Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Προστατευτικα-Ποδιες

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Προστατευτικα-Ποδιες

Δημοσίευσηαπό dimsalo » 16 Ιουν 2004, 12:07

Ψαχνοντας να μαθω και γω οσο το δυνατον περισσοτερα με το offroad, θελω να ρωτησω σχετικα με τις ποδιες και τα προστατευτικα. Επειδη εχω ενα καινουριο Grand Vitara και θελω να αρχισω τις εξορμησεις, για να μην εχω κανενα απροοπτο, θα πρεπει να "θωρακισω" απο κατω το αμαξι?Να βαλω ποδιες στο καρτερ, προστατευτικα...?Επισης ξερει κανεις αν αυτα επιτρεπονται -απο την αντιπροσωπεια- γενικοτερα ή θα εχω προβλημα με την εγγυηση? Φιλικους χιαρετισμους. Ευχαριστω.
dimsalo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 30 Απρ 2004, 18:49
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 16 Ιουν 2004, 12:33

Γενικά μιλώντας, αν σκοπεύεις να το σκίσεις καλό θα ήταν να βάλεις τουλάχιστον μια προστατευτική ποδιά μπροστά για να αποφύγεις τις "στενές επαφές" με τις πέτρες. Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση της αντιπροσωπείας (τουλάχιστον στην Toyota που ρώτησε φίλος) και δε βλέπω το λόγο άλλωστε να υπάρξει μιας και δεν επεμβαίνεις σε μηχανικά μέρη.
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Ιουν 2004, 15:03

Δεν υπάρχει θέμα να σου δημιουργήσουν πρόβλημα με την εγγύηση. Με την ίδια λογική θα έπρεπε να μην επιτρέπουν και τα Bull Bar. Πάντως, εαν δεν σκοπεύεις να κάνεις πολύ και σκληρό off road, εν ξέρω κατα πόσο πρέπει να βαρύνεις και να χαμηλώσεις το αμάξι με ποδιές.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες