Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

4X4 Off-Road.gr Trips

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

4X4 Off-Road.gr Trips

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Ιαν 2007, 12:48

Με την προσθήκη και νέων συνεργατών, το Off-Road.gr μεταφέρει την εμπειρία του στην οργάνωση μηχανοκίνητων δραστηριοτήτων και στον τομέα των εκδρομών.

Στόχος μας η απόλαυση που προσφέρει η οδήγηση εκτός δρόμου, η εκμάθηση των σωστών τεχνικών αντιμετώπισης των δυσκολιών αλλά και το «κάτι παραπάνω» για τους πιο μυημένους ,με κοινό παρανομαστή την ασφάλεια οχημάτων και πληρωμάτων που είναι για εμάς το κύριο μέλημα.

Για κάθε εκδρομή μετά την προτελευταία αναγνώριση (συνήθως μία εβδομάδα πριν) θα υπάρχει σχετικό άρθρο στο site.

Εσείς θα φέρετε μαζί σας το κέφι σας, την παρέα ή την οικογένεια σας και εμείς θα αναλάβουμε τα υπόλοιπα....

Για περισσότερες πληροφορίες, απορίες, συμβουλές, τηλ 697 5923759 και φυσικά στο Forum!
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 04 Οκτ 2007, 16:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 31 Ιαν 2007, 11:26

Μπράβο και καλή επιτυχία :P

Οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστείτε εδώ είμαστε :wink:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 31 Ιαν 2007, 12:02

Ευχαριστούμεεεε!!!!! :smilebowtie:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό mytilini » 01 Φεβ 2007, 07:21

Απορία:γιατί πρέπει να δώσω 30 € για να πάω με τους φίλους μου μια βόλτα/εκδρομή;Τι καλύπτει αυτό το κόστος;Θα πάρω απόδειξη παροχής υπηρεσιών;Θα έχω τεχνική υποστήριξη/γιατρό/γερανό ή μήπως πληρώνω τον χρόνο που θα μου αφιερώσει ο "πεπειραμένος";Μήπως την εκμάθηση των "άγνωστων" διαδρομών;Για εξηγήστε μου καλοί μου φίλοι γιατί τώρα στα 44 μου φαίνεται ότι κάτι δεν καταλαβαίνω.Μάλλον έχουν αλλάξει τα πράγματα...
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Διευκρινήσεις

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 01 Φεβ 2007, 08:46

Κάποια πράγματα που μάλλον πρέπει να διευκρινηστούν.
Δύο οχήματα για αναγνώριση - γράψιμο της διαδρομής(ένα να ''χώνεται και ένα για να βοηθήσει όταν χρειαστεί).
Ενα αυτοκίνητο ( ή και δύο αναλόγως τον καιρό) για να ''καθαρίσει'' ότι τυχόν προκύψει, την παραμονή της εκδρομής.
Δύο οχήματα υποστήριξης κατά την διάρκεια της.
Αν κάνουμε τώρα την μπακαλική μας, τόση βενζίνη Χ τόσα χιλιόμετρα κ.τ.λ. τελειώνουμε εδώ με το θέμα των 30 ευρώ χωρίς να χρειαστεί να προσθέσουμε τίποτε άλλο.
Η οργάνωση είναι παρέα σε όλα, εκτός από το κομμάτι της ευθύνης που έχει όταν δεσμεύεται να κάνει αυτά που αναφέρει το σχετικό άρθρο τηρώντας ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα.
Φυσικά και θα πάρετε απόδειξη παροχής υπηρεσιών, προσθέτωντας και τον ανάλογο Φ.Π.Α.
Πλησιάζει ο καιρός για την πρώτη...και όπως λέει και ο παππούς μου στο χωριό ''keep in touch''
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό vagelis » 01 Φεβ 2007, 09:01

mytilini έγραψε:Απορία:γιατί πρέπει να δώσω 30 € για να πάω με τους φίλους μου μια βόλτα/εκδρομή;Τι καλύπτει αυτό το κόστος;Θα πάρω απόδειξη παροχής υπηρεσιών;Θα έχω τεχνική υποστήριξη/γιατρό/γερανό ή μήπως πληρώνω τον χρόνο που θα μου αφιερώσει ο "πεπειραμένος";Μήπως την εκμάθηση των "άγνωστων" διαδρομών;Για εξηγήστε μου καλοί μου φίλοι γιατί τώρα στα 44 μου φαίνεται ότι κάτι δεν καταλαβαίνω.Μάλλον έχουν αλλάξει τα πράγματα...


Κωστα υπαρχουν παρα πολοι που θελου να αισθανονται καποια σιγουρια και λογω αγνοιας να χρειαζονται καποιον ,τα λεφτα ειναι πολυ λιγα απ'οτι βλεπω και πιστευω οτι καλυπτουν τα εξοδα των αυτοκινητων συνοδειας και πιθανων βλαβων,οι επαγγελματιες του χωρου για το ιδιο πραγμα ζητανε υπερ τριπλασια χρηματα και στο κατω κατω κανεις δεν αποκλειει αυτο που γινοταν μεχρι τωρα ,εκδρομες μεταξυ μας.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό teroulas » 01 Φεβ 2007, 09:22

Παιδια μην τρελλαινεστε , για καποιους άσχετους όπως λέει και ο Βαγγέλης , είναι σιγουριά να είσαι με κάποιον έμπειρο

Ενα απλο παράδειγμα είναι να κολλήσεις ας πουμε και ο δήθεν έμπειρος φίλος σου να έρθει να σε δεσει και να σε τραβήξει , και να σου κάνει ζημιά ή επειδή να περνάει το δικό του να μην τον νιάζει ότι το δικό σου σέρνεται κάτω από κει που σε πάει και άλλα πολλά

Αυτο και μονο να σκεφτεις , τα λεφτα ειναι ελαχιστα

Εγω παιδια μαζι σας , να παιρνω και το μπεμπη μου χωρις άγχος
Ευχομαι οι εκδρομες που θα σχεδιάζετε να ειναι όπως τις περιμένουμε :D
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό jdelis » 01 Φεβ 2007, 12:14

mytilini έγραψε:Απορία:γιατί πρέπει να δώσω 30 € για να πάω με τους φίλους μου μια βόλτα/εκδρομή;Τι καλύπτει αυτό το κόστος;Θα πάρω απόδειξη παροχής υπηρεσιών;Θα έχω τεχνική υποστήριξη/γιατρό/γερανό ή μήπως πληρώνω τον χρόνο που θα μου αφιερώσει ο "πεπειραμένος";Μήπως την εκμάθηση των "άγνωστων" διαδρομών;Για εξηγήστε μου καλοί μου φίλοι γιατί τώρα στα 44 μου φαίνεται ότι κάτι δεν καταλαβαίνω.Μάλλον έχουν αλλάξει τα πράγματα...


Στα 30€ περιλαμβάνεται όχημα υποστήριξης, φορτηγό για service με πλήρη ομάδα "πεπειραμένων" τεχνικών, στοκ ανταλλακτικών για όλα τα αυτοκίνητα που θα συμμετάσχουν στην εκδρομή και φυσικά γερανός (τετρακίνητος). Επίσης όλα τα γεύματα (με γλυκό), ένα σετ ελαστικών εκτός δρόμου (για όσους δεν έχουν), χάρτες της περιοχής και CB για συννενόηση (το οποίο θα κρατήσετε στο τέλος). Στους συμμετέχοντες θα δοθούν αναμνηστικά δώρα, μετάλλια και DVD.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 01 Φεβ 2007, 13:15

Μπαλλέτα θα έχει?
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό mytilini » 01 Φεβ 2007, 13:18

Μ'αρέσει που "τσιμπήσατε" (με την καλή έννοια...). 8) 8) 8) Ναι ρε σείς,το ξέρω ότι τα ρήματα είναι ελάχιστα.Απλά,προβοκατόρικα,προλαβαίνω παρόμοιες ερωτήσεις "καλοθελητάδων" και "αντιπάλων" δεών. :wink: :wink: :wink: Λέτε να μην ξέρω πώς παίζει η μπάλα;Γεροί νάμαστε και άνευ υποχρεώσεων και θα τα πούμε από κοντά. 8) 8) 8) Ξεκινήστε από τώρα να γράφετε ανέκδοτα γιατί θα χρειαστούν στην διαδρομή.
ΠΑ ΣΤΑ Β'ΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ
(Ρε πού'μπλεξα εγώ ο νησιώτης...)
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό doc » 01 Φεβ 2007, 20:24

Ενοικιάζεται Nissan Patrol 9θέσιο, με πρώην χτυπημένη μπιέλα, με κουμουνιστή εργάτη, με σχάρα οροφής, σχάρες άμμου και σχάρες για παϊδάκια στον στάνταρ εξοπλισμό, και "πεπειραγμένο" οδηγό για να σας βάλει στο... τριπάκι! :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :P :twisted: :lol: :lol: :P :twisted: :twisted: :lol: :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 02 Φεβ 2007, 11:36

doc έγραψε:Ενοικιάζεται Nissan Patrol 9θέσιο, με πρώην χτυπημένη μπιέλα, με κουμουνιστή εργάτη, με σχάρα οροφής, σχάρες άμμου και σχάρες για παϊδάκια στον στάνταρ εξοπλισμό, και "πεπειραγμένο" οδηγό για να σας βάλει στο... τριπάκι! :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :P :twisted: :lol: :lol: :P :twisted: :twisted: :lol: :D :D :D :D
Doc, σωραίος λέμε :!: :pimp: :pimpdaddy:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 02 Φεβ 2007, 13:15

jdelis έγραψε:
mytilini έγραψε:Απορία:γιατί πρέπει να δώσω 30 € για να πάω με τους φίλους μου μια βόλτα/εκδρομή;Τι καλύπτει αυτό το κόστος;Θα πάρω απόδειξη παροχής υπηρεσιών;Θα έχω τεχνική υποστήριξη/γιατρό/γερανό ή μήπως πληρώνω τον χρόνο που θα μου αφιερώσει ο "πεπειραμένος";Μήπως την εκμάθηση των "άγνωστων" διαδρομών;Για εξηγήστε μου καλοί μου φίλοι γιατί τώρα στα 44 μου φαίνεται ότι κάτι δεν καταλαβαίνω.Μάλλον έχουν αλλάξει τα πράγματα...


Στα 30€ περιλαμβάνεται όχημα υποστήριξης, φορτηγό για service με πλήρη ομάδα "πεπειραμένων" τεχνικών, στοκ ανταλλακτικών για όλα τα αυτοκίνητα που θα συμμετάσχουν στην εκδρομή και φυσικά γερανός (τετρακίνητος). Επίσης όλα τα γεύματα (με γλυκό), ένα σετ ελαστικών εκτός δρόμου (για όσους δεν έχουν), χάρτες της περιοχής και CB για συννενόηση (το οποίο θα κρατήσετε στο τέλος). Στους συμμετέχοντες θα δοθούν αναμνηστικά δώρα, μετάλλια και DVD.


Ρε ξέχασες τον αράπη για τον αέρα και τις Ουκρανέζες για ......... τον αέρα
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό jdelis » 02 Φεβ 2007, 14:55

blackchris έγραψε:Ρε ξέχασες τον αράπη για τον αέρα και τις Ουκρανέζες για ......... τον αέρα


Αυτά και κάποια άλλα θα περιλαμβάνονται στο προαιρετικό πακέτο με 3 ευρώ επιπλέον! :toothy10:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 02 Φεβ 2007, 18:04

Συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ???
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Επόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες