Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΟ ΛΑΔΙΟΥ ΜΕ TEFLON?

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΟ ΛΑΔΙΟΥ ΜΕ TEFLON?

Δημοσίευσηαπό cherokee » 14 Σεπ 2004, 08:55

παιδια καλημέρα.

:?: θα ήθελα να ρωτήσω το εξείς, μήπως και κανείς γνωρίζει. Κυκλοφορούν στο εμπόριο βελτιωτικά του λαδιού του κινητήρα με teflon που υπόσχονται μείωση της τριβής μεταξύ των μετάλλων, αντοχή κινητήρα, μείωση θορύβου, κατανάλωσης και τέλος πάντων μία σειρά από ευεργετήματα προς τον κινητήρα. Το ερώτημα που τίθεται είναι καταπόσο όλα αυτά υπόσχονται όλα όσα λένε; Έχει βάλει κανείς ένα τέτοιο προιόν στον κινητήρα του; Ποιά είναι τα θετικά και ποιά τα αρνητικά;

Ευχαριστώ και καλές διαδρομές σε όλους και προπάντων με ασφάλεια.
cherokee
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2004, 20:37

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 24 Σεπ 2004, 10:24

Ειχα βαλει σε 3 προηγουμενα αυτοκινητα μου και οντως ειχα μικρη διαφορα σε ολους τουσ τομεις ....ενα φορντ σιερρα 1600,,ενα 2λιτρο Ντισκαβερι μετα και σενα 4λιτρο στα μεσα του 2003.....μετα καιως τωρα ειμαι κατοχος 3λιτρου Μαβερικ και τα εχω ξεχασει ολα!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 08 Οκτ 2004, 09:13

Παλιότερα είχα βάλει σε παπί αλλά και στο LADA μου.
Πρόβλημα δεν είδα αλλά ούτε και κάτι σημαντικό σε όφελος απο μεριάς επιδόσεων.
όμως το LADA μου έκτοτε έχει κάνει πάνω απο 160.000 χλμ. (συνολικά 250.000 χλμ.) και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα, δεν καίει ούτε γραμμάριο λάδι .

Δεν ξέρω αν βοήθησα, αλλά αν έχεις κάνει αρκετά χλμ. βάλτο , σίγουρα δεν κάνει ζημιά .
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες