Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SUV

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό gmav » 17 Φεβ 2004, 14:17

zaxariadis έγραψε:Mporei kapoios na mou pei pws sto kalo bazete foto katw apo to nic sas :evil: :evil:

8elei perm. apo ton administrator :?:

8elw kai egw foto kai exw psap3ei ta panta (malon) :?

C-Ya
Zaxariadis


Πάνω πάνω στην οθόνη σου (και προς τα δεξιά) υπάρχει ένα κουμπι που λέει "προφιλ". κάνοντας "κλικ" στο "προφίλ" μπαίνεις στη σελίδα που καταχωρεις το προφιλ σου.

Στο τελος της σελίδα υπάρχει η επιλογή του "avatar", που είναι η μικρή φωτο που έχουμε κάτω από το nickname.
Διαλέγεις μία από τις έτοιμες (εικονοθήκη αν θυμάμαι καλά), ή φορτώνεις μία από τον Η/Υ σου (με την προυπόθεση οτι είναι μικρότερη από 6kb και 80χ80pixels)

Ελπίζω να βοήθησα.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mas4x4 » 17 Φεβ 2004, 14:59

Ε όχι και το GRAND VITARA : nikglock17 SUV
Παρακαλώ όπως διορθώσετε το τυπογραφικό λάθος
Άβαταρ μέλους
mas4x4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 23 Ιουν 2003, 16:03
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΈΡΙ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό zaxariadis » 17 Φεβ 2004, 15:14

Me tin politimh sas boi8ia :wink:

NAI exw kai egw Foto. :D

Autos eimai.
Zaxariadis
Άβαταρ μέλους
zaxariadis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 14:19
Τοποθεσία: Nafplio - Argolidas

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 17 Φεβ 2004, 18:23

Καλοι μου ανθρωποι θελω τα φωτα σας.
Λεω να ψηλωσω το ΤERIOS καμια 5αρα ποντους αλλα καπου διαβασα οτι περα απο το ψηλωμα με τα αμορτισερ και τα ελατηρια θα πρεπει να αλλαξω ψαλιδια και να βαλω πιο ισχυρα ,σωληνακια φρενων κλπ.Θελω να μου πειτε αν ξερετε κατι και αν ισχυουν οντως τα προαναφερομενα :oops:
ευχαριστω εκ των προτερων :P
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 17 Φεβ 2004, 20:26

forester έγραψε:
tasos953 έγραψε:Ήδη αυτοί που πιάνουν τα χοντρά τσίμπησαν....
Περισσότερα και λιανά στο μέλλον να έχουμε και χρόνο γιατί είναι αργά. :twisted: :twisted: :twisted:



Αφού τα λέμε και στο to4Χ4.gr,
γιατί μπερδεύεις τον κόσμο;;;
Αφού είσαι καλό παιδί :D
...παρεπιπτώντος το ΡΙΝΙΝ 1.8, είναι SUV :!: :wink:
Εσύ όμως έχεις το 2.0, που μοιάζει τέτοιο (λόγω αυτοφερόμενου και κάποιων αλλαγών για μεγαλύτερη άνεση), αλλά με τα διαφορικά και τους μηδενικούς προβολούς....
μάλλον καθαρό off road είναι!
Ας είναι όμως, σε θέλουμε.
Πότε θα κατέβεις στα νότια :?:

Τα λέμε αλλά με άλλα παρατσούκλια. Σημασία έχει να τα λέμε πάντα ίδια....
Όσο για το άν το ΠΙΝΙΝ είναι SUV ή όχι, εγώ ξέρω τί είναι αλλά με την δική σου καλή πρόθεση παίρνουn θάρρος και τα off-road animals..... :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 17 Φεβ 2004, 21:19

Mε ολο το θαρος τι τσακωνομαστε για το τι ειναι SUV και τι δεν ειναι?Οι αμερικλανοι :twisted: για παραδειγμα θεωρουν SUV και ενα chevrolet blazer ή ενα dodge dacota σημασια εχει οτι ολοι μια παρεα ημαστε και κανεις δεν νομιζω να πει οχι αν ερθει μαζι μας ενα LR ειτε ενα WRANGLER. :P
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό maverickman » 17 Φεβ 2004, 21:52

savourdaman έγραψε:Mε ολο το θαρος τι τσακωνομαστε για το τι ειναι SUV και τι δεν ειναι?Οι αμερικλανοι :twisted: για παραδειγμα θεωρουν SUV και ενα chevrolet blazer ή ενα dodge dacota σημασια εχει οτι ολοι μια παρεα ημαστε και κανεις δεν νομιζω να πει οχι αν ερθει μαζι μας ενα LR ειτε ενα WRANGLER. :P


savourdaman Με καλυψες απολυτα.
Δεν μπορω να καταλαβω την ταση καποιων να επικρινουν το γουστο στην επιλογη αυτοκινητου.Αλλωστε ολο κι ολο ειναι 1,5 τονος σιδερο που και αγκαλια να κοιμηθεις μαζι του δεν θα σε ζεστανουν αλλα και μονα τους δεν μπορουν να κανουν τιποτε αλλο απο το να σκουριαζουν.
Στο βουνο (γιατι περι αυτου προκειται ανθρωπους να σε βοηθησουν θα χρειαστεις πολλες φορες. Αυτοκινητα,ΤΡΑΚΤΕΡ JCB, JEEP ...MEEP και οτι αλλο θες μονο του να σπευσει να σε βοηθησει μαλλον χλωμο το βλεπω.
Εμεις οι ανθρωποι ειμαστε αυτοι που δινουμε αξια και πνευμα
σε ολα γυρω μας.Τωρα αν θελουν καποιοι και δεν αναφερομαι ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΔΙΚΑ να κυκλοφορει μια συγκεκριμενη μαρκα η μονο συγκεκριμενων δυνατοτητων αυτοκινητα ας κανουν κυβερνηση (ακους juan?)τι δαλαδη μονο ο Στεγκος μπορει να τα κανει για το PORTO KARAS?

Αληθεια,ποσοι απο εμας πιστευουν οτι οδηγουν το καλυτερο αυτοκινητο στον κοσμο? Σε ολους εμας λοιπον θα ηθελα να αντιπαραβαλω την μαιμου που και αυτη βλεπει το παιδι της σαν το ομορφοτερο στον κοσμο.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό juan » 17 Φεβ 2004, 22:28

Να θυμίσω τι εστί SUV από ένα καταπληκτικό post που εκφράζει την φιλοσοφία ύπαρξης των Suv με εναν πολύ γλαφυρό τρόπο.

http://www.tο4x4.gr/html/site/forum/viewtopic.php?t=58

Τέλος σε ότι αφορά τις κυβερνήσεις και τα άλλα .....λέμε και κανένα αστείο (έτσι maverickman ) ξέρεις ότι συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου.

Άρα λοιπόν όποιος αισθάνεται Suvistas είτε έχει Honda είτε έχει Gr.Vitara είναι καλοδεχούμενος .

Άλλωστε υπάρχουν πολλοί πιο μάχιμοι suvistes (βλέπε Maverickios , Forester και άλλοι ) από κάποιους που έχουν καθαρόαιμα που τα κυκλοφορούν από Κολωνάκι σε Κυψέλη και τούμπαλιν 8) 8) 8)
[/quote]
Τελευταία επεξεργασία από juan και 17 Φεβ 2004, 22:42, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό juan » 17 Φεβ 2004, 22:37

mas4x4 έγραψε:Ε όχι και το GRAND VITARA : nikglock17 SUV
Παρακαλώ όπως διορθώσετε το τυπογραφικό λάθος


Φυσικά και να το διορθώσουμε εαν το θέλει ο nikglock17 και εαν νομίζει ότι είναι θιγμένος :alright:
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό mas4x4 » 18 Φεβ 2004, 17:21

Παιδιά μη μπερδεύουμε τα πράγματα εγώ είδα μια λίστα αυτοκινήτων με τον χαρακτηρισμό SUV και είπα μπα τυπογραφικό λάθος θα είναι :lol:

Το πώς θέλει να χρησιμοποιεί ο κάθε ένας το αυτοκίνητο του είναι δικός του λογαριασμός 8)

Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά (παλιά σε αγώνα TRIAL τεριος πέρασε πόρτα που αμέσως μετά κόλλησε σαμουράι) :?

Στις εκδρομές μας συνυπάρχουν όλοι και περνάμε και πολλή καλά
:D :D :D
Άβαταρ μέλους
mas4x4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 23 Ιουν 2003, 16:03
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΈΡΙ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό mas4x4 » 18 Φεβ 2004, 17:33

[/quote]http://www.tο4x4.gr/html/site/forum/viewtopic.php?t=58

Δεν είναι σωστό να το καπηλεύονται τα SUV δεν έχει σχέση με τύπο αυτοκινήτου αλλά με τύπο ανθρώπου
Άβαταρ μέλους
mas4x4
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 23 Ιουν 2003, 16:03
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΈΡΙ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό juan » 18 Φεβ 2004, 17:51

mas4x4 έγραψε:Παιδιά μη μπερδεύουμε τα πράγματα εγώ είδα μια λίστα αυτοκινήτων με τον χαρακτηρισμό SUV και είπα μπα τυπογραφικό λάθος θα είναι :lol:

Το πώς θέλει να χρησιμοποιεί ο κάθε ένας το αυτοκίνητο του είναι δικός του λογαριασμός 8)

Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά (παλιά σε αγώνα TRIAL τεριος πέρασε πόρτα που αμέσως μετά κόλλησε σαμουράι) :?

Στις εκδρομές μας συνυπάρχουν όλοι και περνάμε και πολλή καλά
:D :D :D


Κανείς δεν νομίζω να έχει αντίρηση για αυτά 8) 8) 8)
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό juan » 18 Φεβ 2004, 17:55

mas4x4 έγραψε:
http://www.tο4x4.gr/html/site/forum/viewtopic.php?t=58

Δεν είναι σωστό να το καπηλεύονται τα SUV δεν έχει σχέση με τύπο αυτοκινήτου αλλά με τύπο ανθρώπου[/quote]

Καπηλεύονται :?: :?: :?:

Είναι λίγο υπερβολικό νομίζω . Στο κάτω κάτω εαν νομίζει ο συγγραφέας του κειμένου ότι δεν χρεισιμοποιηται σωστά ή ότι γίνεται καπηλία ας μας το πεί . Βέβαια δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο αφου και ο ίδιος ζήτησε να μπεί στη λίστα..... :oops: :oops:
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 18 Φεβ 2004, 18:21

mas4x4 έγραψε:
Δεν είναι σωστό να το καπηλεύονται τα SUV δεν έχει σχέση με τύπο αυτοκινήτου αλλά με τύπο ανθρώπου

Δε νομίζω ότι ο Μιχαλάκης εννοεί αυτό που έγραψε.
Μάλλον πρόκειται για λάθος έκφαραση
Θα συμφωνήσω και γω ότι πρώτα μετράει ο άνθρωπος οδηγός και μετά το όχημα
Και να πω και γω ένα παράδειγμα
Στο TΡΙΑΛ tης Θεσσαλονίκης ένα PININ 1800 (Aν θυμάμαι καλά)πέρασε εκεί που κόλησε VIT και LAND και TERANNO κ.α.
Και δε θέλω και σχόλια ε?? :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό frank » 18 Φεβ 2004, 18:26

Αν και νομίζω ότι ο φίλος mas4x4 με το "καπηλεύοναται" δεν εννοεί το κείμενό μου αλλά κάτι άλλο, οφείλω να ξεκαθαρίσω πως καμία καπηλέια δεν είδα να συμβαίνει, αντιθέτως μάλιστα, αισθάνθηκα και κάπως άβολα για τα καλά λόγια που άκουσα/διάβασα. Εν πάσει περιπτώσει, ο οποιοσδήποτε μπορεί να χρησιμοποιήσει κάθε κείμενο που δημοσιεύω στο web, αρκεί να αναφέρει ποιός το 'γραψε και πού. Άρα καλώς μπήκε το κείμενο εδώ ...
Τελευταία επεξεργασία από frank και 18 Φεβ 2004, 18:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
όσο αντέχουμε ...
Άβαταρ μέλους
frank
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 25 Απρ 2003, 12:23
Τοποθεσία: Κοζάνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 39 επισκέπτες