Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό Arouraios » 20 Αύγ 2003, 10:22

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ 4Χ4. ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ENA VITARA JX 1600.

ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΠΟΥ ΒΛΈΠΩ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ VITARA, (ΜΠΑΡΕΣ ,ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΚΤΛ.) ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΜΟΥΡΙ, ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΝΑ "ΠΑΙΖΩ"
ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝΩΜΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ X-TREME ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΣΚΗΘΩ ΣΤΟ ΣΠΟΡ.

ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΣΧΗ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Άβαταρ μέλους
Arouraios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 01 Αύγ 2003, 12:43
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό m38a1 » 20 Αύγ 2003, 10:55

Καλως ηρθες λοιπον, μην ανησυχεις και το καλοκαιρι τελειωνει συντομα και ετσι θα αρχισουν και οι εκδρομες οποτε λιγη υπομονη αν κανεις θα παμε ολοι μαζι εχει πιο πολυ φαση απο το να πηγαινεις μονος σου.
Άβαταρ μέλους
m38a1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 05 Μαρ 2003, 11:29

Re: ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό gc » 20 Αύγ 2003, 13:06

Arouraios έγραψε:ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ 4Χ4. ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ENA VITARA JX 1600.

Με γεια!

Arouraios έγραψε:ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΠΟΥ ΒΛΈΠΩ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ VITARA, (ΜΠΑΡΕΣ ,ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΚΤΛ.) ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΜΟΥΡΙ, ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΝΑ "ΠΑΙΖΩ"
ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝΩΜΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.

Αν θελεις να πουλας μουρη πρεπει να βαλεις bull bar και σκαλοπατια οπωσδήποτε. Αν θες να κανεις εκδρομες και να παιζεις στα βουναλακια και τις λασπες πρεπει αυτα οπωσδηποτε να ΜΗΝ τα βάλεις.

Arouraios έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ X-TREME ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ,

Ξεκινα με λαστιχα. Αν το αυτοκινητο το εχεις και για να πηγαινεις και στη δουλεια σου βαλε του "All terrain"

Arouraios έγραψε:ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΣΚΗΘΩ ΣΤΟ ΣΠΟΡ.

Μπορεις να πας πισω απο την Παρνηθα, μεταξυ Αυλωνας και Σκουρτων.
Εδω στο forum θα βρεις παρεα για να μην εισαι και μονος σου.

Arouraios έγραψε:ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΣΧΗ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕΣ.

Οταν λες "Λεσχες" , εννοεις εταιριες που οργανωνουν εκδρομές ή μη κερδοσκοπικες Λεσχες 4x4?
Καποιες Λεσχες κανουν και ημερησιες εκδρομες με συμμετοχη 10Ε!
Αυτο δεν ειναι προσιτο?
Άβαταρ μέλους
gc
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2003, 13:30

Δημοσίευσηαπό Arouraios » 20 Αύγ 2003, 13:52

THANKS.
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΕΚΑΛΗΣ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΤΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ 400 EYRO ΤΟ ΑΤΟΜΟ + ΕΞΟΔΟ ΦΑΓΗΤΟΥ+ΕΞΟΔΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟΥ ΠΛΟΙΩΝ

ΠΙΚΡΑ.

ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ.
Α ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΜΟΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΜΠΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ. ΜΑΙΜΟΥΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ. ΤΙ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ JEEP ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ PUNTO.
ΤΕΣΠΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΠ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΜΕ ΔΕΧΤΗΚΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.
Άβαταρ μέλους
Arouraios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 01 Αύγ 2003, 12:43
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό gc » 20 Αύγ 2003, 14:07

Arouraios έγραψε:THANKS.
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΕΚΑΛΗΣ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΤΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ 400 EYRO ΤΟ ΑΤΟΜΟ + ΕΞΟΔΟ ΦΑΓΗΤΟΥ+ΕΞΟΔΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟΥ ΠΛΟΙΩΝ


Αυτο που ειδες στην ΕΚΑΛΗ αφορα την εκδρομη 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ στην ΚΡΗΤΗ

Οι εκδρομες ΣΚ ειναι ~120Ε το ζευγαρι (φαι + ξενοδοχειο πληρωμενα)
Δες εδω
Άβαταρ μέλους
gc
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2003, 13:30

Δημοσίευσηαπό xontros » 20 Αύγ 2003, 14:19

Καλορίζικο!!! Πολύ καλή επιλογή (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...)
Να συμπληρώσω οτι επίσης δεν πρέπει να βάλεις κοτσαδόρο γιατί βρίσκει... Αν τον χρειάζεσαι οπωσδήποτε, βάλε με αφαιρούμενη μπίλια.
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό friar » 20 Αύγ 2003, 16:17

φίλε arouraios (μου αρέσει)
Καλώς όρισες.
Είσαι στο σωστό μέρος.
Παρακολούθα τους ΚΚ bisba xondros m38a1 και δώσε παρών στις βόλτες τους

Κάποιος κάπου λέει
Τα πράγματα που χρειάζονται είναι ατέλειωτα
Αγοράζονται (η φτιάχνονται) λίγα λίγα όπως γεννιέται η ανάγκη τους



Για αυτό μη τρέξεις να επενδύσεις. Θα δεις τι χρειάζεσαι και τι θέλεις και τότε και πάλι βλέπεις.

Καλές βόλτες
friar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2002, 18:43
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό bisba » 21 Αύγ 2003, 10:59

ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΣΧΗ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ποιες λεσχες ; κοιτα το site καθημερινα αμα μπορεις και με τις πρωτες βροχες θα αρχησουμε
Άβαταρ μέλους
bisba
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 10 Απρ 2003, 13:59
Τοποθεσία: N.Iωνια Αθηνα

Δημοσίευσηαπό jdelis » 21 Αύγ 2003, 14:29

Για εξοπλισμό ξεκίνησε από λάστιχα και βλέπεις για όλα τα υπόλοιπα.

Οι εκδρομές που κάνουν οι λέσχες είναι κατά κανόνα πολύ φθηνές. Πρέπει να ελέγχεις τι ακριβώς περιλαμβάνει μια τιμή (διαμονή, φαγητά κλπ.) και όχι απλώς να βλέπεις ένα νούμερο.

Βέβαια υπάρχει πάντα και η "Bisba Extreme Adventures" (βλέπε παραπάνω) που είναι δωρεάν! :lol:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Re: ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 21 Αύγ 2003, 15:47

bisba έγραψε:ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΣΧΗ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ποιες λεσχες ; κοιτα το site καθημερινα αμα μπορεις και με τις πρωτες βροχες θα αρχησουμε

Σαφώς και πρέπει να γραφτείς σε λέσχη για να δεις πολλά πράγματα από διάφορα αυτοκίνητα και να αποκτήσεις δικιά σου άποψη KAI εμπειρία.
Όπως σου είπαν κι άλλοι υπάρχουν και φτηνές εκδρομές μιας και οι λέσχης είναι μη κερδοσκοπικά σωματεία και μπορουν και πετυχαίνουν καλύτερες τιμές απ ότι αν πας μόνος κάπου.
πχ 10 μέρες εκδρομή στη ΡΟΔΟΠΗ με διαμονή και πλήρη διατροφή περίπου 65,000 δρχ η στον ΟΛΥΜΠΟ 4 μέρες με διαμονή και πλήρη διατροφή 60 EURO

Πολλά είναι?
Αν ναι πήγαινε στις δωρεάν μονοήμερες η με 10 EURO
Mόνο εκεί θα μάθεις σωστά 4Χ4 από έμπειρους οδηγούς που δεν έχουν σκοπό το κέρδος.
Στο www.4wd-hellas.gr μπορείς να δεις κάποιες μη κερδοσκοπικές λέσχες
Ασε που οι εκδρομές των εταιρειών 4Χ4 είναι πολύ πιο ακριβές αλλά και αμφιβόλου ποιότητας.

Το πρώτο που πρέπει να πάρεις πάντως είναι υμάντας 3-4 τόνων διπλός 30 EURO περίπου και λάστιχα ΜΤ 350 EURO 215/75/15 και αν πάς σε λέσχη και CB PRESIDENT με 70 EURO
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό xontros » 21 Αύγ 2003, 22:22

Χαίρομαι πολύ που μαζευόμαστε σιγά σιγά :)
Στις 18 και στις 19/8, αν δεν κάνω λάθος, μπήκε μόνο 1 μέλος στο site :shock:
Εαν η Β.Ε.Α. έχει καμμιά ιδέα για extreme μπάνιο το Σάββατο εγώ είμαι μέσα πάντως... Μήπως να πάμε να βρούμε τον metalaxe στην Εύβοια?
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό spz » 22 Αύγ 2003, 08:46

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΡΑΒΑΔΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΠΗΡΑ ΕΝΑ RAV4 ΤΟ ΠΑΛΙΟ.
ΕΙΔΑ ΜΕ ΧΑΡΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ 4Χ4 ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ SITE ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ.ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΙΝΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ.
Άβαταρ μέλους
spz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Αύγ 2003, 10:34
Τοποθεσία: Ν.ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Arouraios » 22 Αύγ 2003, 10:36

:shock: ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΟΝΤΩΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ ΕΙΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ..... :oops:

ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ CB ΣΤΟ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ :?: :?:
Άβαταρ μέλους
Arouraios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 01 Αύγ 2003, 12:43
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό jdelis » 22 Αύγ 2003, 10:51

Για το CB νομίζω πως δεν χρειάζεται πλεόν άδεια, χωρίς να είμαι σίγουρος. καλύτερα να μιλήσει κάποιος πιό σχετικός. Πάντως εκεί που το αγόρασα μου έδωσαν ένα αντίγραφο νόμου σε φωτοτυπία να το έχω στο αυτοκίνητο αν με σταματήσει κανείς.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Εχεις δίκιο Χappas ...

Δημοσίευσηαπό jimnys » 22 Αύγ 2003, 12:32

Εχεις δίκιο Χappas ...
το CB(CITIZENS BAND) είναι ελεύθερο προς χρήση.
Αδεια θα χρειαστείς αν θέλεις να εγκαταστείσεις κάποιο μηχάνημα ζώνης ραδιοερασιτεχνών 144-146Mhz & 430-440Mhz τα οποία προσφέρουν καλύτερη ποιότητα ακουστικά και μεγαλ΄θτερη εμβέλεια λόγω ισχύος των προσφερόμενων μοντέλων.
Γνώμη μου φίλε arouraios(πολύ καλο...επειρεια απο στρατό??) ενα φορητό για αρχή και βλέπεις αν και είναι λιγο εξεζητημένη περίπτωση.....
Καλύτερα να βάλεις μια τετράδα bf AT
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες