Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

MAZDA CX 7

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

MAZDA CX 7

Δημοσίευσηαπό liogas » 12 Ιουν 2008, 18:52

Καλημερα σε ολους.Θα ηθελα οποιος εχει οποιαδηποτε πληροφορια για το cx 7, ας μου απαντησει.π.χ καταναλωση,χειρισμο,βλαβες κ.λ.π Αν τωρα καποιος το εχει στην κατοχητου, ακομα καλητερα.Εχω θοβηθει λιγακι απ΄αυτα που γραφονται,
π.χ για την καταναλωση.Το αυτοκηνιτο το εχω κανει τεστ ντραϊβ γενικα ηταν πολυ καλο. [Απ'οτι μπορει να δει κανεις σ'ενα τεστ ντραϊβ φυσικα].Εκ των πρωτερων ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
liogas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Ιουν 2008, 23:45
Τοποθεσία: Ίλιον Ατική

Κατανάλωση

Δημοσίευσηαπό Minas » 20 Ιούλ 2008, 19:20

Αν δεν το σκίζεις στην πολη είναι στα 15, στην εθνική με 130 στα 10.5lt/100km
Άβαταρ μέλους
Minas
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2008, 19:20

Κατανάλωση

Δημοσίευσηαπό meco » 21 Ιούλ 2008, 21:37

Μην το πάρεις. Καίει πολύ, πάρα πολύ. Τρομακτικά θα έλεγα, όταν το πιέζεις.
Η 4κίνησή του είναι μετριότατη. Σε εκτός δρόμου εκδρομή/δοκιμή γνωστού περιοδικού αντιμετώπισε πολλά προβλήματα μέχρι που τελικά έμεινε από συμπλέκτη, που όμως δεν αναφέρθηκε για ευνόητους λόγους. Στις χαμηλές στροφές το αυτοκίνητο δεν τραβάει όσο θα ήταν αναμενόμενο.
Αν δε σε ενδιαφέρει τόσο το κομμάτι εκτός δρόμου (που προφανώς για να ρωτάς για το CX-7 δεν σε ενδιαφέρει) προτίμησε ένα Altea Freetrack το οποίο έχει καλύτερη 4κίνηση εφάμιλλες επιδόσεις, γραμμικότερο κινητήρα, ακόμα καλύτερα κρατήματα στην άσφαλτο και τη μισή (χωρίς υπερβολή) κατανάλωση.
meco
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 49 επισκέπτες