Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Jeep club

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό tedos » 10 Μάιος 2005, 16:35

giagoulas έγραψε:Συμφωνω απόλυτα με τους δύο προλαλήσαντες . Διαφωνώ ,πλήρως , οριζοντίως , καθέτως (και διαγωνίως tedo) με κάθε οργανωμένη μορφή club, λεσχης ή οπως αλλιως θέλετε πειτε το.

Ο λόγος είναι απλός. Βάλτε μαζί το παράγοντα χρήμα και ανθρωπινη ματαιοδοξία και θα καταλάβετε.

Συμφωνω πλήρως (να μην επαναλάβουμε τις διαστάσεις) με κάθε μορφή ανοργάνωτου μπάχαλου και ακολασίας (offroad για να μην παρεξηγούμαστε).

Δεν κρίνω ούτε σκοπευω να κρίνω αυτούς που συμμετέχουν σε οργανωμένες μορφές και δομές. Περι ορέξεως .......................

Να σας θυμίσω επίσης παλαιό ορειβατικό σύλλογο με το ονομα
Ροπή στην Ορειβασία το ΜΠαχαλο και την Ακολασία .

Κοινώς ΡΟΜΠΑ.

Η ορειβασία και το offroad ξεκινούν και τα δύο απο Ο.


Συμφωνω απολυτα Δρακουλιαρη μου! :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό vidas » 10 Μάιος 2005, 18:35

Εδώ έχετε δίκιο……
Και εγώ είμαι της ίδιας άποψης μπάχαλο ολε αλλά και αυτό με μέτρο.
Δεν μου αρέσουν καν οι δεσμεύσεις για αυτό λέω αν... όλες οι λέσχες ήταν σαν το B.R.A.T. τότε το off road θα είχε πολύ περισσότερους υποστηριχτές.
Εδώ υπάρχει και ένα άλλο θέμα που έβαλα κάτω και κάνω αυτήν την κίνηση…… η παρέα με ομοσταβλους. Πως να το κάνουμε θέλω να πάω και την βόλτα στο βουνό και με άλλους Jeepydes.. κακό είναι??? Το κάλο είναι πως ότι και να στηθεί θέλω να στηθεί στα πρότυπα παρέας.
:cry: :cry: :cry:
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό vidas » 10 Μάιος 2005, 19:30

Και κάτι ακόμα….
Το 1941 δημιουργήθηκε το πρώτο jeep με βάση να εξυπηρέτήση στης τότε συνθήκες τον αμερικανικό στρατό στης εκτός δρόμου ανάγκες του. Από τότε η jeep μέχρι και σήμερα κατασκευάζει οχήματα με γνώμονα την μετακίνηση εκτός δρόμου. Τι παρατηρείτε????
Να σας πω….. ότι έχει γεμίσει η Ελλάδα με jeep και αυτοί που ασχολούμαστε με το off road είμαστε είδος προς εξαφάνιση. Πιο απλά ένα όχημα jeep το παίρνει ο κάθε φλώρος και χαίρεται!!! Όποτε συνεπάγεται πως τα jeep είναι η χαρά του φλώρου.
Ναι αλλά επειδή εγώ και πολλοί άλλοι δεν πήρα αυτό το αμάξι για να ανεβαίνω πεζοδρόμια ούτε για να ρίξω καμιά χαζογκομενα αλλά ούτε στην ράτσα τον φλώρων ανήκω λέω το εξής …….. δεν γίνετε υπάρχουν και άλλες εξαιρέσεις εκτός από εμένα και για καλή μου τύχη κάθε φορά που ανεβαίνω σε ένα βουνό βλέπω αυτές της εξαιρέσεις και προσπαθώ να μαζευτούμε να γίνουμε ένα ξεχωριστώ κομμάτι.
Εκτός από αυτό πολλοί από αυτούς που τους λέμε (φλώρους) δεν είχαν ποτέ την παρέα και την ευκαιρία να ανέβουν σε ένα βουνό να δουν πως είναι και αν το θέλουν δεν έτυχε. Γιατί μέσω εμάς να μην έχουν και αυτoi την ευκαιρία να ακολουθήσουν να δουν αν τους ταιριάζει?
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό mas4x4 » 10 Μάιος 2005, 22:09

Γιατί όχι jeepclub

Φιλε vidas απλό και εύκολο
ξεκίνα το κλαμπ στο διαδίκτυο και ανάλογα κρίνεις και προχωράς.

Βοήθεια θα βρεις από όλους μας.
Άβαταρ μέλους
mas4x4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 23 Ιουν 2003, 16:03
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΈΡΙ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό mas4x4 » 10 Μάιος 2005, 22:44

giagoulas έγραψε:Συμφωνω απόλυτα με τους δύο προλαλήσαντες . Διαφωνώ ,πλήρως , οριζοντίως , καθέτως (και διαγωνίως tedo) με κάθε οργανωμένη μορφή club, λεσχης ή οπως αλλιως θέλετε πειτε το.

Ο λόγος είναι απλός. Βάλτε μαζί το παράγοντα χρήμα και ανθρωπινη ματαιοδοξία και θα καταλάβετε.

Συμφωνω πλήρως (να μην επαναλάβουμε τις διαστάσεις) με κάθε μορφή ανοργάνωτου μπάχαλου και ακολασίας (offroad για να μην παρεξηγούμαστε).

Δεν κρίνω ούτε σκοπευω να κρίνω αυτούς που συμμετέχουν σε οργανωμένες μορφές και δομές. Περι ορέξεως .......................

Να σας θυμίσω επίσης παλαιό ορειβατικό σύλλογο με το ονομα
Ροπή στην Ορειβασία το ΜΠαχαλο και την Ακολασία .

Κοινώς ΡΟΜΠΑ.

Η ορειβασία και το offroad ξεκινούν και τα δύο απο Ο.


Συμφωνώ απόλυτα εκεί που γράφεις για..τα περί ορέξεως. :D
Όσο για τα υπόλοιπα αν έχεις προσωπική εμπειρία θα ήταν πολλή ενδιαφέρων να την μάθω. :)

Πάντα μέσα στο καλό υπάρχει και το κακό και το αντίθετο
Αυτό που μετράει όμως είναι το αποτέλεσμα. :wink:
Άβαταρ μέλους
mas4x4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 23 Ιουν 2003, 16:03
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΈΡΙ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vidas » 11 Μάιος 2005, 08:28

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη και που θέλετε να βοηθήσετε. Μέχρι τώρα έχουμε μαζευτεί 18 μέλη για να υλοποιήσουμε αυτήν την ιδέα. Κάναμε είδη μια πρώτη κουβέντα με το hellas jeep club όπου θέλουν να μας βοηθήσουν. Πιο απλά τα πράγματα προχωράνε αρκετά καλά.
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό panos » 11 Μάιος 2005, 11:28

vidas έγραψε:....Ναι αλλά επειδή εγώ και πολλοί άλλοι δεν πήρα αυτό το αμάξι για να ανεβαίνω πεζοδρόμια ούτε για να ρίξω καμιά χαζογκομενα αλλά ούτε στην ράτσα τον φλώρων ανήκω λέω το εξής.....


Φλώρος δεν είσαι αλλά για χελώνα παίζεται . :P
Εικόνα
ΥΠΟΓΡΑΦΗ
panos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 17 Ιαν 2003, 03:54
Τοποθεσία: Αθηνα Πεντέλη

Δημοσίευσηαπό ChrisG » 11 Μάιος 2005, 16:00

Προσοχη στις λεσχες και στα club ειναι αρκετα λεπτες οι ισοροπιες αναμεσα στην παρεα οπου ολοι εχουν λογο και στην λεσχη οπου λιγοι εχουν λογο. Δυστυχως ή ευτυχως ακουμε καθημερινα για αντιπολιτευσεις διαγραφες παραιτησεις κοκ. Το αποτελεσμα ειναι οτι απο παρεα με σκοπο το off-road μετατρεπεται σε λιγο καιρο σε παρεα με σκοπο την αναδειξη συμφεροντων και αποψεων.
Vidas σου ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου. :wink: :wink:
Εικόνα
Για να περνάμε καλά
Άβαταρ μέλους
ChrisG
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 21 Οκτ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 12 Μάιος 2005, 08:01

vidas έγραψε:Πως να το κάνουμε θέλω να πάω και την βόλτα στο βουνό και με άλλους Jeepydes.. κακό είναι???

Όχι βέβαια, ειδικά για τους άλλους jeepάδες είναι ό,τι καλύτερο γιατί θα έχουν κάποιον να τους φτιάχνει τα χρέπια τους όταν μένουν στο βουνό :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

vidas έγραψε:Πιο απλά ένα όχημα jeep το παίρνει ο κάθε φλώρος και χαίρεται!!! Όποτε συνεπάγεται πως τα jeep είναι η χαρά του φλώρου.


Εσύ το είπες... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Καλή δύναμη πάντως σε ότι και αν επιλέξεις :wink: :wink:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό firelord » 12 Μάιος 2005, 12:28

τέτοιες αλήθειες σπάνια λέγονται.....

πέρα από την πλάκα τουλάχιστον στο χωριό μου δεν έχω δεί έναν 'τζιπά' εκτός οικοδομικού συγκροτήματος...έλεος δηλαδή, πραγματικά στεναχωριέμαι
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό COSTAR » 29 Ιουν 2006, 12:19

COSTAR HELLAS
ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΩΝ JEEP
www.costar.gr
Άβαταρ μέλους
COSTAR
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Ιαν 2005, 14:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 29 Ιουν 2006, 16:04

Bida για αρχη μπορεις να ζητησης απο καποιο αλλο Φορουμ (off-road.gr) καποιν χωρο για JEEP κ εκει θα βρεις ακρη κ οταν θα λειπεις αυτος ο χωρος θα γεμιζη απο JEEP. Σου ευχομε καλη επιτυχια με την παρεα που θες να δημιουργισης αν κ δεν εχεις αναγκη απο Φορουμ απλα κατεβα κατω στην Γλυφαδα που ειναι ολα ta JEEP εκει με το τερας σου κ να δεις ποσα ατομα θα γνωρισης. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΣ
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες