Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 06 Μάιος 2005, 14:40

Μου στειλαν πασχαλιατικα ενα εντυπο απο Ελλ.Στρατο,να το συμπληρωσω και να σταλλει παλι πισω.Το οχημα σας...λεει επιτασεται σε περιπτωση επιστρατευσης και οφειλω να το παραδοσω σε ενα συγκεκριμενο μερος της χωρας!! Καλο εεεεεε!!!!!.Νομιζα οτι αυτα ειχαν....καταργηθει.Εχει κανενας αντιστοιχη...εμπειρια????
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

Δημοσίευσηαπό IKE » 06 Μάιος 2005, 16:13

Εγω έχω αντίστοιχη εμπ[ειρία, μου έστειλαν το ίδιο πριν λίγες μέρες και μάλιστα για αυτοκίνητο που έχω πουλήσει.

Εστειλα το χαρτάκι με μια φωτοτυπία του πωλητιρίου και οκ.

Παντως αν δεν γίνει πόλεμος δεν νομίζω πως θα χρειαστεί κάτι και αν γίνει θα είναι το λιγότερο απο τα προβλήματά μας :P

ΥΓ.επειδή μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους το μεταφέρω στο 4Χ4 γενικα.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Re: ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 06 Μάιος 2005, 16:59

IKE έγραψε:Εγω έχω αντίστοιχη εμπ[ειρία, μου έστειλαν το ίδιο πριν λίγες μέρες και μάλιστα για αυτοκίνητο που έχω πουλήσει.

Εστειλα το χαρτάκι με μια φωτοτυπία του πωλητιρίου και οκ.

Παντως αν δεν γίνει πόλεμος δεν νομίζω πως θα χρειαστεί κάτι και αν γίνει θα είναι το λιγότερο απο τα προβλήματά μας :P

ΥΓ.επειδή μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους το μεταφέρω στο 4Χ4 γενικα.



ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ......ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ......................... ........................................................................................................... ............................................................................................................ .......................ΓΙΑ ΔΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ.......ΒΓΑΛΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΑΣ............................................................................... ..........(ΚΑΛΑ ΝΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΟΥΜΠΑΡΟΥ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΟΥ !!!!!!!ΠΑΝΤΑ)
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

Δημοσίευσηαπό IKE » 06 Μάιος 2005, 17:37

Ακόμα καλύτερα στείλτε τα όλα στα νησιά Cayman!

Στο ταχυδρομείο πάντως ο υπάλληλος μου είπε πως έχουν στείλει σε πάρα πολλούς, θα έχει μεγάλη πλάκα σε μια σύρραξη να επιτάξουν πχ Jimny σε ρόλο ΤΟΜΠ, μέχρι να αποβιβαστεί ο φαντάρος απο το πίσω κάθισμα θα έχει τελειώσει ο πόλεμος :P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 06 Μάιος 2005, 18:21

Το να γινει επιστρατευση και να δωσεις το α/το σου,ειναι κατι σχετικα ακραιο και απομακρο μαλλον.....αλλα επειδη το χαρτι αυτο συνοδευει το αυτοκινητο για παντα,το προβλημα ειναι οταν θα θελω να το πουλησω.Αν το αποκαλυψεις στον νεο.....ιδιοκτητη ισως δυσκολευτεις να το δωσεις και ακομα ισως ετσι χανει απο την αγοραστικη αξια του το αυτοκινητο!!!Οποτε.....το κρυβεις και το στελνεις μετα....ταχυδρομικως :twisted: :twisted: :twisted:
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό xristost » 06 Μάιος 2005, 20:56

Να ρωτησω κατι και εγω? Το αυτοκινητο οταν το αγορασαται μηπος το δηλωσαται "Τυπου τζιπ" ?Αν δηλοθει ετσι τοτε εχει μια μικρη μυοση στους δασμους και περναει σαν επιταξη εν καιρο πολεμου :oops:
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
xristost
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 12 Αύγ 2004, 18:59
Τοποθεσία: ΖΕΦΥΡΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό KONSTANTINOS » 06 Μάιος 2005, 21:12

Είμαστε σοβαροί ή κάνουμε πλάκα??????
Άβαταρ μέλους
KONSTANTINOS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 06 Ιαν 2004, 23:06
Τοποθεσία: ARTA

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 06 Μάιος 2005, 22:04

οχι κύριοι δεν κάνει κανείς πλάκα.............απλα σε περίπτωση πολέμου ...μακρυά απο μας...επίτασσονται οχήματα...θάστε τυχεροί αν επιστρατευεστε στην ίδια μονάδα με τα οχήματά σαςστε
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 06 Μάιος 2005, 22:08

Παιδια πλακα δεν κανουν....ειχα και εγω την ιδια εμπειρια και το 1991 με τα ΙΜΙΑ ειχα Tranzit Ford epaggelmatiko και μου ηρθε τετοιο χαρτι.... ρωτωντας σχετικους μου ειπαν΄.. οτι ειναι επαγγελματικο, αγροτικο, 4χ4 με οφελιμο φορτιο ανω του 3/4 του τονου ΜΟΝΟ στην γενικη επιστρατευση κατασχεται απο το ελληνικο δημοσιο και η πλακα ειναι επιτασεσαι και εσυ σαν οδηγος του... στην ουσια δεν στο παιρνουν αλλα υπηρετεις κατι σαν φανταρος οδηγος...... ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΤΖΑΜΠΑ.....
Poke me and i'll become an even nastier nastyzuki.......
Braters....QUICK....toU'r BRATmobiles!!!!!
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό Lepes » 07 Μάιος 2005, 16:50

:D
Πριν κανα χρονο το ειχαν κανει σε ενα παλικαρι απο τη Θεσσαλονικη αλλα σε mercedes coupe :p αμ πως θα παν οι στρατηγοι στο πολεμοοο
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Mountaineer » 08 Μάιος 2005, 22:44

"...και η πλακα ειναι επιτασεσαι και εσυ σαν οδηγος του... στην ουσια δεν στο παιρνουν αλλα υπηρετεις κατι σαν φανταρος οδηγος...... ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΤΖΑΜΠΑ..... "

... μπεντζινα τουλακιστο πλερωνουν...? .
:tank:

μα τι λενε οι ανθρωποι.. ειναι σοβαροι??? :?
Άβαταρ μέλους
Mountaineer
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 18 Φεβ 2005, 22:25
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Re: ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

Δημοσίευσηαπό gmav » 09 Μάιος 2005, 11:26

iperodigos έγραψε:
ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ......ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ.......................................................... ................................................................. ............................................................................................................................................ΓΙΑ ΔΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ.......ΒΓΑΛΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΑΣ........................... .................................. ............................(ΚΑΛΑ ΝΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΟΥΜΠΑΡΟΥ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΟΥ !!!!!!!ΠΑΝΤΑ)



Καλημέρα.
Αν δε σε πειράζει, βάλε κανένα κενό ανάμεσα στις τελίτσες, γιατί γίνεται πολύ μεγάλο το post και υπάρχη δυσκολία στην ανάγνωση. τις συνεχόμενες τελίτσες τις βλέπει σα μια λέξη.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

Δημοσίευσηαπό Kafros » 04 Ιούλ 2005, 10:59

Εμενα που ηταν στον ελληνικο στρατο δηλαδη τι θα μου κανουν????
:newbie: Θα το παρουν πισω????
Άβαταρ μέλους
Kafros
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2005, 18:05
Τοποθεσία: Peiraias

Re: ΕΠΙΤΑΞΗ ΟΧΗΜΑΤΟΣ !?!?!?!?.....

Δημοσίευσηαπό firelord » 04 Ιούλ 2005, 11:52

όντως οι ΜΕ (μονάδες επιστρατεύσεως) διατηρούν λίστες με οχήματα προς επίταξη

κατά το δοκούν

ψάξε βρές
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό padelis » 04 Ιούλ 2005, 15:43

επειδή υπηρέτησα σε μονάδα επιστρατεύσεως σε νησί και μάλιστα είχα τα αυτοκίνητα να σας θυμήσω ότι υπάρχουν και οι "επιστρατεύσεις" για φυσικές καταστροφές.
Βέβαια σε δύσκολες περιοχές και παραμεθόριες γιατί αλλιώς υπάρχουν τα μέσα (αστυνομία, πυροσβεστική, κλπ)
Άβαταρ μέλους
padelis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 12 Φεβ 2004, 19:20
Τοποθεσία: athens

Επόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες