Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συμπεριφορά σε ομαδική εξόρμηση

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Βοήθεια σε ομαδική εξόρμηση

είναι τεμπέληδες
3
25%
δεν είναι ντυμένοι καλά και κρυώνουν-βρέχωνται
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
είναι ''τουμπανιασμένο'' το εγώ τους(αφού περνάω εγώ να πα να ...)
1
8%
όλα αυτά μαζί
7
58%
κάτι άλλο,τι?
1
8%
 
Σύνολο ψήφων : 12

Re: Συμπεριφορά σε ομαδική εξόρμηση

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 19 Δεκ 2006, 01:51

dimitrios έγραψε:Συμβαίνει συχνά σε μια ομαδική χειμερινή εξόρμηση κάποιοι να βρίσκονται έξω από τα αυτοκίνητα τους βοηθώντας κάποιον άλλον ή δουλεύωντας ένα πέρασμα την ίδια ώρα που κάποιοι άλλοι μένουν μέσα με το καλοριφέρ και τα τζάμια ανεβασμένα.
Τι πιστεύετε για τους δεύτερους?



Ότι κρυώνουν και χρειάζονται φροντίδα . Πρίν προχωρήσουμε σε μπάζωμα , σκάψιμο , άπλωμα ιμάντα ή όποια άλλη εργασία χρειάζεται να γίνει πρέπει :
1) Να φτιάξουμε ζεστό ρόφημα να ζεσταθούν .
2) Να τους κεράσουμε ένα κονιάκ και σταφιδούλες .
3) Να τους δώσουμε ζεστά ρουχαλάκια .
4) Να τους παροτρύνουμε να τραβάνε φωτό μέσα από το αμάξι με κλειστά τα παράθυρα , και να γελάνε με τα βόιδα που έχουν κύληστεί σαν τα γουρούνια στη λάσπη ή έχουν χωθεί μέχρι τα αυτιά στο χίονι . :twisted: :twisted: :twisted:

Πέραν της πλάκας αν κάποιος βγαίνει για πρώτη φορά και δεν ξέρει τι θα αντιμετωπίσει δεν φταίει . Πιστέυω ότι αυτός που οργανώνει την εκδρομούλα πρέπει να τους έχει ενημερώσει από την αρχή για το τί θα συμβεί . Δυστηχώς δεν γίνετε να αφήσεις κάποιον στη μέση του βουνού , πόσο μάλλον κάποιον 'πρωτάρη' . Οπότε οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους και τις καλές εκδρομές . Και φυσικά έτσι δεν θα υπάρχουν γκρίνιες , καθυστερήσεις και άλλα καλά .
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 19 Δεκ 2006, 01:52

blackchris έγραψε:Πολύ απλά τους καλείς να κατέβουν να βοηθήσουν διαφορετικά φτιάχνεις άλλη ομάδα με αυτούς που το κάνουν ήδη και συνεχίζεις την εξόρμηση σου και αφήνεις τους άλλους να κουρεύονται, τόσο απλά.........
Δικαιολογίες του τύπου :έχω την μέση μου με πειράζει το κρύο με πονάει το πα...ρι μου πολύ συνηθισμένες στους λουφαδόρους.


Εγώ που φοβάμαι μη πάθω ψύξη στα π@π@ρι@ πειράζει να μην κατέβω ??? :twisted: :twisted: :twisted:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό Scaraveos » 19 Δεκ 2006, 10:30

heroicentaur έγραψε:MMMM κοιτα αν ερχοντε κατι τυποι με το ΤΖΙΝ τους (εκτος κ αν δεν τους νοιαζει) η με το κουστουμι τους πως να πεσουν στην ΛΑΣΠΗ??? Η καταλληλη ενδυμασια ειναι αυτη Εικόνα

Εσύ τι φοράς; Σορτσάκι ή μαγιό όταν βοηθάς; Αν είναι να πας εκδρομή το χειμώνα με λάσπη και χιόνι δεν σε πειράζει να λερωθείς.
Άβαταρ μέλους
Scaraveos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Ιουν 2006, 19:56
Τοποθεσία: Αγ. Στέφανος,

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 19 Δεκ 2006, 12:18

Το μονο κολλημα που εχω σε εκδρομες με παρεες ειναι οτι παντα θα κολλαω το ΦΕΡΟΖΑ μου (απο τοτε που εβαλα ΜUD χωνομαι παντου) κ ετσι αυτη ειναι η στολη της εκδρομης. Τωρα να δειτε στο χιονι τη γελοιο που θα εχει που θα ειναι ανακατεμενο με την λασπη κ κανενας (αυτοι με τα κουστουμια κ αυτοι που θελουν καλοριφερ) δεν θα τολμα να βγει εξω αλλα οταν κολλησουν εγω (παντα τρεχω ο μ@λ@κ@πιτουρας να βοηθησω) θα τρεξω αυτοι ομως? Προσωπικα δεν μου εχει τυχη κατι τετοιο ακομα σε εκδρομη μακαρι ποτε.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 21 Δεκ 2006, 07:40

Θα σου τύχει καλό μου παιδί, είναι στατιστικά επιβεβαιωμένο,θα σου τύχει. :santa:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες