Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

new suzuki grand vitara 16 3d

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

new suzuki grand vitara 16 3d

Δημοσίευσηαπό savasNGV » 04 Ιουν 2013, 14:22

Καλησπέρα παίδες .Είμαι νέος στο φόρουμ . Και ο αδερφός μου ειναι γραμμένος αλλά δεν ξέρο αν είναι γραμμένος εδο.Ο αδερφός μου είναι ο antreasGV μολις προσφατα αγοράσαμε το νεο βιταρα μεταχειρησμένο του 2006.Θα ύθελα να μου πειτε αν καναμε καλι επιλογή και αν έχει δυνατότητες εκτός δρόμου.Ευχαριστο πολύ περιμένο απαντήσεις και αν είναικαι ο αδερφός μου εδο γραμμένος πέστε μου \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :razz: :!:
suzuki grand vitara 2005 new /6 airbags,φιμέ τζάμια,αεροτομή,ΑΒS,keyrless start,full extra
savasNGV
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 02 Ιουν 2013, 20:06

Re: new suzuki grand vitara 16 3d

Δημοσίευσηαπό panjo » 17 Ιουν 2013, 10:43

Για χωματόδρομο είναι ότι καλύτερο, άνετο, μαλακό και από εμφάνιση σκίζει. Τώρα τα άσχημα, οι δυνατότητες του είναι περιορισμένες, για πολλούς και διάφορους λόγους, ψαλίδια ύψος κλπ. Αν θέλεις να κάνεις κάποια βελτίωση για να πηγαίνεις σε πιο κακοτράχαλους δρόμους μονόδρομος είναι 16 ζάντα σιδερένια (για κόστος) με κάποιο ΜΤ ελαστικό στο ύψος του εργοστασιακού ή και ένα κλικ πάνω αλλά πιο στενό π.χ. 205 Ρ16 για να μη σου κόψει δύναμη. Ως 2η βελτίωση έναν κινέζικο εργάτη 6.000lbs για να σε ξελασπώσει από τα δύσκολα. Η αλλαγή ανάρτησης που έχει κατά νου, δεν θα βοηθήσει ακόμα και αν σου δώσει 4 πόντους, θα χάσεις πολύ περισσότερα κυρίως εντός δρόμου αλλά και εκτός όσο οξύμωρο και αν ακούγεται. Το κόστος της επίσης θα σου βγει παραπάνω από τον εργάτη με περαστικά και βάση.

Αν κάνεις πολλά χλμ, βάλε αέριο γιατί τρώει.
η ζημιά που βγάζει είναι συνήθως το σασμάν που το καταπονεί και η μόνιμη 4κίνηση.

Στη θέση σου θα άλλαζα μόνο ζαντολάστιχα και στην ουσία δεν χάνεις γιατί τα ασφάλτινα τα γλιτώνεις από φθορές και πιανό σκίσιμο το χειμώνα και 'μοιράζεις τη φθορά.

Προσοχή και στα χτυπήματα από κάτω όταν πας βουνό.
Ελπίζω να βοήθησα.
panjo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2002, 19:13


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες