Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SUV

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 22 Δεκ 2004, 12:47

chrtsi έγραψε:Λοιπόν, επειδή δεν βλέπω να οργανώνετε τίποτα παίρνω την πρωτοβουλία να προτείνω εγώ κάτι.
Σκέφτομαι για την Κυριακή 2 Ιανουαρίου βόλτα σε κοντινή διαδρομή στην ΒΑ πλευρά της Πάρνηθας (Σκούρτα - Αυλώνας) εως μέτριας δισκολίας. Θα κάνω την διαδρομή το επόμενο σαββατοκύριακο μαζί με ένα Jimny και ένα terios για να ελέγξω κατα πόσο μπορούν τα SUV μας να περάσουν αν και δεν νομίζω οτι θα υπάρχει πρόβλημα και να κάνω οτι αλλαγές χρειάζεται στο road book για να την προσαρμόσουμε στα μέτρα μας (προφανώς αν περάσω εγω με HRV περνάνε όλα). Εχω ξαναπάει παλιότερα εκεί αλλά δεν ξερω σε τι κατάσταση είναι τώρα.
Η διαδρομή έχει αρκετή λάσπη (συνήθως), μικρό ποταμάκι και είναι περίπου 20Km χώμα.
Θα ήθελα να δηλώσετε όσοι θέλετε να έρθετε για να ξέρουμε πόσοι και ποιοί είμαστε ή αν θέλετε να αλλάξει η ημερομηνία και να συννενοηθούμε.
Θα ήθελα έπίσης να γνωρίζετε οτι δεν είμαι μέλος καμιάς λέσχης ή ομάδας και η κίνησή μου είναι καθαρά προσωπική, δεν υπάρχει κανένα προσωπικό όφελος, καμία οργάνωση, δεν φέρω καμιά ευθύνη για οτιδήποτε και το κάνω αυτό για την πλάκα μου, να πάμε παρέα κάπου, να περάσουμε καλά και να γνωριστούμε (Α, και να φάμε και κανένα κοψίδι ε?). :roll:

Περιμένω απαντήσεις...



Tι να σου πω αν ειμαι εδω θα το σκεφτω...καλη ιδεα ακουγεται....αν λειπω καλες γορτες.....το σκεφτομαι παντως απο τωρα.
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό teroulas » 22 Δεκ 2004, 13:43

Εμένα μ' αρέσει η φάση, γουστάρω, αμα έχει κι άλλο τεριος παρέα!!!!
Δείτε αν περνιέται η διαδρομή, να δούμε κι εμείς τι υποχρεώσεις οικογενειακές προκύπτουν και αν παρακάμπτονται :D και ξαναγράφουμε.
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό chrtsi » 26 Δεκ 2004, 17:53

Καλές γιορτές σε όλους και χρόνια πολλά.

Μόλις γύρισα από τη διαδρομή που σας ανέφερα σε προηγούμενο post.
Πολυυυυυ λάσπη. Ποταμάκι γιοκ (Το μπαζόσανε). Το jimny και ένα Terrano που είμασταν παρέα περάσανε σχετικά καλά. Εγω δυσκολεύτηκα αρκετά και σε μερικά σημεία σκεφτόμασταν να γυρίσουμε πίσω. Τελικά περάσαμε (χωρίς τραβήγματα) αλλά αν βρέξει μέσα στην εβδομάδα θα δυσκολέψει κι άλλο.
Πάντως συμμετοχή δεν βλέπω οπότε μάλλον πάει για ακύρωση στις 2 Ιανουαρίου (Περίμενα οτι καμιά δεκαριά αμάξια τουλάχιστον θα μαζευόμασταν). Ελπίζω κάποια άλλη φορά να κανονίσουμε κατι.
chrtsi
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 24 Οκτ 2004, 12:18
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Χρονια Πολλα

Δημοσίευσηαπό Lepes » 28 Δεκ 2004, 08:52

Καλημερα,Χρονια Πολλα και η νεα χρονια να σας μπει με το καλο και να σας φερει οτι ποθειτε.
Ο συναδελφος chrtsi καλα τα λεει πρεπει επιτελους να οργανωθουμε δεν ειναι δυσκολο να μαζευτουμε 10 αμαξια απλα πρεπει να το κανονισουμε. Σιγουρα σαν ημερομηνια 2/1/2005 ειναι δυσκολη (εγω δεν μπορω) αλλα την επομενη κυριακη μπορουμε να μαζευτουμε κατα τις 9 το πρωι στο τελεφερικ και να παμε μια υπεροχη βολτα....
:turn-l:
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Καλη Χρονια

Δημοσίευσηαπό Lepes » 04 Ιαν 2005, 08:42

Καλη χρονια σε ολους παιδες.
Η επανασταση ξεκινησε απο το Καρπενησι :) ειδα τουλαχιστον 20 ΜΑV σε 2 μερες.
Δυστηχως δεν πατησα ουτε cm χωμα αλλα πατησα λιγο παγο και το auto στο παγο ειναι ολα τα λεφτα :))
σε εκατοστα του δευ/πτου το αμαξι ισιωσε.
Ποια κυρικακη τελικα θα παμε στο Βουνο???
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 04 Ιαν 2005, 10:30

Κ Α Λ Η Χ Ρ Ο Ν Ι Α!!!!!!!!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό larrymav » 05 Ιαν 2005, 13:07

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Μπορεί κανείς να με κατατοπίσει όσον αφορά τον αριθμό πλαισίου του ΜΑΒ2.3. Ψάχνω πληροφορίες σε διάφορα sites αλλά δεν δέχονται το VIN που βάζω. Μήπως πήρα αμάξι μαιμού? ¨-)))
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Δημοσίευσηαπό maverick4wd » 05 Ιαν 2005, 15:49

larrymav έγραψε:ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Μπορεί κανείς να με κατατοπίσει όσον αφορά τον αριθμό πλαισίου του ΜΑΒ2.3. Ψάχνω πληροφορίες σε διάφορα sites αλλά δεν δέχονται το VIN που βάζω. Μήπως πήρα αμάξι μαιμού? ¨-)))


Κανένα VIN κανενός MAV που έχει πωληθεί εκτός ΗΠΑ δεν αναγνωρίζεται από το διάφορα sites, ούτε ακόμα και από τα επίσημα της ΦΟΡΝΤ! Το έχω δοκιμάσει επανειλημμένα και στο παλιό 2.0 και στο καινούργιο 2.3. Προφανώς οι συγκεκριμένες πληροφορίες απευθύνονται μόνο στην αγορά των ΗΠΑ. θα μπορούσες να στείλεις σχετικό μήνυμα στην ΦΟΡΝΤ ΗΠΑ και να ζητήσεις εξήγηση. Πάντος αν ψάξεις, μπορείς να βρεις τις γενικές ανακλήσεις του μοντέλου που κατά καιρούς έχουν δημοσιευθεί σε λίστα.
maverick4wd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 20 Φεβ 2004, 10:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό larrymav » 05 Ιαν 2005, 17:58

Πήρα την FORD Ελλάς και βάση του ΑΠ που έδωσα μου απάντησε για τα διάφορα στοιχεία του αυτοκινήτου. Το περίεργο είναι ότι ενώ λένε πως φτιάχνεται στο Κανσας, το VIN αρxίζει με WF0 πράγμα που έψαξα και βρήκα ότι ανήκει στα Γερμανικής κατασκευής αυτοκίνητα.
larrymav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Δεκ 2004, 12:38
Τοποθεσία: Νεα Σμύρνη

Δημοσίευσηαπό juan » 06 Ιαν 2005, 06:57

maverick4wd έγραψε:
larrymav έγραψε:ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Μπορεί κανείς να με κατατοπίσει όσον αφορά τον αριθμό πλαισίου του ΜΑΒ2.3. Ψάχνω πληροφορίες σε διάφορα sites αλλά δεν δέχονται το VIN που βάζω. Μήπως πήρα αμάξι μαιμού? ¨-)))


Κανένα VIN κανενός MAV που έχει πωληθεί εκτός ΗΠΑ δεν αναγνωρίζεται από το διάφορα sites, ούτε ακόμα και από τα επίσημα της ΦΟΡΝΤ! Το έχω δοκιμάσει επανειλημμένα και στο παλιό 2.0 και στο καινούργιο 2.3. Προφανώς οι συγκεκριμένες πληροφορίες απευθύνονται μόνο στην αγορά των ΗΠΑ. θα μπορούσες να στείλεις σχετικό μήνυμα στην ΦΟΡΝΤ ΗΠΑ και να ζητήσεις εξήγηση. Πάντος αν ψάξεις, μπορείς να βρεις τις γενικές ανακλήσεις του μοντέλου που κατά καιρούς έχουν δημοσιευθεί σε λίστα.


Καλή Χρονιά και Χρονια Πόλλα :P :P :P


Σε ποια site αναφέρεστε ?
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

:)

Δημοσίευσηαπό Lepes » 07 Ιαν 2005, 07:51

Καλημερα μαλλον εχω γινει γραφικος αλλα το ξαναλεω Κυριακη πρωι θα παω Παρνηθα και θελω παρεαααα :banging:
Το κινητο μου ειναι ενα nokia :lol:
και ο αριθμος του ειναι 6944415922[Βασιλης] ,οποιος θελει την κυριακη το πρωι κατα της 10 ας παρει να συναντιθουμε,εαν υπαρχουν και αλλοι φιλοι που θελουν τι θα λεγατε να μαζευτουμε στις 10 στο παρκινγκ του τελεφερικ?
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΝΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Bl@ckDog » 07 Ιαν 2005, 12:11

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΕΑ ΕΑΝ ΘΕΣ GOODYS ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟ 11:00 !!!
www.braters.gr .......ενας προεδρος BRAT
member of "keep the rubber under" club

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Bl@ckDog
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 02 Μαρ 2004, 21:48
Τοποθεσία: glyfada

Δημοσίευσηαπό Camelius » 07 Ιαν 2005, 15:11

Bl@ckDog έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΕΑ ΕΑΝ ΘΕΣ GOODYS ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟ 11:00 !!!


Αν και κατοχος Νiva και οχι Suvλακίου μπορώ να ακολουθήσω;
Βασιλης

Υ.Γ. Ειμαι τελειως αρχάριος στο 4Χ4ing 8-)
Άβαταρ μέλους
Camelius
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 18:38
Τοποθεσία: Κηφισιά, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Bl@ckDog » 07 Ιαν 2005, 15:17

ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΝΙΒΑΚΙΔΕΣ!!!

ΜΕ ΛΙΓΗ ΘΕΛΗΣΗ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ!!!!

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 9 ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
www.braters.gr .......ενας προεδρος BRAT
member of "keep the rubber under" club

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Bl@ckDog
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 02 Μαρ 2004, 21:48
Τοποθεσία: glyfada

Δημοσίευσηαπό RX4 » 12 Ιαν 2005, 12:23

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΒΟΛΤΑ.
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 15-1-2005 ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ATTART ΣΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΙΚΗ ΓΥΡΑ.
ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ!!!!
ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
RX4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 05 Ιαν 2004, 12:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες