Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι χρειάζεται για να πάρει κανείς diesel?

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Re: Τι χρειάζεται για να πάρει κανείς diesel?

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 18 Νοέμ 2010, 09:43

καλα....
και εγω που μενω Σαρωνιδα ολοι diesel εχουν εκει και ολοι μα ολοι ανεβοκατεβαινουν Αθηνα, Γλυφαδα κτλ....

τελικα αξιζει.....εδω στην Γλυφαδα εχει γεμισει ο τοπος με HiLux και Navara !!....
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό L/R110 » 18 Νοέμ 2010, 18:22

Το 110 Tdi ήταν από χαλκιδική.
Στον Πολύγυρο αρνήθηκαν να μου κάνουν την μεταβίβαση με την αιτιολογία ότι το ΑΦΜ είναι αε ΔΟΥ Αθηνών!!!

Δεν παίρναν από λόγια και αναγκάστηκα να την κάνω στη Θεσσαλονίκη.
Υπεύθυνη δήλωση δεν έκανα. Η εφορεία έκανε διασταύρωση του Ε3 ότι όντος έχω το εξοχικό στο όνομα μου.

Αυτά που ξέρω είναι ότι το ακίνητο, σε περιοχή που επιτρέπεται η πετρελαιοκίνηση, και δηλώνεται, πρέπει να είναι του αγοραστή (οχί μάνα, θεία...)
Δεν ξέρω τι γίνεται -φαντάζομαι ότι θα ισχύει- αν είναι συζύγου, προστατευόμενου παιδιού κλπ

Η μεταβίβαση πρέπει να γίνει σε Υπ. Μεταφ. περιοχής που επιτρέπεται η πετρελαιοκίνηση.
πχ Στην Μεσογείων δεν μπορείς στον Σταυρό μπορείς!!!

Μην την κάνεις μέσο ΚΕΠ. Πήγαινε απευθείας στο Υπ. Μεταφ.

Αυτά αντιμετώπισα το 2003, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα δεδομένα.
The Best 4x4xFar
L/R110
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2003, 16:16
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vagelis » 19 Νοέμ 2010, 08:02

Πιστευω οτι απο περιοχη σε περιοχη διαφερουν τα πραγματα,εγω το 2005 εστειλα σ'εναν διεκπερεωτη τα χαρτια στο Ναυπλιο και μου εστειλε με κουριερ αδεια και πινακιδες,η αδεια ειναι ανευ οδου γιατι δεν υπηρχε οδος και επισης δεν γραφει οτι απαγορευεται η κινηση στην Αττικη.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό fatman » 20 Νοέμ 2010, 07:49

Και εμενα ανευ οδου ειναι η αδεια,γραφει μονο το ονομα του οικισμου,ετσι και αλλιως τα τελη κυκλοφοριας ερχονται στην διευθυνση που κανεις δηλωση,εδω εχει δηλωσει η γυναικα μου - και κατοχος του "κροταλια" - εδω και 9 χρονια αλλη διευθυνση - εκει που κανουμε δηλωση μαζι δλδ - το κρατος εξακολουθει να στελνει το σημα εκει που ειχε πρωτοκανει δηλωση,οποτε την επισκεψη στην πεθερα δεν την γλυτωνω :lol: :lol: ,μηπως να την αφηνω να μου πληρωνει και τα τελη :?: μπα.. :lol:
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό vagelis » 20 Νοέμ 2010, 09:02

fatman έγραψε:Και εμενα ανευ οδου ειναι η αδεια,γραφει μονο το ονομα του οικισμου,ετσι και αλλιως τα τελη κυκλοφοριας ερχονται στην διευθυνση που κανεις δηλωση,εδω εχει δηλωσει η γυναικα μου - και κατοχος του "κροταλια" - εδω και 9 χρονια αλλη διευθυνση - εκει που κανουμε δηλωση μαζι δλδ - το κρατος εξακολουθει να στελνει το σημα εκει που ειχε πρωτοκανει δηλωση,οποτε την επισκεψη στην πεθερα δεν την γλυτωνω :lol: :lol: ,μηπως να την αφηνω να μου πληρωνει και τα τελη :?: μπα.. :lol:

Τωρα καταλαβα γιατι δεν ερχεσαι εκδρομες.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό kiriakos » 23 Νοέμ 2010, 23:45

ε κ δ ρ ο μ έ ς ...Περασμένα μεγαλεία διηγώντας τα να κλαίς.. :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
kiriakos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 14:12

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες