Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ;

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό Bandit » 12 Οκτ 2005, 17:07

Τελικά να δώσεις πολά χρήματα για αυτοκίνητο είναι κουταμάρα.
Προτίμησε ένα μεταχειρισμένο σε όσο το δυνατό καλλίτερη κατάσταση.
Τα τετρακίνητα (τζίπ) είναι πολύ πιο σκληρά σαν αυτοκίνητα με τη προϋπόθεση ότι ό προηγούμενος χρήστης έκανε λιγοστές 4χ4 διαδρομές.

Οι περισσότεροι όντως κάνουν λιγοστές 4χ4 διαδρομές και έτσι θα βρείς 4κίνητο σε καλή κατάσταση.

Αν πρόκειται για Αγροτικό προτίμησε το NAVARA ή το MITSUBISHI. Αν και τοMITSUBISHI έχει απαίσια αντ/πεία στην Ελλάδα με ίσως το χείρότερο SERVICE.

Τώρα αναφέρομαι στους προλαλήσαντες. Το NAVARA έχει τη μεγαλύτερη ροπή από όλα τα αγροτικά της κατηγορίας και δε μιλάω για το καινούριο που είναι ΚΤΗΝΟΣ με 38Κιλά(αν δε κάνω λάθος) αλλά για το προηγούμρνο με τα 31 Κιλά.

Άποψή μου για επιβατικό θα προτιμούσα ένα VITARA που είναι άνετο και έχει πολλά aftermarket (ΠΡΟΣΟΧΗ μιλάω για το προηγούμενο) και πάντα δεύτερο χέρι.
Δε θα κολλήσεις πουθενά , άλλωστε όπως είπες κυρίως θα είναι απιβατικό.
Άβαταρ μέλους
Bandit
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 25 Απρ 2004, 19:53

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 12 Οκτ 2005, 18:44

Αγαπητοί συνφορουμιστες , κάτι έπιασαν οι κεραίες μου ότι το νέο Hi Lux , θα έχει μονοκόμματο σασί . :shock: Οπότε όποιος πρόλαβε το κύριο είδε . :alright: :cry:
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 29 Οκτ 2005, 09:36

ΔΕΣ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΚΑΛΕΡΥ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΒΕΡΙΚ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΩ!!!

ΣΕΛΙΔΑ 14
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες