Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SUV

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό forester » 06 Φεβ 2004, 18:25

Παρεπιπτόντως, κάνω σκι!
Έτσι πήρα και το 4Χ4.
Μπορούμε να οργανώσουμε σκι νωρίς (9-12) και να φύγουμε για περιπλάνιση γύρω από τα χιονοδρομικά, με κατάληξη πάντα σε φοβερή ταβέρνα.
Διαδρομές, άλλο τίποτα και στον Παρνασσό και στο Χελμό.
Ιδιαίτερα στον Παρνασσό γνωρίζω αρκετά πράγματα, μας παίρνει με τα σουβλάκια μας στα περισσότερα, υπάρχουν χάρτες και GPS, περιμένω πρόθεση - συμμετοχή και για μονοήμερα, είμαι μέσα σχεδόν κάθε Σάββατο-Κυριακή.
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 06 Φεβ 2004, 19:33

Ο ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΤΗ ΟΠΩΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ.ΒΑΤΟΙ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΑΣΠΗ...............ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΠΛΑΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ,ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΝΕΒΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΟΡΦΗ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ.ΜΕΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΙΣ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ ΑΠΟ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΥΣ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΥΡΗΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΧΕΙ ΨΩΜΙ....
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό forester » 06 Φεβ 2004, 21:15

nikglock17 έγραψε:Ο ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΤΗ ΟΠΩΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ.ΒΑΤΟΙ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΑΣΠΗ...............ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΠΛΑΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ,ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΝΕΒΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΟΡΦΗ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ.ΜΕΤΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΙΣ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ ΑΠΟ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΥΣ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΥΡΗΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΧΕΙ ΨΩΜΙ....


Κι εγώ από το Ακρόπολις ξέρω όσα ξέρω στην πέριξ του Παρνασσού περιοχή.Αν συνδιάσουμε βόλτα με σκι, τότε δεν προλαβαίνουμε για Μενδενίτσα κλπ. Θα πρέπει να περιοριστούμε μέχρι Επτάλοφο, Ελευθεροχώρι κοκ.
Εννοείται ότι απότερος προορισμός θα είναι κάποια ταβέρνα ως το σούρουπο.
Σε διαφορετική περίπτωση (χωρίς σκι και φαγητό αργά 8-9 το βράδυ), γυρίζουμε τη μισή Στερεά, μόνο από χώμα!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό zaxariadis » 08 Φεβ 2004, 14:18

Και εγώ παρών!

Έχω πατήσει αρκετό πελοποννησιακό χώμα με το RAV4 (του μπαμπά μου :oops: – αγκού :D ), σε εύκολες ως μέτριες διαδρομές.

Ανυπομονώ να δω προτάσεις και προσκλήσεις !!!

Zaxariadis.
Άβαταρ μέλους
zaxariadis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 14:19
Τοποθεσία: Nafplio - Argolidas

Re: list suv

Δημοσίευσηαπό juan » 09 Φεβ 2004, 16:15

juan έγραψε:Ανακεφαλαίωση ¨Λοιπόν έχουμε και λέμε σύνολο 14 :

1 SCENIC RX4: RX4

2 TOYOTA RAV4 : spz , zaxariadis

2 DAIHATSU TERIOS: savourdaman , gmav

4 FORD MAVERICK : juan , ANDREAS2003 , KONSTANTINOS, MAVERICKios ,

1 GRAND VITARA : nikglock17

1 NISSAN X-TRAIL : xtrail

1 CHEROKEE : frank

1 SUBARU FORESTER : forester

1 PAJERO PININ : PININ

Για να δουμε τι άλλο θα δούμε :P :P :P


14 Φύγαμε από το 13
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό max » 09 Φεβ 2004, 17:30

Το Σάββατο μάλλον θα είμαι Παρνασό επομένος θα σας συναντήσω έστω και για γνωριμία.

Το περασμένο ΠΣΚ ήμουν στον Χέλμο και μου είχε δώσει η εταιρεία ένα freelander. Πολύ Καλή τετρακίνηση, το πέταξα και σε ένα χάντακι στην διαδρομή ζαχλωρού - Πλατανιώτισα αλλά καταφέρε να βγεί μόνο του.
Χάλια κινητήρας και συμπλέκτης όπου βρώμαγε σε κάθε ψηλόδύσκολο πέρασμα. (Και έχει μόνο 6500 χλμ)

Max (Grand Vitara 2lit)
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 11 Φεβ 2004, 01:27

ΚΥΡΙΟΙ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ!!!!!!!ΤΟ TRAIL RIDE ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΧΤΟ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΕΛΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΟ ΗΠΙΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕΡΟΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ,ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ,ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΘΑ ΦΛΩΡΕΨΟΥΝ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΩΤΑΧΙΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ.....ΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΤΟ ΤΖΙΠ,ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ,ΚΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΛΠ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό juan » 11 Φεβ 2004, 11:33

nikglock17 έγραψε:ΚΥΡΙΟΙ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ!!!!!!!ΤΟ TRAIL RIDE ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΧΤΟ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΕΛΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΟ ΗΠΙΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕΡΟΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ,ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ,ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΘΑ ΦΛΩΡΕΨΟΥΝ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΩΤΑΧΙΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ.....ΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΤΟ ΤΖΙΠ,ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ,ΚΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΛΠ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.


Σωστός :P :P :P
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 11 Φεβ 2004, 16:02

nikglock17 έγραψε:ΚΥΡΙΟΙ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ!!!!!!!ΤΟ TRAIL RIDE ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΧΤΟ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΕΛΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΟ ΗΠΙΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕΡΟΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ,ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ,ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΘΑ ΦΛΩΡΕΨΟΥΝ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΩΤΑΧΙΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ.....ΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΤΟ ΤΖΙΠ,ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ,ΚΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΛΠ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.



Ελαβα και εγω μερος και ενα μονο θα πω καλα εκανα και το πηρα το τζιπ.Αστους να λενε φιλε μου εκει που παμε εμεις μονο απο κανενα ντοκιμαντερ μπορουν να πανε και μονο απο τον καναπε του σπιτιου τους.Οσο για την βολτα χαλαρα ειμαι μεσα.Αντε να οργανωθουμε.
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό forester » 12 Φεβ 2004, 01:33

Συμφωνώ για εκρδομή με τα σουβλάκια μας, συνσουβλακοιδιοκτήτες (καλό ε;), αλλά η συγκεκριμένη διαδρομή, δεν είχε τίποτα αξιοθέατο.
Δεν θα την επέλεγα για βόλτα.
Υπάρχουν άλλες και επίσης κοντα, πολύ καλύτερες.
Ξεκινώντας από το ίδιο σημείο , για παράδειγμα, φτάνεις στα Τρίκαλα Κορινθίας και στη Λίμνη Στυμφαλία.
Το Σάββατο ή την Κυριακή θα βρεθώ στην περιοχή και λίγο δυτικότερα(Καλάβρυτα). Αν έχει κακοκαιρία και δεν κάνω σκι, είμαι για εκδρομούλα Σπήλαια λιμνών, Ζαχλωρού κλπ.
Ηδη βγάζω διαδρομές και τις περνάω στο pc και στο GPS.
Αν είναι κανείς για παρέα, ας το πει!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό PININ » 12 Φεβ 2004, 09:09

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ "FORESTER".ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΤΣΙΒΛΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΖΑΡΟΥΧΛΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΑΡΟΥΧΛΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΕΝΑΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΔΑΣΙΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ 25ΧΙΛ. ΠΟΥ ΣΕΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΔΙΑΔΑ ΤΟΥ ΦΕΝΕΟΥ.ΤΕΛΕΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΙΣΤΩ.
PININ
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 29 Ιαν 2004, 16:39
Τοποθεσία: Αθήνα - Βοτανικός

Δημοσίευσηαπό juan » 12 Φεβ 2004, 11:05

forester έγραψε:Συμφωνώ για εκρδομή με τα σουβλάκια μας, συνσουβλακοιδιοκτήτες (καλό ε;), αλλά η συγκεκριμένη διαδρομή, δεν είχε τίποτα αξιοθέατο.
Δεν θα την επέλεγα για βόλτα.
Υπάρχουν άλλες και επίσης κοντα, πολύ καλύτερες.
Ξεκινώντας από το ίδιο σημείο , για παράδειγμα, φτάνεις στα Τρίκαλα Κορινθίας και στη Λίμνη Στυμφαλία.
Το Σάββατο ή την Κυριακή θα βρεθώ στην περιοχή και λίγο δυτικότερα(Καλάβρυτα). Αν έχει κακοκαιρία και δεν κάνω σκι, είμαι για εκδρομούλα Σπήλαια λιμνών, Ζαχλωρού κλπ.
Ηδη βγάζω διαδρομές και τις περνάω στο pc και στο GPS.
Αν είναι κανείς για παρέα, ας το πει!



Εγω μάλλον θα είμαι στον Πάρνωνα το ΣΚ

:P :P :P
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 13 Φεβ 2004, 02:35

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΗΛΙΟ,ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΒΡΕΞΕΙ,ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΙΝΔΙΑΝΟ,ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ TRAIL ΣΤΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΡΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟ.ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΧΟΡΟ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙΣΕ?
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό ALEXISSUV » 13 Φεβ 2004, 03:00

Χαιρετισμούς από τη χιονισμένη Πάτρα.
Προσθέστε και ένα HYUNDAI SANTA FE CRDi στην ομάδα.
:thumbup:
ALEXISSUV
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 13 Φεβ 2004, 02:47
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό zaxariadis » 13 Φεβ 2004, 08:43

ALEXISSUV έγραψε:Χαιρετισμούς από τη χιονισμένη Πάτρα.
Προσθέστε και ένα HYUNDAI SANTA FE CRDi στην ομάδα.
:thumbup:


Ooop Se Tsakosa AlexisSub. :D

Xaire!
:tank:
Psaxnw edw kai kairo kapoio sindedsmo stin Patra pou na asxolite me to Off - Road. Eimai apo to NAfplio kai spoudazw edw (Patra) kai 8a i8ela na sinexisw na e3ormw me kalh parea sto panemorfo Panaxa'i'ko.

-Ema8a oti o typas poy exei th Lada diorganonei kapoies ekdromoules.
-Episis diabasa oti Epanidri8ike to Club 4x4 Patras. Prospa8isa na er8w se epafh mazi tous apo to .net alla den ta katafera.

Can you Help me???? :glasses7:
Άβαταρ μέλους
zaxariadis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 14:19
Τοποθεσία: Nafplio - Argolidas

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες