Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ DIESEL ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΧΙ

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό panosktm » 11 Φεβ 2006, 06:59

ΤΙ ψαχνεις να βρεις τωρα,ελλαδα ειναι εδω.ασε που ο νομος λεει οτι πρεπει να βαζουμε ενα μεγαλο Π
αυτοκολητο στο τζαμι για να ξεχωριζει.
jeep cherokee 2,5 crd
ktm exc 450
Άβαταρ μέλους
panosktm
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Μάιος 2005, 14:01
Τοποθεσία: loutraki

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 11 Φεβ 2006, 09:39

Π οπως .....

Παω οπου θελω? :evil:
Π@π@ριες? :lol:
Προσοχη? :?
Παναχαικη ? :D

Μωρε τι Παπ@ριες μας λενε :evil: :evil: :evil: ? Εμενα μου βαλανε σφραγιδα στην αδεια μου στον αλλον δεν εβαλαν .... τους Δημους τους αλλαξαν λογω Αττικης Οδου κ Αεροδρομιου .... ? Οταν καταληξουν και αποφασισουν και προπαντος ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ και δουν τι γινετε στην υπολοιπη Ευρωπη ( 80% diesel 20% βενζινα ) ας μας το πουν και εμας ... :evil:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό mgr » 11 Φεβ 2006, 14:56

Φίλε μου το είχα ψάξει και εγώ το θέμα όσον αφορά το πρόστιμο που θα πλήρωνα αν με πιάνανε με ντίζελ στην Αθήνα. Λοιπόν η Τροχαία δεν γνωρίζει τίποτα απολύτως για το θέμα και τα βιβλιαράκια που έχουνε δεν λένε τίποτα για τα ντίζελ αφού έβαλα κάποιον φίλο να το ψάξει. Αφού δεν βρήκα άκρη με τον φίλο πήγα στον διοικητή Τροχαίας της Καλλιθέας όπου ήταν σαφής:
1) Αν σε σταματήσει τροχαία για έλεγχο τότε σου παίρνουν τις πινακίδες και τις στέλνουν στο Υπουργείο Περιβάλλοντος όπου αυτό με την σειρά του σου κάνει μήνυση για μόλυνση του περιβάλλοντος και πας δικαστήριο όπου δεν ξέρω τι γίνεται εκεί. (συνήθως όμως η Τροχαία δεν ασχολείται εκτός αν πέσεις σε περίεργο).
2) Αν σε σταματήσει κλιμάκιο ελέγχου καυσαερίων τότε την πάτησες χοντρά.
Sorento 2.4 TOD
Άβαταρ μέλους
mgr
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 01 Φεβ 2006, 19:51
Τοποθεσία: ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ

Δημοσίευσηαπό vriolas » 12 Φεβ 2006, 01:01

Κατ'ρχην δεν γραφει πουθενα (στην αδεια μου) οτι δεν πρεπει να κυκλοφορω οπουδηποτε(αθηνα-θεσσαλονικη). επισης δεν μου ειπαν τιποτα στο γραφειο οταν πηρα τις πινακιδες. αν με σταματησει κλιμακιο ελεγχου καυσαεριων θα το χαρω πολυ γιατι το δικο μου βγαζει λιγοτερα καυσαερια απο 1,200cc βενζινα. έχω ενα σορεντο 2,5 CRDi....... Αν το αμάξι (πετραιλεοκινητο) δεν είναι EURO4 ή έστω 3. τοτε σιγουρα υπαρχει προβλημα εφοσον και η αδεια τους σιγουρα ειναι σφραγισμενη με τα γνωστα απαγορευτικα κυκλοφοριας... Εαν παλι σε καποιον με EURO4(νεας αντιρρυπαντικης τεχνολογιας που σημειωτεων ειναι και καταλυτικο) εχουν σφραγίσει την αδεια πρεπει να εκδοθει καινουρια γιατι ο υπαλληλος που το σφραγισε δεν ηξερε τι του γινοταν.
Δεν θα αλλαξω λαστιχα? θα δείτε τι θα παθετε!!!!!

www.4x4grevena.gr
Άβαταρ μέλους
vriolas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 31 Ιαν 2006, 02:25
Τοποθεσία: Γρεβενά

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 12 Φεβ 2006, 04:13

vriolas έγραψε:Κατ'ρχην δεν γραφει πουθενα (στην αδεια μου) οτι δεν πρεπει να κυκλοφορω οπουδηποτε(αθηνα-θεσσαλονικη). επισης δεν μου ειπαν τιποτα στο γραφειο οταν πηρα τις πινακιδες. αν με σταματησει κλιμακιο ελεγχου καυσαεριων θα το χαρω πολυ γιατι το δικο μου βγαζει λιγοτερα καυσαερια απο 1,200cc βενζινα. έχω ενα σορεντο 2,5 CRDi....... Αν το αμάξι (πετραιλεοκινητο) δεν είναι EURO4 ή έστω 3. τοτε σιγουρα υπαρχει προβλημα εφοσον και η αδεια τους σιγουρα ειναι σφραγισμενη με τα γνωστα απαγορευτικα κυκλοφοριας... Εαν παλι σε καποιον με EURO4(νεας αντιρρυπαντικης τεχνολογιας που σημειωτεων ειναι και καταλυτικο) εχουν σφραγίσει την αδεια πρεπει να εκδοθει καινουρια γιατι ο υπαλληλος που το σφραγισε δεν ηξερε τι του γινοταν.

Δηλαδη εμενα που μου σφραγισανε την αδεια τον Ιουλιο με απαγορευτικο και απαιτηση για μεγαλο Π τρομαρα τους,τί πρεπει να κανω?
Σε αλλον με Santa fe 2.0 crdi πριν ενα χρονο και ,δεν του γραψανε τιποτα.
Δεν ειναι κρατος αυτο.Οι περισσοτεροι δημοσιοι υπαλληλοι νομιζουνε οτι κανουνε αγγαρεια.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό vriolas » 12 Φεβ 2006, 14:57

Μαλλον επεσες σε τυπο που δεν ξερει τι του γινεται οπουδηποτε και να πας θα δικαιωθεις, φυσικα οπως οποιος και να σε γραψει παλι αν δεν υπογραψεις στην κληση και πας στο δικαστηριο θα δικαιοθεις, αλλωστε υπαρχει και δεδικασμενο.
Δεν θα αλλαξω λαστιχα? θα δείτε τι θα παθετε!!!!!

www.4x4grevena.gr
Άβαταρ μέλους
vriolas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 31 Ιαν 2006, 02:25
Τοποθεσία: Γρεβενά

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες