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ? ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ cooper ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΙΔΑΝΙΚΑ?
Άβαταρ μέλους
pajero
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 05 Οκτ 2006, 19:10

Δημοσίευσηαπό fokion » 01 Νοέμ 2006, 12:02

Δεν ξερω πως χαρακτιριζεις το ιδανικα αλλα να σου πω τη γνωμη μου γιατι ειχα φορεμενα και τα δυο στο sportage σε διασταση "μαμα" 205-70-15

Τα μισελεν γλυστραγαν παντου και παντα απο τα 15.000 χλμ περιπου και μετα, κοντα στο σπιτι μου ειναι μια ασφαλτος με στροφη υποφειγμα καθρευτη :D :D :D :D :D :D :D :D :D στα 30.000 τα πεταξα και εβαλα τα κουπερ 50/50 εκανα με αυτα 45.000 χλμ σε οτιδηποτε τερεν μπορεις να φανταστεις απο ταξιδι εθνικη φορτωμενο του σκοτωμου νταλα μεσιμερι αυγουστο μεχρι βολτες σε παγο.... ποτε δεν με εφεραν σε δυσκολη θεση παρα μονο στα τελευταια τους που στη γλιτσα ειδικα γλυστραγαν, οχι στη βροχη-στη γλιτσα.
Τα πεταξα πριν λιγο καιρο γιατι ειχαν ξεραθει μεχρι και τα......τακουνια, πελμα βαθος ειχε ακομα...
Εβαλα πριν λιγες μερες τα γκεολαντερ... δεν εχω αποψη ακομα....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό axilleasb2500 » 01 Νοέμ 2006, 20:37

Πηγαινε σε ενα μαστορα εκτος αντιπροσωπειας και πες του να ελεγξει μπιλιοφορυς και ημιαξονια.
Άβαταρ μέλους
axilleasb2500
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 31 Οκτ 2006, 21:40
Τοποθεσία: λαρισα

Δημοσίευσηαπό pajero » 02 Νοέμ 2006, 13:42

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ fokion ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΑ Sunchrone ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ''ΚΟΣΚΙΝΙΣΜΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ [ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ] ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ . ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟΝ ''ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ'' ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΠΙΝΙΝ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ [ΒΑΣΙΚΟ] ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΙ ΣΥΧΝΑ ΠΑΤΑΩ ΣΕ ΧΙΟΝΙ-ΠΑΓΟ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΛΥΣΙΔΕΣ. ΤΟ Cοοper ΕΠΙΔΕΙ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ''ΙΔΑΝΙΚΟ'' ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ ΤΑ ΦΟΡAΩ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ PAGERAKI ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ?
Άβαταρ μέλους
pajero
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 05 Οκτ 2006, 19:10

Δημοσίευσηαπό michailbm » 02 Νοέμ 2006, 21:08

Δοκιμασε το μπριτζεστον 694 Α/Τ !
Το ειχα στι πινιν και ημουν πολυ ευχαριστημενος πολυ σταθερο στην ασφαλτο (ταξιδευα ανετα με ταχυτητες εως 170 -175) και στο χιονι - παγο αλλα και στην λασπη ηταν φοβερα!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό rally-raid » 02 Νοέμ 2006, 21:44

καλησπερα παιδια πιστευω οτι 170χλμ για λαστιχο AT φιλε michailbm ειναι υπερβολικα αν κανω λαθος διορθωστε με φιλικα παντα.
nissan navara rally-raid
Άβαταρ μέλους
rally-raid
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 12 Σεπ 2005, 19:12
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ

Δημοσίευσηαπό fokion » 03 Νοέμ 2006, 09:11

Φιλε pajero.. Απο τα cooper εμεινα ευχαριστημενος.. ηταν ακριβως αυτο παντου καλα πουθενα αριστα

Ακου παντως και τον michailbm το εχει ψαξει το θεμα και για να το λεει κατι ξερει... τα ειχε και σε ιδιο αυτοκινητο......
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 03 Νοέμ 2006, 14:21

rally-raid έγραψε:καλησπερα παιδια πιστευω οτι 170χλμ για λαστιχο AT φιλε michailbm ειναι υπερβολικα αν κανω λαθος διορθωστε με φιλικα παντα.


Τα 694 τα έχω στο Pinin μου και τα πάω και με 180. Πρόβλημα δεν έχουν. Σαν ελαστικά στην άσφαλτο μια χαρά είναι αλλα σε λάσπη,χιόνι κλπ. για μενα δεν πάνε καθόλου. Έχω τα Goodrich στο L200 και πάνε πολυ καλύτερα σε εκτός κομμάτια.Στο δρόμο δεν με έχουν προδώσει ποτέ.
Μην ξεχνάτε ακόμα οτι το παγερο μας έχει και μόνιμη τετρακίνηση η οποία μπορει να συγχωρέσει μια μικρη αδυναμία των ελαστικών.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό pajero » 05 Νοέμ 2006, 11:09

TA 694 A/T EINAI ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΠΙΝΙΝ ? ΟΙ ''ΚΥΡΙΕΣ'' ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ - ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ Η ΑΘΗΝΑ -ΠΗΛΙΟ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ[ ΒΡΟΧΕΣ -ΧΙΟΝΙ -ΠΑΓΟ ] ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ''ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ'' ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟΣ. ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ [ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΡΑΤΗΜΑ] ΚΑΙ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΥΨΟΜΕΤΡΟΥ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ[ ΑΠΟ 600 Μ. ΕΩΣ 1250] . ΜΗΠΩΣ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΑΣΤΙΧΟ?!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pajero
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 05 Οκτ 2006, 19:10

Δημοσίευσηαπό RAVnikos81 » 05 Νοέμ 2006, 12:17

fokion έγραψε:Φιλε pajero.. Απο τα cooper εμεινα ευχαριστημενος.. ηταν ακριβως αυτο παντου καλα πουθενα αριστα

Ακου παντως και τον michailbm το εχει ψαξει το θεμα και για να το λεει κατι ξερει... τα ειχε και σε ιδιο αυτοκινητο......


ποια cooper είχες φίλε; αν θες ριξε καμια λεπτομερεια. Για τα ATR εχεις τιποτα υπόψιν;
Άβαταρ μέλους
RAVnikos81
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 21:18
Τοποθεσία: Ν.Κηφισια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό michailbm » 05 Νοέμ 2006, 22:18

pajero έγραψε:TA 694 A/T EINAI ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΠΙΝΙΝ ? ΟΙ ''ΚΥΡΙΕΣ'' ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ - ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ Η ΑΘΗΝΑ -ΠΗΛΙΟ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ[ ΒΡΟΧΕΣ -ΧΙΟΝΙ -ΠΑΓΟ ] ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ''ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ'' ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟΣ. ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ [ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΡΑΤΗΜΑ] ΚΑΙ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΥΨΟΜΕΤΡΟΥ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ[ ΑΠΟ 600 Μ. ΕΩΣ 1250] . ΜΗΠΩΣ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΑΣΤΙΧΟ?!!!!!!!!!!!!!

Ναι κανουν για την χρηση που θες και για πολλα περισσοτερα ακομα!
Έχοντας δοκιμάσει αρκετούς τύπους ελαστικών , απο ασφαλτινα καθαρά έως μαντ , διαφορετικών κατασκευαστών θεωρώ το 694 ως την χρυσή τομή (για κίνηση σε όλα τα τερεν με τις μικρότερες δυνατές παραχωρήσεις ) , χωρίς να υποστηρίζω ότι κάποιο αλλο ελαστικό Α/Τ (που δεν εχω ιδία γνωμη) δεν ειναι καλο .... αλλά για το συγκεκριμένο είμαι σίγουρος!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό fokion » 06 Νοέμ 2006, 10:02

RAVnikos81 έγραψε:
fokion έγραψε:Φιλε pajero.. Απο τα cooper εμεινα ευχαριστημενος.. ηταν ακριβως αυτο παντου καλα πουθενα αριστα

Ακου παντως και τον michailbm το εχει ψαξει το θεμα και για να το λεει κατι ξερει... τα ειχε και σε ιδιο αυτοκινητο......


ποια cooper είχες φίλε; αν θες ριξε καμια λεπτομερεια. Για τα ATR εχεις τιποτα υπόψιν;


Cooper diskoverer AT. τα παλιά οχι τα ΑΤ-ΙΙ που βγηκαν πριν κανα χρονο αν δεν απατωμαι....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό pajero » 18 Νοέμ 2006, 10:33

ΜΕ ΤΑ Α/Τ 694 ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΥΨΟΣ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ? ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ''ΠΑΙΖΕΙ'' ΦΙΛΕ michailbm?
Άβαταρ μέλους
pajero
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 05 Οκτ 2006, 19:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες